Permanentní make-up: Jeho výhody a nevýhody
Krása Líčení Eliška 11. září 2017Vstávat každý den o hodinu dříve a dokonale se nalíčit je celkem zdlouhavé a unavující, proto se těší velké oblibě permanentní make-up. Neustále upravený obličej, zvýrazněné jeho nejdůležitější prvky si přeje mít snad každá žena a jak a kde toho může docílit?
Co je permanentní make-up?
Permanentní make-up je líčení, při kterém se pomocí přístrojů (jehliček) aplikuje pigment do vrstvy kůže hluboké 0,8 - 1,5 mm, u tetování je to od 2 do 3 mm. Někdy se před aplikací používají lokální anestetika.
Po aplikaci zůstane na místě stroupek (stejně jako u tetování), několik dnů je nutné o místo pečovat podle instrukcí kosmetičky, brzy zmizne zčervenání a místo se zahojí.
Permanentně nalíčit si ženy nejčastěji nechávají obočí, oční linky a rty. Toto líčení vydrží až 5 let, ale odstín někdy bledne mnohem dříve (už po dvou letech), záleží na oblasti aplikace, pocení i věku.
Výhody permanentního make-upu
- Ušetříte mnoho času, který byste musela věnovat líčení.
- Jste upravená a nalíčená na daných místech.
- Nemusíte se bát rozmazání.
- Máte stále stejně nalíčenou danou část.
- Nerozpíjí se do vrásek.
Rizika a nevýhody
- Kožní problémy (otoky, boule, zarudnutí, pupínky)
- Alergické reakce na pigment
- Přenos infekcí u nedezinfikovaných jehel
- Špatně odvedená práce
Pro koho není permanentní make-up vhodný?
- Pro alergiky
- Pro těhotné a kojící ženy
- Pro nemocné s kožními onemocněními, srážlivostí krve, vysokým tlakem a diabetiky po konzultaci s praktickým lékařem
Jak vybrat kosmetičku?
Nechat si aplikovat permanentní make-up není jen tak, potřebujete na to někoho, kdo ho opravdu umí. Pokud bude hezký, několik let bude váš obličej zkrášlovat, pokud bude špatný, bude vás hyzdit. Nikdy proto nepodceňte hledání té správné kosmetičky, ať toho pak procedury nelitujete.
Vybrat kosmetičku na trvalý make-up je celkem složité, ne každá bude zrovna vám vyhovovat a ne každá má praxi a umí to. Dívejte se na její reference (fotky klientů), zkušenosti, recenze a také doporučení. Neunáhlete se jen proto, že uvidíte někde slovo sleva nebo akce, ale výsledky práce nebudou vypadat přesně dle vašich představ nebo dokonce ani žádné ukázky nebudou.
S kosmetičkou si pohovořte o plánovaném líčení a rovněž se jí zeptejte na odstíny, korekce, výdrž, hloubku aplikace a všechny další věci, které vás zajímají. Chtějte vidět i certifikát z kurzu pořádaného ministerstvem a zda používá pigmenty schválené Státním zdravotním ústavem. Berte v potaz i různá omezení, neboť každá žena permanentní make-up nemusí snést.
Pokud si nebudete jistá výběrem, raději se ohlédněte jinam. I když se nejedná o doživotní zákrok, všichni hned poznají zpackaný nebo ne příliš vhodný make-up. Raději vybírejte týdny či měsíce, než abyste pak litovala unáhleného kroku.
Konec líčení? Pro mnohé ženy ne
Nejčastěji si ženy nechávají aplikovat permanentní make-up na obočí, oči a rty. Obočí pak zpravidla líčit už nemusí, ale oči překryjí stíny a rty rtěnkou. Dále je nutné zmínit, že další oblasti se zatím u nás nedělají, proto u mnohých následuje i klasický make-up. Jestliže ženy mají rády lehké líčení, určitě jim bude stačit nebo si jen něco málo domalují, ale jinak ne.
Důležité je, aby permanentní make-up vypadal přirozeně, umělý vzhled nesvědčí o dobře provedené práci.
Názory k článku
Napište, co si o tom myslíte