BudKocka.cz logo

Co mít v kabelce? Na co nezapomenout?

Doplňky Kabelky Monika 5. prosince 2017
kabelka

Muži mnohdy nechápou, k čemu máme kabelku a v ní tolik věcí. Ale určitě jste i vy zažila situaci, kdy se pánovi najednou hodilo, že máte s sebou kabelku a v ní tu věc, kterou zrovna on potřeboval. Ibalgin, náplast i tužka se vždy hodí mít u sebe.

Každá z nás má v oblibě jinou kabelku, velkou, střední nebo crossbody. Do crossbody toho moc neschováte, ale ty pravé poklady určitě nosíte ve velké a středně velké kabelce. Každá žena v ní nosí něco jiného, proto záleží na každé, co za poklady v kabelce nosí.

Co všechno mít v kabelce?

Zrcátko

Jednou z důležitých věcí, která by neměla v kabelce chybět, je určitě zrcátko, ať se můžete podívat, zda jste dokonale upravená. Pokud máte v telefonu aplikaci zrcadlo, nemusíte jej tahat s sebou.

Hřeben

Dalším nepostradatelným kouskem je hřeben, který využijte třeba po cestě, kdy vás doprovázel prudký vítr. Učešete se a opět budete vypadat skvěle.

Vlhčené ubrousky

Otřít si ruce nebo otřít něco jiného můžete jednoduše vlhčenými ubrousky, které seženete balené třeba po deseti kusech v drogerii.

Papírové kapesníky

Nikdy přesně nevíte, kdy se vám spustí rýma, proto je dobré, ať rovněž na to myslíte a máte po ruce balíček kapesníčků.

Parfém

Vůně není nikdy dost, proto mějte v kabelce něco voňavého. Pokud to nebude parfém, neuděláte chybu ani toaletní vodou nebo sprejem, prostě to, co máte ráda a vyhovuje vám.

Prášky na bolest

Kouzelná růžová tabletka pod názvem Ibalgin zastane hodně, pokud vás začne něco bolet. Stačí mít platíčko nebo půl platíčka, abyste nešílela z bolesti hlavy nebo zubu.

Antibakteriální gel

Bakterie na nás číhají na každém kroku. Jsou na madlech v MHD, vlaku, klice od dveří i na ruce kolegy. Pokud si chcete dokonale umýt ruce, pomůže vám antibakteriální dezinfekční gel, který si jednoduše vmasírujete do dlaně a prstů bez vody.

Krém

Na suché ruce i obličej se hodí krém, který na sebe můžete kdykoli aplikovat. Může to být i obyčejná Nivea, která rychle vyřeší problém.

Sponky a gumička

Ztratila jste cestou sponku nebo vám praskla gumička? Náhradní v kabelce určitě oceníte a ihned dáte vlasy opět do pořádku.

kabelka

Kartáček na zuby

Předem nikdy nevíte, co se stane. Můžete zůstat u někoho přes noc a večer a ráno použít vlastní kartáček je celkem prozíravé.

Jelení lůj nebo balzám na rty

O rty musíme pečovat, protože rády schnou, což vytvoří takový nepříjemný pocit a někdy i bolest. Když ale sáhnete po jelením loji nebo balzámu na rty, okamžitě budou zase vláčné a bez bolesti.

Žvýkačky

Na svěží dech se žvýkačka vždy hodí. Po jídle, před schůzkou nebo k zahnání hladu sáhněte po žvýkačce.

Pepřový sprej

V některých případech se může objevit nějaká osoba, která vám bude chtít něco provést a vy ho můžete zastavit pepřovým sprejem. Pozor, ten byste měla mít po ruce (třeba v nějaké kapsičce nahoře) a ne zahrabaný mezi věcmi, ať ho můžete v případě potřeby použít.

Vložky nebo tampóny

Pokud neberete hormonální antikoncepci, pravděpodobně patříte k majoritě žen, které přesně nevědí, kdy přijdou jejich dny. V tomto případě se vám bude tato záchrana hodit. To stejné se může stát i u žen s hormonální antikoncepcí, stačí zapomenout na jednu pilulku a už se může objevit špinění.

Kondom

Ač je to pánská záležitost, mohla byste jej mít i vy v kabelce, ať jej máte po ruce. Pánové mohou být v klidu, že zrovna zapomněli doma peněženku.

kabelka

Propiska a papír

I v dnešní moderní době se hodí mít po ruce papír a tužku. Někdy je mnohem rychlejší si něco poznačit na papír než do mobilu. Nehledě na to, že občas potřebujete něco podepsat a vlastní propiska se šikne.

Antiperspirant

I když v reklamách všude říkají a i na obalech antiperspirantů se píše, že vydrží až 48 hodin, tak v praxi to tak vůbec nemusí být. Abyste jeho účinek obnovila, jednoduše jej aplikujte do podpaží. I jedno přetření může jeho účinek opět obnovit. Třeba vyzkoušejte antiperspiranty Borotalco.

Hotovost

Někdy se může stát, že budete potřebovat pár korun v hotovosti nebo zrovna nepojede platební terminál, pokud nenosíte hotovost v peněžence, bude se vám skrytá hotovost hodit.

Líčidla

Pudr, rtěnka, řasenka, stíny... se hodí vždy, když se potřebujete upravit a rychle skrýt případné nedostatky. Nejlepší je mít v kabelce celou kosmetickou taštičku, abyste měla všechno po ruce, ale to záleží na velikosti kabelky.

Telefon

Bez mobilu ani ránu. V kabelce najdete přihrádku na mobil, kam si ho můžete pohodlně dát, abyste ho měla vždy u sebe.

Podívejte se na stylové kabelky Dara bags.

Klíče

Někdo je mívá v kabelce, někde v kapse. Praktičtější jsou určitě v kapse, ale když žádnou nemáte, schováte je do kabelky.

Diář

Jednou z nepostradatelných věcí je diář, klasický papírový diář. Možná upřednostňujete ten v mobilu a klasický papírový patří podle vás jiným věkovým skupinám.

tmavá kabelka

Náplasti

Určitě si do kabelky dejte náplasti (ale ne metrovou náplast, to byste musela mít ještě nůžky), ať je můžete kdykoliv nalepit na poraněné místo.

Nákupní taška

V kabelce se hodí mít schovanou složenou nákupní tašku (textilní, síťovku), pokud si tašku nerada kupujete v obchodě.

Jídlo

Do kabelky si přibalte i něco k jídlu - třeba müsli tyčinku nebo malou čokoládu. Nikdy nevíte, jak dlouho se zdržíte a něco menšího k zakousnutí se bude hodit. Sice všude jsou obchody, ale komu by se tam chtělo jít, když již přes výlohu vidíte ty nekončící fronty.

Nezapomeňte na pomocníka po kousnutí hmyzem Zap-Ease.

Voda

Alespoň malé balení vody (třeba 2 dcl) se vám jistě šikne, když bude horko, máte žízeň nebo když uvíznete na dálnici.

Sluneční brýle

Předem nemůžete vědět, kdy vysvitne slunce a je tedy chytré mít v kabelce sluneční brýle. Mít je jen tak pohozené v kabelce jim poškrábe skla, proto je vždy schovejte do pouzdra na brýle.

A abyste měla všechny věci hezky urovnané, poslouží vám organizér, který můžete pohodlně přendat z jedné kabelky do druhé.

Máte v kabelce ještě další věci?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte