BudKocka.cz logo

Časté chyby při odličování pleti a jak na ně

Krása Pleť Monika 16. února 2017
odličování pleti

Tak jako se ráno líčíte, tak byste se měla vždy před spaním odlíčit. I když nebudete mít čas, budete unavená nebo se vám jen nebude chtít, myslete na odlíčení. Dávejte si pozor, abyste se vyvarovala častých chyb, které ženy při odličování dělají. Je to velmi důležité pro zdravou a mladě vypadající pleť. V opačném případě budete rychleji stárnout, mohou se tvořit dříve vrásky nebo budete vypadat unaveně.

Nemějte špinavé ruce

Před každým odličováním je nutné, aby ruce byly čisté, jinak na pleť zbytečně přenesete bakterie, které budete mít na nehtech a prstech. Stačí si ruce umýt mýdlem pod teplou vodou, než se pustíte do odličování.

Pečlivě vybírejte odličovač

Ne každý odličovací prostředek se hodí na každý typ pleti. Na některou se hodí odličovací mléko, micelární voda, mycí gel, pleťová voda atd. Na přípravku vždy najdete napsáno pro který typ pleti se hodí, i přesto nemusí vyhovovat zrovna vám. Pokud budete cítit pnutí pokožky nebo pořádně líčidla neodstraní, zkuste raději jiný.

Dávejte si pozor na oblast v okolí očí

Právě oči si líčíme nejvíce, častou při líčení nechybí řasenka, tužka, stíny, korektor a další přípravky. Přitom byste měla být při odličování očí obezřetná, oči jsou pro každého velmi důležité. Přípravek by měl být určen na odličování očí a v žádném případě by je neměl dráždit.

správné odličování pleti

Nedrhněte pleť

Pleť při odličování nikdy nedrhněte, stačí z ní jen lehce odstranit líčidla. Pokud vám odličování nejede bez drhnutí, vyzkoušejte jiný přípravek, protože vám současný moc nefunguje.

Pořádně se odličte

Nikdy nechoďte spát, když nemáte pleť pořádně odlíčenou. Vždy je nutné pleť důkladně odlíčit a omýt, aby na ní nic nezůstalo. Takovéto zbytkové nánosy pleť zbytečně dráždí a stejně si je budete muset odstranit, když se budete znova líčit.

Po odlíčení se umyjte

Jakmile si celý obličej odlíčíte, nezapomeňte, že je nutné si jej ještě vyčistit čisticím tonikem, gelem nebo micelární vodou. Je totiž potřeba, aby byla pleť dokonale čistá bez jakékoliv mastnoty a různých zbytků malovátek.

Nepoužívejte horkou nebo ledovou vodu

Dávejte si pozor, aby voda nebyla horká či ledová, protože nebude mít na pleť pozitivní vliv. Studená nejenže neodličuje, ale může poškodit kapiláry a horká zase vysušuje. Voda by měla být teplá tak akorát.

Nešetřete tampónky

Na odlíčení je potřeba použit několik vatových tampónků nebo odličovacích ubrousků. Určitě si nevystačíte se dvěma nebo jedním. Když je pleť dokonale vyčištěna, je tampón po přejetí úplně čistý. Vyzkoušejte pratelný tampón, který je kvalitní a hebký.

Pokud stále tápete, zda postupujete při odličování správně, zeptejte se své kosmetičky, která vám jistě ráda poradí.

Víte, jaké další chyby se mohou při odličování vyskytnout?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte