BudKocka.cz logo

Prada - italská značka luxusu

Móda Značky Markéta 18. května 2020
prada značka

Značka Prada byla založena více než před 100 lety v Mekce módy - italském Miláně. Specializuje se na luxusní kožené výrobky, především kabelky, ale i obuv, zavazadla, parfémy, hodinky a další doplňky. V ČR najdete butik této značky v prestižní ulici Pařížská v Praze.

Historie a současnost značky

Společnost založili roku 1913 v Miláně bratři Mario a Martino Prada jako obchod s koženými zavazadly. Původně se značka jmenovala Fratelli Prada (Bratři Prada). Ironií je, že Mario nechtěl, aby se v jeho byznysu pohybovaly ženy a zakázal svým ženským příbuzným do společnosti vstupovat.

Jeho syn však značku zdědit nechtěl a tak ji převzala dcera Luisa a vedla déle než 20 let. V roce 1978 do společnosti vstoupila Mariova vnučka Miuccia Prada a byla to právě ona a její manžel Patrizio Bertelli, kteří značku díky svým novým kolekcím proslavili po celém světě. Miuccia je stále hlavní designérkou a Patrizio výkonným ředitelem.

Nyní má Prada 250 butiků po celém světě na těch nejlukrativnějších místech, 11 500 zaměstnanců a každoroční tržby firmy několika miliard eur.

Jaká je letošní kolekce Prada?

Návrhy Miuccie Prada patří každoročně k nejdiskutovanějším a významně ovlivňují, co se kterou sezónu nosí. Obvyklé jsou výrazné surrealistické motivy - obří potisky obličejů, našívané drahokamy, luxusní kožešiny, kombinace pestrých barev a především důraz na ženskost v každém ohledu - Miuccia je nejen návrhářkou, ale i političkou a aktivistkou za ženská práva, což se odráží rovněž v jejích kolekcích.

kabelky prada

Kabelky Prada jsou vždy top

Naopak kabelky Prada natolik extravagantní nejsou - najdete je především v zemitých a krémových barvách, přesto v nich budete vždy elegantní a atraktivní. Každá kabelka je dokonalý a precizní kousek, kterým oslníte při každé události. U nás je můžete koupit ve specializovaných e-shopech.

Letošním hitem jsou kabelky do ruky. Zkuste například Spazzolato Neto Top Handle Bag z pevné, leštěné, mírně lesklé černé kůže, vnitřek z jemné červené. Tato krásná dámská kabelka je středně velká, vhodná tedy na každodenní nošení, s kapsou na zip a třemi otevřenými kapsičkami.

Podívejte se také na značkové hodinky Michael Kors. Stačí si jen nějaké vybrat.

Trendem roku jsou dále tzv. strukturované nákupní kabelky. Od Prady je to například Vitello Daino Shopping Bag vyrobená z měkké poddajné kůže šedé barvy v kombinaci se zlatým zdobením. Uvnitř jsou dvě otevřené a dvě kapsy na zip.

Podívejte se na stylové tašky Dara bags.

Další výrobky Prada

Kabelky a tašky jsou hlavním produktem značky, ale zdaleka ne jediným. Společnost dále vyrábí kolekce dámských a pánských parfémů, které se vyznačují bohatými, sytými a především exotickými vůněmi. V neposlední řadě u ní levně koupíte módu, sluneční brýle a obuv pro ženy i muže.

doplňky prada

Výroba hodinek byla před několika lety pozastavena, ale stále výjimečné jsou ty, vyvinuté společně s firmou LG, které přes bluetooth dokáží informovat o příchozích hovorech a přijatých zprávách.

V současnosti, s boomem chytrých telefonů, vyrábí Prada také pouzdra na iPhony, iPody apod. a najdete u ní rovněž další módní doplňky.

Obchod Prada v Praze

Obchod Prada byl v Praze otevřen již v roce 2009. Jedná se o dvoupatrovou prodejnu, kde najdete kompletní sortiment značky. Adresa je Pařížská 125/16 a otevírací hodiny jsou ve všední dny od 10:00 do 19:00, v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 12:00 do 18:00.

Foto: prada.comNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte