BudKocka.cz logo

Balayage - melírovací technika barvení

Krása Vlasy Novinky Veronika 23. ledna 2016
Balayage melír

Už jste slyšela o nové technice na barvení vlasů balayage? Jedná se o trend letošního roku, ačkoliv se dostal po povědomí již minulý rok, kdy se o něj začaly zajímat známé hvězdy. Tato melírovací technika se stala záhy velmi oblíbenou, protože působí přirozeně a vlasy díky ní vypadají naprosto skvěle.

Nebaví vás klasický melír, ombré nebo jiné techniky prosvětlování? Vsaďte potom na balayage. Zajisté se vám bude líbit. Tmavší odstíny se světlými se hezky promíchají, nevzniknou tak již velké kontrasty, budete mít vždy originální úpravu a vlasy budou působit zdravěji. Říká se, že působí přirozeně a vlasy vypadají jako sluncem políbené.

❤️ Získejte levné barvy na vlasy

Co je balayage?

Melír balayage pochází z Francie (prý již ze 70. let) a je založen na správné a přesné technice, kdy kadeřník barví jednotlivé prameny téměř nebo pár centimetrů od kořínků ke koncům. Vytvoří se tak přirozený vzhled, který připomíná zesvětlení sluncem.

Tato úprava, ve které se při barvení používá i několik podobných odstínů, je celkem náročná na vytvoření při postupném zesvětlování jednotlivých pramenů. Melírování trvá i 4 hodiny. Může být jak jemnější, tak i takové punky.

Dále čtěte: Znáte časté chyby při mytí vlasů?

Technika barvení balayage (někdy se mu říká i mechas californianas nebo balayage ombré), velmi nápadně připomíná ombré, ale to je pouhé zdání. Tato úprava vlasů je charakteristická zesvětlenými pramínky od kořínků (nemusí být vždy přímo od kořínků) až ke koncům, přičemž na konci jsou vlasy zesvětleny téměř po celém objemu. Ombré postupně a znatelněji zesvětluje vlasy pouze ke konečkům.

balayage melír technika

Foto: youtube.com

Balayage je proto brána jako technika barvení vlasů, která je důmyslnějším nástupcem oblíbeného ombré. Na rozdíl od něj vlasy působí přirozeněji a také je pro ně uvedená melírovací technika zdravější.

Jednotlivé prameny vlasů se zesvětlí a s těmi tmavými se prolnou tak, že směrem ke kořínkům je melír méně znatelný a směrem ke konečkům je znatelnější. Ve výsledku působí jako jiná barva nebo může být obarvena i jen vrchní část vlasů.

Balayage se často zaměňuje za ecaille. Ecaille je melír, který na rozdíl od balayage není tak markantně zesvětlený u konečků vlasů.

A jak je to s péčí?

Vzhledem k tomu, že tento melír působí velice přirozeně, tak nepotřebuje velkou péči. I když vám budou odrůstat vlasy, tak jednotlivé prameny stále zůstanou zesvětleny.

Sice nebudou začínat rovnou od kořínků, ale to vůbec nevadí, protože to bude vypadat stále nadčasově a přirozeně. Samozřejmě, že nesmíte zapomenout na správnou péči o vlasy a používání kvalitních přípravků.

Pro koho je vhodný?

Melírovací technika balayage je vhodná pro téměř všechny délky vlasů, přirozeně na velmi krátké vlasy se nehodí, ale na dlouhé, polodlouhé i vlasy ke krku se hodí. Stejně tak si ji můžete dát na světlé či tmavé vlasy, záleží pouze na vás. Poraďte se o této speciální technice se svým kadeřníkem, co by vám doporučil.

Dále čtěte: Jak zregenerovat zničené vlasy?

Nabarvit se doma?

Pokud nechcete jít na barvení do salónu, protože ke kadeřnicím nemáte důvěru nebo cena (několik tisíc) je pro vás neakceptovatelná, nabarvěte se doma. Prodává se i skvělá sada od L'Oréal Paris, která ale aktuálně není dostupná. Vyberte si krásné barvy na vlasy.

K tomu ale budete někoho potřebovat (kamarádku, sestru, maminku), aby vám pomohla jednotlivé prameny a konec vlasů obarvit v pohodlí domova. Není potřeba alobal nebo čepice, jak u klasického melíru, protože nedokonalost je zde naopak žádaná. Postup je celkem snadný, ale realizace zdlouhavá. Podívejte se na následující video, ať víte, jak si můžete barvy nabarvit.

Kdo ze slavných si ji zamiloval?

Mezi známé tváře, které si ji zamilovaly nebo si občas tak nechají vlasy obarvit patří Sarah Jessica Parker, Rihanna, Rosie Huntington-Whiteley, Jessica Alba nebo Olivia Palermo.

Kam si na balayage zajít?

Pokud toužíte po takto hezky zesvětlených vlasech, doporučujeme vám zajít do salónů nebo ke kadeřnicím, které se zajímají o poslední trendy. Tuto techniku totiž všechny kadeřnice nemusejí znát a hlavně vyžaduje precizní práci. Určitě někoho najdete hlavně ve větších městech (např. Brno, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha atd.).

Co na tento typ úpravy vlasů říkáte?

Názory k článku


Kolik to stojí?
Nina, 8. září 2016

to se dělá normálním melírovacím práškem s emulzí 12%? Nebo něco jiného?
Neumím anglicky a nevím, co pán na videu říká.
Jinak je to perfektní.
Renata Suková, 13. října 2016

Napište, co si o tom myslíte