BudKocka.cz logo

Vyzrajte na celulitidu! Co na ni pomůže?

Zdraví Rady Postupy Externí autorka 20. března 2013
celulitida

Patříte také mezi ženy, kterým se bohužel tzv. pomerančová kůže nevyhnula obloukem? Nezoufejte, přinášíme vám recept, jak dáte sbohem nevzhledným ďolíkům a vaše nožky i zadeček budou opět v kurzu. I přes přítomnost celulitidy se nezapomeňte mít ráda, věřte tomu, že právě vy jste tou nejlepší ženskou široko daleko.

Obávaný problém všech zástupkyň něžného pohlaví: Řeč je o celulitidě!

Právě tato vada na kráse postihuje ženy bez rozdílů. Vybírá si nejen baculky, štíhlé, mladé i starší z nás. Její přítomnost vůbec nesouvisí s nějakým tím kilem navíc či dokonce s nadváhou. Viníkem je v mnoha případech stres, nedostatek pohybu, nedostatečná životospráva, nezdravý jídelníček, hormonální poruchy, povolené svalstvo či dědičné dispozice.

Celulitida dělala vrásky také Římankám v dobách dávno minulých. Římské ženy tento nešvar léčili vonnými koupelemi a především účinnými masážemi celého těla.

Rozlučte se s ní i vy!

Zakažte si konzumaci sladkostí, přísun rafinovaného cukru, tuku, černé kávy, alkoholu a cigaret. Také se naučte pravidelně a dostatečně pít. Na mysli máme především neslazenou vodu či bylinné čaje. Dbejte také na dostatek pohybu, který i v tomto případě hraje důležitou roli. Vyberte si ten, jenž vás bude zkrátka a jednoduše bavit. Nutit se do něčeho, z čeho nemáte radost, je zbytečné.

Mažte, promazávejte a masírujte

Pořiďte si kosmetické pomocníky jako jsou různé gely, peelingy či krémy. Účinný je skořicový gel. Důležité je však vědět, že bez pravidelného pohybu a zdravého jídelníčku celulitida jen tak nezmizí. Pro lepší výsledky se pusťte do plavání nebo jízdy na kole.

A jaké jsou vaše zbraně v boji proti celulitidě?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte