BudKocka.cz logo

Všemocná kyselina hyaluronová omladí, vyhladí vrásky a pomůže na klouby

Krása Pleť Zdraví Lucie 19. února 2015
mladá žena

Kyselina hyaluronová zažívá poslední dobou boom. Najdeme ji v různých kosmetických přípravcích, které slibují mnoho zázraků. Pomáhá na hojení ran, klouby, omlazuje pleť, vyhlazuje vrásky, regeneruje vlasy, rty, popáleniny či vředy. Záleží na tom, který přípravek zrovna používáte. S touto látkou se prodává mnoho přípravků jako například krémy, gely, séra, čípky, kapsle či masti doslova na každém kroku. Co všechno dokáže a kde ji pořídíte?

Co kyselina hyaluronová vůbec je?

Kyselina hyaluronová (KH) je glukosaminoglykan, který má velkou molekulovou hmotnost a podle ní vymezuje různé účinky. Je součástí pojivových, nervových a epiteliálních tkání, objevuje se v očním sklivci, kůži a nachází se i v obalech vajíček a buněk u některých organismů.
Dříve se získávala z hřebínků kohoutů. Nyní se získává ze stěn buněk bakterií Streptococcus zooepidemicus a některých kmenů bakterií E-coli.

KH na sebe váže vodu, brzdí přístup bakterií a virů, ničí volné kyslíkové radikály, podporuje hojení, znemožňuje ukládání kolagenu, tlumí nárazy, jedná se o analgetikum, má lubrikační vlastnosti, působí proti ničení kloubní chrupavky atd. Zdroj: wikipedia.org

Jak se kyselina hyaluronová používá?

Již v šedesátých letech dvacátého století se kyselina hyaluronová používala na léčbu popálenin, bércových vředů, později se začala přidávat i do očních kapek a roztoků na čočky nebo ji používali lékaři při operacích oka. Má také velmi dobré účinky na klouby, proto se aplikuje pomocí injekce do kloubu.

Collagen Coffee je unikátní doplněk stravy obsahující důležité látky pro naši pleť.

KH má taktéž výborné hojící účinky, podporuje hojení ran, používá se na léčbu vředů a diabetické nohy. Využití také nachází ve veterinární ordinaci, používá se též na léčení onemocnění kloubů u zvířat.

Později se začala používat i v plastické chirurgii na různé zákroky (zvětšení prsou, zmenšení vrásek, redukce jizev atd.). Navíc si ji oblíbil i kosmetický průmysl, který vyrábí mnoho produktů určených na omlazení.

Využití KH v kosmetice

Jakmile začnou ženy stárnout a objevují se první vrásky, začínají se zajímat, co by jim pomohlo na tuto nepříjemnou a nezvratitelnou věc, jako je staří. Právě tato látka se mnohým vybaví jako možná pomoc. Aby byly výsledky co nejlepší, je nutné použít vysoce koncentrovanou kyselinu hyaluronovou.

Na pleť a vrásky

V obchodech můžete narazit na různé produkty, které jsou určené na pleť a péči o ni. Může jít o krém, sérum či gel na obličej, který má pleť vyhladit, zpevnit a omladit. Nutná je ale pravidelná péče nejméně po několik týdnů, než zaznamenáte první výsledky jako je vypnutí a zpevnění pokožky.
Pro hlubší vrásky jsou již potřebné injekce s gelem kyseliny hyaluronové, které vrásky pomocí speciální výplně snadno vyplní. To se provádí ve speciálních kosmetických studiích nebo plastických chirurgů.

Ale pozor, kyselina hyaluronová nefunguje tak, že by pleť omládla za pár týdnů rovnou o několik let díky nějaké masce nebo krému. Největší vliv mají injekce a výplně.

Na vlasy

Jsou-li vaše vlasy suché a zničené, právě zábal nebo maska s KH je může hezky zregenerovat. Budou zase silné, svěží a hebké. Některé přípravky se s touto látkou přímo prodávají a nemusíte si tvořit svou domácí péči.

Použití na klouby

Na klouby má kyselina hyaluronová velmi pozitivní vliv. Snižuje opotřebování kloubů, tlumí nárazy, díky ní lépe kloub klouže a zabraňuje ničení chrupavky. Do kloubu se vpravuje injekcí, tato aplikace se nazývá viskosuplementace. Také můžete užívat kapsle, tablety, kapky nebo krém, který má pozitivní vliv na klouby a funguje proti bolesti.

Kde si ji můžete koupit?

Přípravků s kyselinou hyaluronovou se prodává celá řada. Některé jsou kvalitní, některé zas méně. Můžete je pořídit v lepších drogeriích, lékárnách či internetových obchodech. Prodávají se jak kosmetické přípravky, tak i přípravky na klouby.

Máte zkušenosti s kyselinou hyaluronovou? Napište do diskuze své postřehy.Názory k článku


kyselina hyaluronová mi na vrásky pomohla. přijde mi to o dost lepší a přirozenější než botox
JANA, 31. července 2015

Napište, co si o tom myslíte