BudKocka.cz logo

Jak na zeštíhlení a hubnutí stehen?

Hubnutí Zdraví Markéta 1. dubna 2016
zeštíhlení stehen

V poslední době je stále více dívek a žen posedlých štíhlými stehny a dokonce touží, aby mezi nimi měly viditelnou mezeru (fenomén „tight gap”). Tato touha provázená extrémními dietami však může ohrozit zdraví a psychiku. Raději se zaměřte na to, aby vaše nohy byly zdravé a přirozeně štíhlé. Co pro to udělat, abyste se je už nemusela stydět odhalovat? Jak můžete stehna zeštíhlit?

Co pomůže na štíhlejší stehna?

Zdravý jídelníček

Můžete vyzkoušet všechny cviky na světě, ale jak často opakujeme, výsledků nedosáhnete bez zdravé vyvážené stravy. Ovoce, zelenina, obiloviny a libové bílkoviny spolu s pravidelným cvičením jsou klíčem k vypracovaným štíhlým partiím.

Posilovací cviky

Možná je znáte ze silových a kardio tréninků - výpady a dřepy jsou nejúčinnější cviky pro štíhlejší stehna a zpevnění dolních končetin. Posilují kvadricepsy, zadní části stehen a také zadeček - pokud chcete mít tyto partie vypracované, musíte tyto cviky prostě zařadit do své rutiny.

Kardio cvičení

Není dobré jen na srdce, ale také pomáhá spalovat kalorie a tuky, a když spálíte více kalorií, než spotřebujete, budete přirozeně hubnout, včetně stehen. Již výše zmíněné cviky vám pomáhají vybudovat svalovou hmotu, kardio cviky (např. aerobic, plavání, cyklistika, běh, skákání přes švihadlo, kickbox a celá řada dalších zábavných aktivit) zas podporují zeštíhlení všech tělesných partií.

Stahovací prádlo

Pro optické zeštíhlení investujte do zpevňujícího prádla. Hodí se třeba, když k nějaké příležitosti potřebujete těsné šaty a nestihla jste do nich shodit. Je pohodlné, pod oblečením nepřekáží, má mnohostranné využití a některé druhy s tzv. saunovým efektem slibují i spalování kalorií.

Samoopalovací krémy a bronzery

Další rychlý a jednoduchý způsob, jak opticky zeštíhlit stehna, je použít bronzer nebo samoopalovací krém. Když jej nanesete na celé nohy, budou vypadat štíhlejší a pevnější, navíc s krásně bronzovou pokožkou.

Krémy proti celulitidě

Na trhu existuje nepřeberné množství krémů, které vyhlazují dolíčky způsobené pomerančovou kůží. I zde ale platí kombinovat je se zdravým jídelníčkem a pravidelným cvičením. V boji proti nevzhledné celulitidě pomáhá i kofein - zkuste mletou kávu smíchat s krémem.

hubnutí stehen

Kartáčování pokožky (suché kartáčování)

Nikdy jste o tom neslyšela? Přitom se jedná o velmi účinnou techniku! Speciálním měkkým kartáčem každé ráno masírujte problémové partie, dokud lehce nezčervenají. Tato masáž pomáhá zbavit se odumřelých kožních buněk a toxinů, zlepšuje krevní oběh, zpevňuje pokožku a pomáhá také proti celulitidě.

Vyhněte se cukrům

Již několikrát zmiňovaná zdravá strava není jen o ovoci a zelenině, ale také o omezování potravin s vysokým glykemickým indexem, které tělo ukládá jako tuky - a to i na stehnech. Jakmile vyřadíte všechny rafinované a přidané cukry, brzy uvidíte změnu. Místo sladkostí si dejte ovoce, organický řecký jogurt nebo 100% tmavou čokoládu.

Pijte yerba maté

Některé nápoje spalují tuk v těle tak účinně, že rovnou zapomeňte na zázračné pilulky, které mnohdy mohou být i škodlivé. Yerba maté je tradiční jihoamerický nápoj připravovaný z lehce pražených, usušených a rozemletých lístků cesmíny paraguayské. Chuťově se podobá silnému zelenému čaji a stává se populárním jako zdravější alternativa kávy. Navíc obsahuje řadu důležitých vitamínů a minerálů jako B1, B2 a C, draslík, hořčík, mangan, měď a další.

Konzumujte rostlinné proteiny

Dejte přednost bílkovinám z rostlinných zdrojů namísto živočišných. Rostlinné proteiny jsou palivem pro svaly, spalují tuky, zrychlují metabolismus a zeštíhlují stehna zdravým způsobem.
Výbornými zdroji jsou luštěniny, sójové výrobky a alternativy k masu (tofu, tempeh, seitan, Robi maso, Klaso), konopné semínko a z dalších také obiloviny (quinoa, pohanka, hnědá rýže), řasy spirulina a chlorella a některé druhy zeleniny (brokolice, špenát, kukuřice).

Vyzkoušejte HIIT

HIIT je anglická zkratka pro vysoce intenzivní intervalový trénink. Je to druh kardio cvičení o vysoké intenzitě (jen po omezenou dobu!) střídané s krátkými anaerobními cviky. Doba trvání se pohybuje od 10 po maximálně 20 minut. Tyto krátké intenzivní tréninky zlepšují kondičku, efektivně odbourávají tuky a tělo při nich lépe metabolizuje glukózu.

Zajděte si na procházku

Chůze je snadný způsob, jak zpevnit stehna a navíc stejně účinný jako běh. Procházka je nejen relaxace, která uvolní tělo a zbaví vás stresu, ale také vytvaruje a zeštíhlí problémové partie. Stačí vyrazit na půl hodiny pět dní v týdnu - vyrazte s kamarádkou, partnerem nebo pejskem.

Buďte na nohou

Další jednoduchá metoda pro zeštíhlení stehen je prostě nesedět. Když telefonujete nebo děláte jinou činnost, stůjte přitom. Pokud máte sedavé zaměstnání, když jste u počítače, nebo se díváte na televizi, každou hodinu se na 5 minut projděte. Sezení tuky ukládá, stání a pohyb je spalují!

Přestaňte být posedlá

Přílišný stres z vaší snahy hubnout může naopak vést k přibírání! Nesoustřeďte se jen na míry a kalorie, ale především na zdravé jídlo, fyzickou aktivitu a činnosti, které působí protistresově jako procházky, jóga nebo meditace. Tělo pak nebude vylučovat stresové hormony, které rovněž mají podíl na ukládání tukových zásob.

Pozor na tučná jídla

Ořechy, mandle nebo oleje jsou zdravé, ale když chcete zhubnout, nepřehánějte to s nimi - obsahují spoustu kalorií na malé množství. Klíčem je umírněnost. Místo potravin s vysokým obsahem tuku dávejte přednost zelené, listové a syrové zelenině.

Most pro pevnější zadeček i stehna

Tento cvik se většinou doporučuje pro štíhlejší zadeček, ale stejně efektivní je i na stehna.
Lehněte si na záda, pokrčte kolena, chodidla nechte celou jejich plochou na zemi a ruce položte vedle těla. S výdechem pomalu zvedejte pánev, zatímco ramena, boky a kolena tvoří přímku. S nádechem položte zadeček zpět na zem. Opakujte 20-30x denně.

Neohýbejte záda, dřepněte si

Když vám něco upadne, neshýbejte se k tomu, ale dřepněte si na nohy. Nenamáháte záda, zabraňuje poranění a také zpevňuje stehna - a navíc celkově zlepší držení těla.

Máte nějaký účinný tip na hubnutí stehen?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte