BudKocka.cz logo

Regenerace pleti pomocí přírodních masek

Krása Pleť Rady Iveta 29. července 2015
pleť maska

Prakticky od doby, co jsme se narodily, stárneme. Neustále stárneme, což projeví i na naší pleti. Ve dvaceti na to nemyslíme, ale první obavy o vzhled pleti se objeví většinou před třicítkou. Třicítka je totiž brána jako taková pomyslná hranice, která značí, že pleť by občas potřebovala opečovávat a také to, že stárneme. Co můžete udělat pro to, ať ji pořádně zregenerujete a navrátíte svěžest?

Pro to, aby byla pleť krásná a zdravá, byste se měla věnovat nejen klasické péči, ale také vnitřní péči. Velký vliv na stav pokožky má zdravá strava, jezte hodně ovoce a zeleniny, obsahuje cenné antioxidanty a také mořské ryby. Také dostatečně pijte, protože hydratace je velice důležitá. K tomu je nutné přidat i pravidelné cvičení, které tělu dodává energii.

K samotné péči o pleť je nutné dodat, že pro obnovení pleti je nutná pravidelná péče. Měla byste ji pravidelně čistit, nespat nalíčená, občas si dát dny bez líčení a používat kvalitní kosmetiku. Jen tak může pleť zregenerovat a zůstat zdravá.

Vyzkoušejte masky z domácích surovin

Přírodní masky dodají pleti mnoho látek, které ji pomohou zregenerovat nebo vyřešit nějaký problém. Navíc existuje velké množství receptů, takže je můžete střídat a bavit se výrobou masky. Nejlepší je pleťovou masku nanášet na obličej dvakrát týdně, pokud ale nestíháte, tak i jednou za týden pleti velmi pomůžete.

Před nanesením pleťové masky se vždy odličte a pleť pořádně vyčistěte. Můžete ji i trošku promasírovat nebo udělat peeling, aby se dostalo co nejvíce látek do kůže.

Banánová maska

Tato rychlá pleťová maska je vhodná na regeneraci unavené pleti pro všechny typy pleti. Nejlépe by měla působit 15 minut a poté masku jednoduše smyjte vodou.

Suroviny: zralý banán, žloutek, polévková lžíce olivového oleje
Postup: Banán dobře rozmačkejte, přidejte k němu žloutek a olej a pořádně promíchejte. Pak masku naneste na pleť.

Jablečná maska

Směs účinných látek vás zbaví nečistot a pleť dezinfikuje. Je vhodná pro pleť mastnou a smíšenou. Působit by měla čtvrt hodiny.

Suroviny: jablko, 1/2 kávové lžičky skořice, lžička vloček, medu a bílého jogurtu
Postup: Oloupané jablko nastrouhejte na nejjemnější straně struhadla, pak přidejte skořici, vločky, med a jogurt a pořádně promíchejte. Naneste na obličej.

Avokádová maska

Ideální maskou pro regeneraci pleti je maska z avokáda. Je ale vhodná jen pro suchou, smíšenou a citlivou pleť. Měla by působit tak 15 minut, ale můžete ji na sobě nechat i déle.

Suroviny: 1/2 zralého avokáda
Postup: Avokádo rozpulte, vyjměte pecku a dužninu vydlabejte. Druhou polovinu můžete použít třeba na pomazánku. Dužninu rozmačkejte vidličkou a pak naneste na obličej.

Medová maska

Pro všechny typy pleti se hodí medová maska, která má na pleť omlazující a regenerační účinky. Působit na pleti by měla 20 minut.

Suroviny: 2 lžíce medu, lžíce tvarohu, lžička mléka
Postup: Med pořádně rozmícháme s tvarohem a mlékem, ať se vytvoří kašička. Poté ji naneste na pleť a nechte působit uvedenou dobu.

Žloutková maska

Pokud máte suchou pleť, kterou chcete oživit, vsaďte na žloutek. Následující pleťovou masku nechte působit 20 minut.

Suroviny: žloutek, lžíce olivového oleje
Postup: Žloutek rozmíchejte s olejem, aby vznikla jemná hmota. Poté ji naneste na pleť a nechte působit.

Jogurtová maska

Pro všechny typy pleti, na její osvěžení vyzkoušejte jogurtovou masku. Na očištěné pleti by měla působit nejméně 20 minut.

Suroviny: kvalitní jogurt (ne nízkotučný)
Postup: Na pleť naneste jogurt a nechte působit 20 minut.

Maska u akné nebo po akné

Pokud vás trápí akné nebo jste se ho zbavila, vyzkoušejte masku z droždí, která je na něj účinná. Kvasnicová maska je protizánětlivá s hojivými účinky. Více informací o ní najdete zde.

A co masky z drogerie?

Pokud si nechcete vyrábět domácí masku, můžete sáhnout i po nějaké z drogerie. Dá se vybrat z mnoha druhů podle toho, co zrovna potřebujete. Prodává se maska s kaviárem, melounem, granátovým jablkem, kustovnicí, avokádem, čokoládou, ananasem, acai, mátou a mnoho dalších. Každá z nich je pro jiný typ pleti a na jiný účel.

Máte své rady, jak na regeneraci pleti?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte