BudKocka.cz logo

Síťovka - stará dobrá nákupní taška

Články Kabelky Iveta 24. června 2015
síťovka

Asi každý vzpomíná na dobu, kdy bylo běžné nosit s sebou na nákupy síťovku. Tedy nákupní tašku s očky, ze které občas něco malinkého mohlo vypadnout a vždy se podle potřeby zvětšila. Přesně tato síťovka se vrací zpět, protože lidé nemohou zapomenout na její přednosti. Firmy toto vyslyšely a začaly ji zase vyrábět. Chcete si ji také pořídit? Vyzkoušejte tento e-shop, kde si můžete koupit kvalitní síťovku za pár korun.

V dnešní době mnoho lidí používá igelitky, které po nákupu buď hned vyhodí, zmuchlá a hodí do kouta, nebo složí a dá do šuplíku k dalším. To je celkem škoda, protože tyto igelitky se rozkládají v přírodě desítky let. Místo těchto jednorázových tašek se hodí používat takové, které vydrží delší dobu. To může právě může být klasická česká síťovka, do které můžete pohodlně vyložit nákup nebo textilní taška.

česká síťovka
taška síťovka
dírkovaná taška

Jaké má tato taška výhody?

Síťovka má mnoho výhod a mezi ty nejvýznamnější patří následující:

síťovka

Ano, má i své nevýhody

Abychom byli objektivní, je nutné zmínit také její nevýhody, protože i těch je několik:

Tašku vynalezl ve dvacátých letech minulého století Vavřín Krčil ze Žďáru nad Sázavou. Později se síťovka dostala dál do světa, kde si ji mnozí oblíbili.

síťovka

Pokud jste tuto tašku rádi měli, určitě si ji pořiďte. Lepší je mít po ruce síťovku než pořád kupovat igelitku za pět korun. Pokud byste chtěli, můžete si ji uháčkovat i doma. Návod najdete ve starších časopisech nebo možná na internetu.

Taška síťovka se dá koupit například tady. Jedná o tašku, která je vyrobena v České republice z bio a recyklovaných materiálů. Navíc si tuto tašku určitě zamilujete.

Považujete síťovku za zastaralou nebo byste si ji klidně koupili?

Foto: zoot.czNázory k článku


Síťovka je super! Tuhle tašku prostě miluji!
Drápek, 12. srpna 2016

Souhlasím :)
Nina, 5. října 2018

Napište, co si o tom myslíte