BudKocka.cz logo

Jak vypadat mladší? Mrkněte na ověřené tipy

Krása Rady Lucie 23. května 2019
žena

Čas zastavit nelze, stárnutí také ne, ale můžeme udělat alespoň něco, ať vypadáme co nejdéle mladě. Co můžete udělat pro to, ať vypadáte mladší? Mrkněte se na skvělé tipy, díky kterým vám budou ostatní hádat mnohem méně, než kolik máte ve skutečnosti.

Není důležité starat se jen o zevnějšek, je potřeba starat se rovněž o vnitřek organismu, který pak ovlivňuje vše dál. Věk je jen číslo, které nikomu na potkání nesdělujete a které nikdo ani nemusí odhalit. Ale jak vypadáte a jak působíte, hned každému prozradí, jak jste na tom i s věkem.

Co dělat se zevnějškem?

Nepřehánějte to s make-upem

Velká vrstva make-upu přidává roky, ačkoliv si některé ženy myslí opak. Zvýrazní vrásky a jiné nedokonalosti. Raději vsaďte na jemný make-up, který pleť sjednotí a který bude vypadat přirozeně. Odstín by měl být shodný s vaší barvou pleti.

Naličte si hezky oči

Líčení očí je důležité, při nevhodném líčení zvýrazníte vrásky kolem očí. Absolutně nevhodné jsou modré stíny nebo jinak křiklavé stíny, raději zvolte decentní líčení očí nebo kouřové líčení. Nezapomínejte na kvalitní řasenku, ať nemáte slepené řasy.

Zakryjte kruhy pod očima

Znatelné kruhy pod očima zbytečně přidávají roky navíc. Vypadají nevzhledně a celý obličej působí unaveným dojmem. Na ty pomůže dobrý korektor, který je zakryje a pleť rozjasní.

Znáte sérum na rychlý růst řas GigaLash?

Moderní brýle vás omladí

Taková maličkost jako brýle má významný vliv na tom, jak budete vypadat. Pro mladší vzhled jsou lepší bezobroučkové nebo poloobroučkové brýle, i když vhodně vybrané brýle s obroučkami taky nemusejí být k zahození. Vždy je nutné mít takový tvar brýlí, který vám dokonale bude sedět.

Nebarvěte si vlasy výraznou barvou

Výrazná barva dokáže přidat docela dost let. Vyberte si barvu, která se co nejvíce podoba vaší původní barvě. K tomu neudělá škodu melír nebo balayge. Nebojte se zeptat své kadeřnice na rady, protože ta má v malíku nejrůznější tipy pro přirozený vzhled.

Zvolte vhodný střih vlasů

Pokud vsadíte s přibývajícími lety na účes typu květák, připočtěte si rovnou 20 let navíc. Zajímavě sestříhané vlasy nebo mikádo, bude vypadat určitě lépe. Můžete mít vlasy rovněž v culíku nebo použít skřipec, vždy vytvoříte zajímavý účes do práce i na volný čas.

Pečujte o ruce, krk a obličej

V každém věku je nutné pečlivě vybírat krémy na pleť. Neměla byste podceňovat denní i noční krém, k tomu se hodí také péče o oční okolí, peeling i pleťové masky. Při výběru krémů dbejte nejen na věk, ale rovněž na typ pleti. Pokud nevíte, co je pro vás vhodné poraďte se s kosmetičkou.

Při opalování nezapomínejte se nakrémovat

Opalování je sice pro nás příjemné, ale pro pleť nevhodné. Díky němu se rychleji tvoří vrásky a pigmentové skvrny. Omezte opalování obličeje a v každém případě používejte opalovací krém s vysokým UV filtrem.

Pravidelně se odličujte

Každý den se před spaním poctivě odličte, neflákejte to, neboť líčidla mají výrazný vliv na stárnutí. Na odličování používejte přípravky, které líčidla snadno odlíčí. Neodličujte pleť drhnutím, pokud na líčidla nebude mít dané odličovací mléko efekt, pořiďte si jiné. Nešetrné zacházení při odličování škodí pleti.

Nenoste oblečení, které vás dělá starší

Některé oblečení vás prostě udělá starší. V první řadě se jedná o módu, která už dávno vyšla z módy a nevrátila se zpět, a v druhé řadě to často (ale ne vždy) je zbytečně velké oblečení, výrazné vzory nebo květiny. U každé ženy to bude ale jinak.

Jak pečovat o vnitřek?

Jezte dostatek ovoce a zeleniny

V ovoci a zelenině se nachází celá řada vitamínů a minerálních látek, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Vybírejte si vždy čerstvé ovoce a zeleninu, která pochází z lokálních zdrojů. Vždy je střídejte, ať dodáte tělu co nejvíce cenných látek.

Pořádně pijte

Dostatek vody má významný vliv na stav pleti, bez ní nevypadá tak pěkně. Naopak, pleť je suchá, citlivá a náchylná na různé problémy. Vypijte každý den zhruba 2 litry tekutin. Může se jednat o vodu z kohoutku, minerální vodu nebo čaje. V tomto je volba jen na vás.

Vyzkoušejte unikátní doplněk stravy VIANUTRA Beauty Care, který pozitivně působí na pleť a vznik vrásek.

Jezte kvalitní potraviny

Vybírejte si vždy ty nejlepší možné potraviny, neboť i strava má vliv na to, jak člověk vypadá. Určitě je lepší sáhnout po něčem, co obsahuje méně přídatných látek, co obsahuje více masa nebo se jedná o dobrý výrobek, než si vybírat nejlevnější jídlo bez přidané hodnoty.

Pravidelně cvičte

Pravidelný pohyb vás omladí. Můžete běhat, chodit na túry, hrát tenis nebo plavat, jakýkoli pohyb má pozitivní efekt na zdraví. Vyberte si pohyb nebo cvičení, co vás bude bavit. Věnujte se pohybu nejméně dvakrát týdně, nejenže spálíte nějaké kalorie, ale dodá vám dobrou náladu.

Udržujte si zdravou hmotnost

I to, jak je žena tlustá nebo štíhlá, ovlivňuje, jestli vypadá mladě nebo ne. Většinou ženy, které jsou nezdravě štíhlé nebo které trpí obezitou, vypadají staře. Normální váha i pár kilo navíc ženu omladí. Vždy to ale záleží na každé ženě a nedá se to říct všeobecně.

Vyhýbejte se sladkostem a slanostem

Určitě není na škodu jednou za čas dát si nějaké pamlsky a slané pochutiny, dávejte si ale pozor na to, abyste je nejedla příliš často. Nemají moc blahý vliv na hmotnost, pleť a rovněž na nich vzniká závislost. A když už musíte, vyberte si kvalitní hořkou čokoládu.

Nezakrňte

S přibývajícím věkem je nutné nadále zaměstnávat mozek. Luštěte křížovky, naučte se nový jazyk nebo se naučte něco zajímavého. Projeví se to i navenek a navíc budete na sebe pyšná, že jste se něco naučila nebo něco nového děláte.

Určitě ještě existuje plno dalších tipů, díky nímž budete vypadat mladě. Nezapomeňte, že stárnutí je přirozené a že ho nezastavíte.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte