BudKocka.cz logo

Trendy v líčení v roce 2024

Krása Kosmetika Líčení Martina 4. ledna 2013
líčení

Už vás nebaví stále stejný make-up? Chcete především zaujmout a překvapit něčím novým a stylovým? Následujte naše tipy! Nejen oblečení a obuv, ale i líčení s sebou nese trendy, které nás mohou inspirovat. A ty pro následující rok si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Téma tohoto roku je jasné – odhodit nudnou a otřepanou šeď, která vládla chladnému období. Letos převládá v líčení a v módě barva, výrazné prvky a kontrast. Plus pro nás - zapojte fantazii a vykouzlete si dokonalé líčení pro každé období roku 2024.

Kouřové líčení s barevným nádechem

Klasické černé, hnědé či šedé kouřové líčení je sice fajn, ale pravděpodobně s ním už nikoho nepřekvapíte. Pokud ale sáhnete raději po uhrančivé fialové, zelené, elektrizující stříbrné nebo tajemné námořnické modři, můžeme s jistotou konstatovat, že opak je pravdou. Barevné kouřové líčení skvěle doladí váš outfit na večírek, zvolit jej můžete také jako líčení na ples v letošní sezóně.

Barvu volte podle své pleti (příliš světlá pokožka je nepřítelem tmavých barev). Výraznost očí zkontrastujte s jemným a decentním líčením rtů. Při tomto líčení můžete rtěnku absolutně vynechat nebo použít jen bezbarvý lesk na rty.

Klaďte důraz na rty

Pokud ve své kosmetické taštičce nemáte ani jednu rtěnku nebo lesk na rty, vyrazte do obchodu a ihned to napravte. Výrazné rty jsou v této sezóně trendem číslo jedna. Bezchybně nalíčené červené rty jsou skvělou volbou do baru, do práce, na večírek i na rande. Sluší užším i plnějším rtům. Na rudou rtěnku si však netroufne každá - pak sáhněte alespoň po výraznějším lesku s barvou, který dodá vašim rtům objem a šťávu.

Při líčení rtů je extrémně důležitá preciznost. V mnoha anketách se již muži vyjádřili, že je při prvním pohledu na ženu neodradí nic víc tolik jako rtěnka napatlaná na zubech. Zvýrazněné rty uklidněte jen lehkým líčením očí. Vynechejte tvářenku, stíny i linky a řasy jen decentně zvýrazněte řasenkou.

Pestrobarevné oči

Nechte se inspirovat módními přehlídkami kolekcí pro sezónu jaro/léto od diktátorů stylu. Světoví módní návrháři vědí, čím zaujmout a skvěle nás tím inspirují. Donna Karan nechala své modelky nalíčit červenými očními stíny, Narciso Rodriguez zase zvolil sytě oranžovou a žlutou. Ani Prada a Roberto Cavalli nezůstali pozadu a na molech předvedli záplavu barev, netradičních kombinací a odstínů. Odpoutejte se od klasiky, nudy a všednosti i vy a pohrajte si s barvičkami. Oční stíny v trendy barvách z vás udělají královnu.

Nalíčená nenalíčená - nude líčení

Chcete působit přirozeně a přitom se cítit trendy a přitažlivě – zvolte nahé líčení, které je vhodné pro každodenní nošení. Nalíčená – nenalíčená můžete chodit do práce, popř. do školy či do města. Tzv. nude look je založen na přirozených barvách a pro zimu je jako stvořený.

líčení

Absolutní nutností pro správné nahé líčení je dokonalý make-up v přirozené barvě (bez známky opálení), který musí absolutně splynout s vaší pokožkou. Důležitým prvkem je také výrazné obočí – pokud jste světlý typ a obočí je od přírody nenápadné, zvýrazněte jej pomocí tužky na obočí nebo stínu ve vhodně zvolené barvě.

Pamatujte – při nude looku se snažíme vypadat co nejpřirozeněji, proto se vyhněte nápadně tmavým barvám, které by k vašemu obličeji nepasovaly. Na oči můžeme použít tenkou vrstvu očních stínů v barvě pokožky nebo světlou růžovou a řasy zvýrazníme řasenkou. Při nahém líčení ponecháváme rty bez rtěnky či lesku.

Znáte výrobky skinexpert BY DR.MAX Collagen Beauty Shots, Skinny kolagen a Collagen Coffee? Vyhledávaný je i Růžový kolagen nebo Kolagen SkinCare.

Zlaté oči

I tento trend se z léta přesunul do zimní sezóny. Zlaté oční linky jsou skvělou volbou například na vánoční či silvestrovský večírek, ale i na večerní rande či na ples. Naneste zlatou linku na zlatavé oční stíny, pokud chcete docílit opravdu nepřehlédnutelného svátečního líčení, doplňte zlatými linkami vaše kouřové líčení. A aby zlaté nebylo málo, natřete třeba své nehty zlatým lakem a přidejte i zlaté doplňky ve formě náušnic, náramku či psaníčka.

Extravagance pro zvláštní příležitosti

Ráda zkoušíte nové a neokoukané věci? Pak si na svém obličeji vykouzlete zajímavé grafické tvary pomocí očních linek. Zde se fantazii meze nekladou. Prodlužte linku do stran, rozšiřte ji po povrchu horního víčka, anebo ji zvolte v neobvyklé barvě, která překvapí. Zapojte kreativitu a vymaňte se ze stereotypu.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte