BudKocka.cz logo

Jak si vyrobit pleťovou masku

Krása Pleť Kosmetika Šárka 22. ledna 2013
pleťová maska

Každá z nás zajisté jednou za čas pocítí, že naše pleť potřebuje vyživit, zbavit nečistoty apod. Nejlepší cestou je pleťová maska. Záleží jen na tom, kterou si vyberete – prodávají se vyživující, čistící, hydratující, zklidňující aj. Proč ale utrácet zbytečně peníze v drogérii když si můžete pleťovou masku vyrobit doma? Budete si tak moc čistit svou pleť kdykoliv budete chtít. Zajisté máte nějaké své ověřené recepty, ale proč zůstávat jen u jednoho, když jich je tolik? Zde máte několik tipů na to, jak si vyrobit ty nejlepší masky v pohodlí vašeho domova.

Ve skutečnosti je to úplně jednoduché. Jedná se jen o rozmanité variace nějakého základu, většinou podle vašeho typy pleti, a následných přísad.

Jak vyrobit základ pleťové masky?

Jako obyčejný základ domácí pleťové masky můžete použít například tvaroh, olivový olej, vejce, droždí, med, mléko, smetanu nebo bílý jogurt. Mezi oblíbené patří i ovocné základy, kde můžete použít rozmixované nebo prolisované ovoce. Výborné jsou meruňky, broskve, jablka, banány, jahody, pomeranče nebo kiwi. Pro mastný typ pleti se hodí jednoduché ovocné základy nebo jogurt. Pro suchou pleť je vhodnější spíše olivový olej, smetana, banány nebo avokádo. Pro ostatní typy pleti zvolte med, tvaroh, ovesné vločky nebo tvaroh.

Jaké zvolit přísady a k čemu jsou?

Dále do základu přidáme suroviny podle potřeby. Můžeme použít čerstvé nebo sušené bylinky. Bylinky se následně rozmixují nebo sušené se spaří a poté rozmixují. Zajímá vás, jaké bylinky na co působí? Oblíbený heřmánek má čistící a stahující účinky. Je vhodný zvláště v případech, kdy vám se vám na obličeji objeví mokvavé akné a vy se ho potřebujete, co nejdříve zbavit.

maska na obličeji

Skořice má zase desinfekční účinky při různých poraněních a hnisání. Pokud se vám na obličeji tedy něco zanítí, je skořice to správnou volbou. Máta zase oživuje pleť. Pro mastnou pleť a na stažení cévek je zase vhodný výluh z dubové kůry. Měsíčník lékařský má hojivé a uklidňující účinky.

Jak by se maska měla vůbec používat?

I u masek platí pravidlo „čím méně, tím lépe“. Snažte se tedy to moc nepřehánět. Dopřávejte si ji maximálně jednou do týdne a neustále je střídejte. Také se nezapomeňte před aplikací masky odlíčit. Hlavně se dokonale zbavte make-upu. Ten účinkům pleťové masky zabraňuje, protože se látky nemohou dostatečně dostat ke kůži a přírodní maska pak vůbec nefunguje.

V dalším článku se podívejte na různé recepty na pleťové masky.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte