BudKocka.cz logo

Návod, jak vždy vypadat skvěle na fotce!

Životní styl Rady Eliška 4. listopadu 2016
vypadá dobře na fotce

Máte pocit, že nejste fotogenická a na fotkách vypadáte vždy hrozně? Možná je chyba v tom, jak se tváříte a jak pózujete. Každý může vypadat na fotce dobře, jen si to chce osvojit rady, pomocí nichž budete vypadat na každé fotce opravdu skvěle.

Pravděpodobně jste si všimla, že mnoho známých přidává vždy hezké fotky na Facebook a Instagram a vám se to tak nikdy nedaří. Nebudeme brát v potaz fakt, že na jednou fotku, kde vypadají skvěle, připadá dalších asi padesát, které rovnou smažou a ještě tu fotku trošku upraví ve Photoshopu. Důležité je nejen při každém selfie správně pózovat, zvolit dobrý výraz ve tváři, pozadí a nápad.

Známé osobnosti mají focení v malíčku, protože se musely naučit tvářit a správně pózovat. Někdy to trvalo velmi dlouho, ale od jisté doby každá celebrita ví, kdy má co dělat, aby vypadala vždy kouzelně. Navíc před focením je potřeba nanést make-up a po focení následuje velká úprava ve Photoshopu.

Natrénujte si výraz

Každá z nás má jedinečný obličej, proto i výraz. Může vám slušet, když ukážete zuby, ale také nemusí, můžete vypadat dobře jen s minimálním úsměvem nebo v jiskrou v očích. To si musíte vyzkoušet před zrcadlem a také se vyfotit nanečisto. To může trvat dny i týdny, než k něčemu dospějete. Nejlepší by bylo, kdybyste někomu řekla, ať vás vyfotí a vy si pak vybrala, co vám sluší. Mimika je na fotce obzvláště důležitá, proto ji nepodceňte.

Správně pózujte

Silueta je na fotce velmi důležitá, protože jen tak bude vypadat dobře. Pokud byste si pouze stoupla přímo před objektiv, budete na fotce vypadat nejen nudně, ale také rozměrově větší a postava bude splývat. Místo toho využijte několik triků: narovnejte se, natočte o trošku obličej, nohu dejte o trošku dopředu, zbytek těla zarovnejte za ni, zatáhněte břicho a dejte si třeba ruku v bok. Pokud sedíte, mějte nohy šikmo a neměly by být přitisknuté k pohovce, pokud ležíte, tak si je také dejte šikmo. Pomocí těchto rad vytvoříte zajímavou pózu.

pózování při focení

Zapomeňte na sýr!

Když se fotíte nebo vás fotí někdo jiný, vzpomenete si na známé sýr? Víte, že vám sýr nikdy nevytvoří hezký výraz na rtech? Schválně se podívejte při vyslovení slova sýr do zrcadla, jak nehezky špulíte rty. Sýr funguje pouze, pokud řeknete sýr anglicky, což je cheese [číz]. Rty mají hezký tvar, v obličeji se vytvoří chtěné dolíčky a úsměv působí jako pravý americký úsměv, kterého snad všichni chtějí docílit. Pozor, ne vždy se ale na fotkách hodí! Také se může usmívat tak, že schováte při focení zuby.

Líčení je rovněž důležité

Při fotografování se zvýrazní obličej, který je špatně nalíčen, stejně jako pupínky nebo vyrážky. Líčení volte decentní a matné. Vyvarujte se tmavých barev, kouřových stínů i spodní černé lince na očích, na fotce vám zbytečně přidají roky. Taktéž není vhodné lesklé líčení, třpytky a rozjasňovače pleti, protože byste se na fotce leskla.

Oblečení vám musí padnout

V každém případě je nutné, abyste si oblékla něco, co vám padne a co vám sluší. Na fotce se mnohem více zvýrazní oblečení, které je příliš malé nebo velké, taktéž je nutné zohlednit i barvy. Určitě nechcete na fotce vypadat, že jste tlustá, jak by se mohlo v upnutém nebo příliš volném oblečení stát.

Mrkněte před focením

Občas se vám stane, že se vyfotíte a zrovna máte oči přimhouřené nebo zavřené? Na to pomůže jednoduchý trik, před plánovaným bliknutím mrkněte. Pak už určitě nebudete chtít mrknout.

Dávejte pozor na objekty

Dejte si pozor na to, co také fotíte. Tyč nebo sloup bude vypadat, že vyrůstá z hlavy, popelnice, budova nebo cokoliv jiného vás naopak bude zvětšovat. Vždy byste měla stát kousek od nějakého objektu, pokud se o něj neopíráte.

hezké focení

Focení na přirozeném světle

Pokud se fotíte venku, vězte, že nejlepší doba na focení je dopoledne nebo pozdní odpoledne. Přes poledne nejsou fotky moc dobré, protože slunce je příliš silné. Také při focení nikdy nemějte slunce za zády ani před sebou. Postavte se k němu z boku.

Pozor na dvojitou bradu

Dvojitá brada vypadá na fotce hrozně, ale pomocí několika tipů se jí můžete zbavit. V prvním případě objektiv nikdy nesmí byt vespod, ale o trošku výš než oči. Bradu dejte nejprve dopředu a pak ji mírně sklopte. Můžete také hlavu o trošku natočit, ať nejde vidět tolik brada.

Vsaďte na přirozenost

Nejlepší fotky vzniknou, když je nečekáte. Když už ale víte, že se budete fotit, uvolněte se, vtipkujte a myslete na něco příjemného. Fotky budou mnohem lepší než při nechuti z focení nebo při umělé póze.

Pokud budete dodržovat uvedené rady, budete vypadat dobře nejen na školní a pasové fotce, ale i na každém selfie. Vyzkoušejte je a vsaďte se, že fotky budou mnohem lepší.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte