BudKocka.cz logo

Jak pečovat o pleť a ochránit ji před vráskami?

Krása Pleť Rady Markéta 14. ledna 2014
péče o pleť

Kůže má pro celý náš organismus řadu důležitých funkcí. Chrání tělo před UV zářením, působením škodlivých látek a vniknutím mikroorganismů. Za to ale vyžaduje pravidelnou péči a navíc se postupem let přirozeně opotřebovává a kožní buňky ztrácejí energii k obnově, což vede i k nepříjemným vráskám. Vznik vrásek je však dán i geneticky, celkovou životosprávou a dalšími faktory. Přečtěte si naše rady a tipy, jak se starat o pleť, aby vydržela co nejdéle hladká a zdravá a aby se vám vrásky dlouhou dobu vyhýbaly.

Hydratace je základ

Suchá pleť má největší tendenci k tvorbě vrásek. Díky hydrataci se vyživuje a prokrvuje. Toho docílíme jak dodržováním pitného režimu, tak i pravidelným používáním hydratačních krémů, sér a emulzí. Krémy by měly být mastnější a obsahovat rostlinné oleje (vhodný je třeba mandlový nebo esenciální z bylinek), kyselinu hyaluronovou, která je považována za elixír mládí pokožky, antioxidanty (hlavně koenzym Q10) nebo bambucké máslo. Krém používejte každé ráno a večer.

V létě můžete krémy doplnit i minerální vodou ve spreji, kterou seženete v lékarně a stojí cca 200 Kč a nezapomeňte na sluneční krémy. Existují i speciální hydratační make-upy a pudry.

Dodejte pleti látky jako růžový kolagen nebo SuperBeauty Blendea.

Každý večer odličujte

Během dne na pleti ulpívá prach, pot, mastnota a další nečistoty, proto je důležité před spaním nezapomenout na řádné odlíčení a očištění. Můžete si vybrat mezi mlékem, emulzí nebo gelem, podle toho, co vám nejvíce vyhovuje. Odličovací přípravky by měly být šetrné a neobsahovat alkohol, který pleť vysušuje.

pleť

Odumřelých kožních částeček se zbavíte pravidelným (nedoporučuje se ale více než 1x týdně) peelingem, což je jemné masírování obličeje pomocí speciálního krému.

Pleť potřebuje i výživu

Pokožka sice přijímá látky a vitaminy z vhodných krémů, ale je potřeba vyživovat ji i vnitřně, tedy dbát na zdravý jídelníček. Stárnutí organismu, včetně pleti, způsobují volné radikály vznikající jako vedlejší produkt látkové výměny buněk. Proti jejich škodlivým účinkům bojují antioxidanty (hlavně vitaminy C a E, selen, zinek a koenzym Q10). Najdeme je v ovoci a zelenině, oříšcích, rybách, sóji nebo zeleném čaji.

Tip: Kolagenová káva je nový doplněk stravy, který obsahuje výživu pro naši pokožku.

Speciálně se pro boj proti vráskám doporučuje jíst rajčata, slunečnicová a hroznová semínka, borůvky a potraviny obsahující nenasycené mastné kyseliny omega-3 (produkty ze zvířat krmených trávou, rostlinné oleje, ořechy, rybí tuk) nebo Hyaluron.

Dodejte pleti výživu rovněž prostřednictvím krému Magical Anti-Ageing Complex. Obsahuje řadu aktivních látek.

Další rady a tipy

Zkuste domácí masky z medu, smetany, tykve nebo dýně. Krouživými pohyby bříšky prstů si pravidelně masírujte obličej. Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku. Zvýšeně o svou pleť dbejte v létě i v mrazech. Mrkněte tady i na další pleťové masky.

Už jste slyšela o kolagenu? Vyzkoušejte Kolagen SkinCare, který má plno pozitivních vlastností.

Znáte přípravky Collagen Beauty Shots a Skinny Collagen? Víte, proč jsou oblíbené?

Co vaší pleti škodí?

O předčasně zestárlou, vysušenou, vrásčitou a celkově nehezkou a nezdravou pleť si koledujete kouřením, přemírou alkoholu, užíváním všelijakých prášků a častými návštěvami solárií. Velký vliv na stárnutí pleti má také používání make-upu a líčidel, i když se vás kosmetický průmysl snaží přesvědčit o opaku.

Znáte exkluzivní značku Nuance a Absolute Caviar na vrásky?

A rada na závěr? Co nejvíc se usmívejte! Při mračení totiž zapojíte mnohonásobně víc mimických svalů, takže vrásky se prohlubují.

Pečujete o svou pleť pravidelně? Znáte nějaké další triky proti vráskám?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte