BudKocka.cz logo

Borotalco - deodorant, který vás potěší

Krása Hygiena Monika 17. června 2023
Deodoranty Borotalco

Bez deodorantu nebo antiperspirantu hlavně v létě nemůže snad nikdo ani existovat, ale vybrat ten správný může být celkem oříšek. Vyzkoušejte ověřenou italskou značku Borotalco, která je vyhledávána pro svůj účinek, příjemnou vůni a složení.

Deodoranty a antiperspiranty Borotalco jsou vhodné pro ženy i muže, protože jejich vůně je spíše neutrální. Vydrží až 48 hodin, neobsahují alkohol, jsou dermatologicky testovány a některé jsou dokonce bez hliníku. Navíc cena není vůbec vysoká a levně koupíte v tomto e-shopu. Recenze jsou na ně velmi pozitivní.

Historie značky Borotalco

V roce 1878 v italské Florencii objevil lékárník Henry Roberts formuli Borotalcum, což byl bílý tělový pudr. V roce 1904 se začal tento pudr používat v mnoha italských domácnostech, který měl všestranné využití pro děti i ženy a muže.

Poté se objevilo několik imitací, které však vůbec nebyly tak úspěšné jako originál. V devadesátých letech převzala Borotalco síť Bolton Group, která se soustředila na kvalitu a vyrábění nových výrobků. Značka se rozšířila do dalších zemí Evropy a dostala se konečně i k nám.

Jemný prášek Microtalcum se vyrábí z mastku a dokáže absorbovat pot a vlhkost, zjemňovat pleť, osvěžovat pokožku, chrání před podrážděním atd. Mastek je minerál, který se pak dále zpracovává, až z něj vznikne chtěný prášek.

Produkty Borotalco

Z jejich nabídky můžete koupit různé produkty, může to být deodorant ve spreji, tuhý deodorant, roll-on deodorant, antiperspirant, tělový pudr či sprchový gel. Výhodou je, že některé jsou bez hliníku, neobsahují alkohol a přesto fungují.

Existuje několik řad, které se vždy trošku liší od těch druhých a jedná se o Invisible, Original, Intensive, Active, Fresh, Pure, Velvet a Talcum.☑️ Borotalco Pure

deodorant bez hliníku

V této řadě najdete sprej a kuličku roll-on. Neobsahuje aluminium (hliník), má šetrné složení, příjemnou neutrální vůni a přesto funguje až 48 hodin. Tato řada je bez hliníkových solí. Více informací najdete zde.☑️ Borotalco Invisible

invisible borotalco

Tato řada zahrnuje sprej, deodorant roll-on a tuhý antiperspirant. Výhodu je, že je bez alkoholu a působí proti bílým a žlutým skvrnám, ale obsahuje soli hliníku. Více informací najdete zde.☑️ Borotalco Original

borotalco original

Tato řada obsahuje sprej, tuhý antiperspirant, roll-on a i sprchový gel. Až na sprchový gel všechny přípravky bojují proti nadměrnému pocení, regulují pocení, absorbují pot a obsahují i hliníkové soli. Více informací najdete zde.Jaké mají výrobky klady a zápory

Každý přípravek je trošku odlišný, proto nemohou být na všechny aplikovány stejné plusy a mínusy.

Recenze a zkušenosti

Recenze i zkušenosti jsou velmi pozitivní. Uživatelům se líbí, že některé výrobky jsou bez aluminia. Vydrží dlouho a vůni považují za příjemnou.

Sama používám roky pouze kuličku Pure, která je bez hliníku. Jsem s ní moc spokojená. Když nesportuji, tak vydrží klidně celý den. Při náročném a hodně horkém dni je lepší ji znovu aplikovat. Je nutné ji v podpaží nanášet v několika vrstvách. Nezanechává skvrny na tmavém oblečení a nedráždí.

Kde tyto výrobky koupíte?

Deodoranty a antiperspiranty Borotalco občas můžete koupit v některých drogeriích a obchodech, zaručeně asi největší nabídku najdete v e-shopu zde. Zde mají rovněž velice příznivé ceny s rychlým doručením až domů.

Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte