BudKocka.cz logo

Ovocné masky na pleť, které fungují

Krása Pleť Rady Externí autorka 30. března 2013
maska

Domácí pleťová maska je to nejlepší, co si na obličej můžete dát. Dodává vám chybějící vitamíny a samotná pleť si pod maskou odpočine. Vyživující maska se nanáší na vyčištěný obličej a měla by se nechat působit 15 - 20 minut.
Představíme Vám fantastické masky právě pro vás!

Banánová maska – Máte suchou pleť? Smíchejte žloutek z vajíčka, jeden banán a olej. To vše smícháme a nanášíme.

Jahodová maska – Rozmačkejte jahody, smíchejte je s vaječným žloutkem, olivovým olejem a také trochou medu. Vitamínovou směs potírejte obličej i dekolt.

Jablečná maska – Používáme ji v případě aknózní pleti. Umyté jablko nakrájejte na čtvrtky a uvařte ve dvou deci vody. Rozmačkáme a klademe na pleť.

Citrusová lázeň – Stahuje, vypíná a čistí póry. Vymačkáme citrón, nalijeme mléko, přidáme mouku a uděláme kaši. Aplikujeme na tvář, necháme působit a zaschnout. Po 20 minutách spláchneme vlažnou vodou.

Třešňová maska – Nabereme dvě lžíce tvarohu, přidáme vymačkanou šťávu z třešní a zamícháme lžíci medu. Poté naneseme na pleť.

Hrušková maska – Do mixéru dáme půlku oloupaného jablka, půlku hrušky a rozmixujeme s vajíčkem. Pak naneseme na pokožku.

Hroznové opojení – Umyté hrozny nakrájejte a pokládejte je na vyčištěnou pleť. Vaše pokožka si skvěle pochutná na vitamínové bombě.

Okurky nebo čajové sáčky – Probudila jste s nateklými víčky? Nakrájejte na kolečka vychlazenou okurku a položte je na zavřené oči. Stejným způsobem využijte i čajové sáčky černého čaje.

Po umytí jedné z našich masek, dejte pleti napít, pečlivě ji nakrémujte hydratačním krémem. Dopřejte i vy vaší pleti relax a krásu, zaslouží si to!Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte