BudKocka.cz logo

Jak se nalíčit do školy? Méně je více!

Krása Líčení Kosmetika Rady Šárka 29. srpna 2012
líčení

Dívky si ve fázi puberty namatlají na obličej nadšeně všechno, co jim přijde pod ruku. Nejčastěji to přehání s očními linkami nebo make-upem. Ve výsledku vypadají jako plastové barbíny s očima pandy. Ani výrazné oční stíny nejsou moc dobrý nápad. Zářivé barvy kolem očí totiž sluší málo komu.

Neznamená to ale, že se nemůžete výrazně líčit. Musíte si jenom uvědomit, jestli jdete s kamarádkami na diskotéku nebo do divadla či do školy. Pro poslední dvě příležitosti se líčení opravdu moc nehodí. Nemáte při nich totiž někoho provokativně zaujmout, ale vypadat slušně.

Decentním líčením nic nezkazíte!

Naopak. Vždycky je lepší líčit se méně než moc. Nemusíte na sobě mít tunu líčidel, abyste vypadala krásně. Stačí jenom podtrhnout svou přirozenou krásu tenkou vrstvou make-upu a nenápadnými očními stíny nebo tenkými očními linkami. Tady máte pár tipů jak docílit pěkného vzhledu bez zbytečného množství šminek.

Naneste správně make-up

U make-upu záleží hlavně na dvou věcech - na správném odstínu a dokonale čisté pleti. Obě věci jsou velmi důležité. Pokud jednu podceníte, nebudete to nikdy vypadat dobře. Největší katastrofu na sobě můžete spáchat právě špatnou volbou make-upu a jeho špatným nanesením. Nesnažte se toho na sebe nalít tunu. Zoranžovíte.

Měla byste si vybrat odstín, který je nejpodobnější odstínu vaší pleti. Nemá cenu si vybírat tmavší, abyste nebyla bledé. Docílíte tím akorát výrazných map na vašem obličeji, kterých si každý všimne.

Snažte si také vybrat kvalitní značku. Make-up za 50 Kč se správným odstínem vám ony barevné skvrny vytvoří na obličeji taky. Před nanesením byste si měla očistit pleť pleťovou vodou a natřít si ji pořádně krémem. Vyvarujete se tak suchým místům, které nepůsobí zrovna dvakrát moc vábně.

Oční linky

Pokud chcete, aby vám linky okolo očí vydržely, dejte přednost tekutým linkám před obyčejnou tužkou na oči. Pokud si nejste s tekutými linkami příliš jistá, zkuste fixu. Rovné a tenké linky se s ní kreslí bez problému. Jestliže nechcete docílit „panda efektu“ neměla byste to s linkami přehánět a jen si pomocí nich a řasenky oči trochu zvýraznit. V případě, že to přeženete, se vám oči opticky zúží a nevypadá to moc pěkně.

Oční stíny

Při jejich výběru volte spíše tmavší, decentnější barvy. Tyrkysová s oranžovou opravdu nejsou vhodné barvy do školy. Stejně jako se vším, není dobré to se stíny přehánět. Pro větší trvanlivost je dobré si v drogérii koupit o něco širší štěteček, kterým si oční víčka po poslední úpravě přetřete. Nemusíte se bát, že se stíny rozmažou. Naopak vám vydrží mnohem déle nerozmazané.

Kouřové líčení

Typ líčení, který je mezi ženami velmi rozšířený, a můžete si ho dovolit při každé příležitosti. Jediné co musíte je zvolit správnou barvu. Stejně jako u obyčejných stínů, je vhodnější pro běžné záležitosti volit barvy, které nejsou příliš výrazné. Dobrou volbou je hnědá nebo šedá.Názory k článku


tangle teezer
pelí, 16. prosince 2014

Napište, co si o tom myslíte