BudKocka.cz logo

Správná péče o pleť - mějte ji krásnou

Krása Pleť Rady Šárka 10. ledna 2013
péče o pleť

Většina žen, která má se svou pletí problém, si často klade otázku, jak by správně měla pečovat o pleť. Nikoho nebaví se každé ráno detailně prohlížet a pozorovat, co se mu na obličeji zase přes noc vyrojilo. Problematikou zdravé pleti se neustále zabývá řada odborníků, ale stále nenacházejí to správné řešení. Péče o pleť není vůbec snadná. Existuje totiž několik typů pleti a každý z nich vyžaduje naprosto odlišný přístup a jiný druh kosmetiky.
Existuje však několik zásad, které byste měly dodržovat bez ohledu na to, jaký typ pleti máte.

Nezapomeňte se odlíčit!

V žádném případě by se vám nemělo stát, že si půjdete lehnout do postele bez toho, aniž byste se večer důkladně odlíčily. I když jste například unavené z práce nebo ze školy, každý večer byste se měly své pleti důkladně věnovat. Každý typ pleti trpí, má-li na sobě přes noc make-up.

Nejde jen o make-up. Budete překvapené, kolik nečistot se vám přes den na obličeji usadí. Pleťovou vodu byste však neměly používat jen večer. Podle odborníků na pleť byste si měly obličej umýt několikrát denně. Zmenšíte tak možnost ucpání póru a následného vzniku akné.

Chraňte pleť před sluncem

I když nejste na dovolené, měly byste si obličej pravidelně mazat nějakým opalovacím krémem (hlavně přes konec jara a celé léto). Nemusíte zrovna zvolit ochranný faktor 30, bohatě stačí nějaký z těch nižších. Nesmíte zapomenout na to, že sluneční paprsky dopadají na zem neustále a my se před nimi musíme chránit.

Vyvarujte se stresu

Zkuste se stresu vyvarovat. Tohle se sice lehce říká, ale hůř provádí. Pokud se ale nebudete stresovat, vaše pleť za pár týdnů zlepší.
Zajděte si občas například do kina, otevřete knížku…, dělejte cokoliv, u čeho se vám podaří zapomenout na všechny starosti a strasti. Dobrým způsobem na uvolnění je zajít si na pořádnou masáž celého těla. Kromě mysli se vám uvolní i vaše svalstvo.

Retinoid

Zkuste používat přípravky (především krémy), které tuto složku obsahují. Retinoid podle výzkumů výrazně podporuje výměnu buněk a produkci kolagenu, což je pro pleť velmi přínosné.

Doplňte kolagen

Jednou z potřebných živin je kolagen, který se po třicítce moc netvoří. Doplňte ho prostřednictvím doplňků stravy. Oblíbený je Skinny Collagen a Skinexpert BY DR.MAX Collagen Beauty Shots.

Obměňujte kosmetiku

Jednou za půl roku vyzkoušejte jiný krém, pleťovou vodu, peeling nebo jakoukoliv kosmetiku. Není příliš vhodné používat jeden přípravek neustále v kuse. Změnu přípravku poznáte velmi rychle. Zapůsobí na pleť viditelněji než ten přípravek, na který jste si už zvykly.

Měly byste především střídat krémy. V létě byste měly používat takové, které vaši vyschlou kůži od sluníčka znovu hydratují a dodají jí zdravý vzhled. V chladnějších ročních obdobích byste zase měly volit poněkud mastnější krémy, které vás ochrání před zimou. Pleť bude sice vypadat poněkud mastnější, než jste normálně zvyklá, ale trochu make-upu a pudru za vás tenhle problém vyřeší.

Omega-3 mastné kyseliny

Ty byste měly mít určitě zahrnuté ve svém jídelníčku. Omega-3 mastné kyseliny jsou obsažené například v tučných rybách (losos, tuňák, sardinky, makrely,...), lněných semínkách, v mandlích nebo žloutku. Maso z lososa je poměrně drahé, takže si ho možná nemůžete dopřávat moc často, ale mandle jsou cenově dobře dostupné. Tak si jich vezměte každý den několik. Omega-3 mastné kyseliny nejen zlepšují kvalitu pleti, ale také jsou důležité jako prevence při mnoha nemocech.

Sportujte

Hýbejte se a to pravidelně! Při pravidelném sportování se pleť zásobuje kyslíkem a živinami, které jsou potřebné pro produkci kolagenu.

Tak co? Možná vás překvapilo, co všechno má na vaši pleť vliv. Dodržujete alespoň polovinu z těchto jednoduchých zásad? Nebo vám takovéhle věci připadají jako naprostá ztráta času?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte