BudKocka.cz logo

Prada - italská značka luxusu

Móda Značky Markéta 18. května 2020
prada značka

Značka Prada byla založena více než před 100 lety v Mekce módy - italském Miláně. Specializuje se na luxusní kožené výrobky, především kabelky, ale i obuv, zavazadla, parfémy, hodinky a další doplňky. V ČR najdete butik této značky v prestižní ulici Pařížská v Praze.

Historie a současnost značky

Společnost založili roku 1913 v Miláně bratři Mario a Martino Prada jako obchod s koženými zavazadly. Původně se značka jmenovala Fratelli Prada (Bratři Prada). Ironií je, že Mario nechtěl, aby se v jeho byznysu pohybovaly ženy a zakázal svým ženským příbuzným do společnosti vstupovat.

Jeho syn však značku zdědit nechtěl a tak ji převzala dcera Luisa a vedla déle než 20 let. V roce 1978 do společnosti vstoupila Mariova vnučka Miuccia Prada a byla to právě ona a její manžel Patrizio Bertelli, kteří značku díky svým novým kolekcím proslavili po celém světě. Miuccia je stále hlavní designérkou a Patrizio výkonným ředitelem.

Nyní má Prada 250 butiků po celém světě na těch nejlukrativnějších místech, 11 500 zaměstnanců a každoroční tržby firmy několika miliard eur.

Jaká je letošní kolekce Prada?

Návrhy Miuccie Prada patří každoročně k nejdiskutovanějším a významně ovlivňují, co se kterou sezónu nosí. Obvyklé jsou výrazné surrealistické motivy - obří potisky obličejů, našívané drahokamy, luxusní kožešiny, kombinace pestrých barev a především důraz na ženskost v každém ohledu - Miuccia je nejen návrhářkou, ale i političkou a aktivistkou za ženská práva, což se odráží rovněž v jejích kolekcích.

kabelky prada

Kabelky Prada jsou vždy top

Naopak kabelky Prada natolik extravagantní nejsou - najdete je především v zemitých a krémových barvách, přesto v nich budete vždy elegantní a atraktivní. Každá kabelka je dokonalý a precizní kousek, kterým oslníte při každé události. U nás je můžete koupit ve specializovaných e-shopech.

Letošním hitem jsou kabelky do ruky. Zkuste například Spazzolato Neto Top Handle Bag z pevné, leštěné, mírně lesklé černé kůže, vnitřek z jemné červené. Tato krásná dámská kabelka je středně velká, vhodná tedy na každodenní nošení, s kapsou na zip a třemi otevřenými kapsičkami.

Trendem roku jsou dále tzv. strukturované nákupní kabelky. Od Prady je to například Vitello Daino Shopping Bag vyrobená z měkké poddajné kůže šedé barvy v kombinaci se zlatým zdobením. Uvnitř jsou dvě otevřené a dvě kapsy na zip.

Další výrobky Prada

Kabelky a tašky jsou hlavním produktem značky, ale zdaleka ne jediným. Společnost dále vyrábí kolekce dámských a pánských parfémů, které se vyznačují bohatými, sytými a především exotickými vůněmi. V neposlední řadě u ní levně koupíte módu, sluneční brýle a obuv pro ženy i muže.

doplňky prada

Výroba hodinek byla před několika lety pozastavena, ale stále výjimečné jsou ty, vyvinuté společně s firmou LG, které přes bluetooth dokáží informovat o příchozích hovorech a přijatých zprávách.

V současnosti, s boomem chytrých telefonů, vyrábí Prada také pouzdra na iPhony, iPody apod. a najdete u ní rovněž další módní doplňky.

Obchod Prada v Praze

Obchod Prada byl v Praze otevřen již v roce 2009. Jedná se o dvoupatrovou prodejnu, kde najdete kompletní sortiment značky. Adresa je Pařížská 125/16 a otevírací hodiny jsou ve všední dny od 10:00 do 19:00, v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 12:00 do 18:00.

Foto: prada.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte