BudKocka.cz logo

Péče o citlivou pleť

Krása Kosmetika Pleť Článek 21. listopadu 2012
péče o pleť

Mezi nejčastější příznaky citlivé pleti patří suchá pokožka, zarudnutí, červené skvrny nebo výskyt nevzhledných šupinek. Za takovýmto podrážděním pokožky může stát používání agresivní kosmetiky nebo nepříznivé okolní vlivy, jako je například vítr a venkovní mráz.

Citlivá pleť proto potřebuje speciální péči, jejíž základem je dodržování některých zásad správné péče a dále používání speciální kosmetiky, která je pro podrážděnou pleť přímo navržená.

Každodenní hydratace

Citlivá pleť potřebuje kvalitní hydratační krém ráno i večer. Důkladná hydratace totiž zamezuje nejen jejímu předčasnému stárnutí, ale krém také slouží jako ochranný štít pokožky před vnějšími vlivy. Skvělé jsou krémy, které obsahují ceramidy posilující vlhkostní bariéru, která tak udržuje vlhkost v pokožce. Krémy pro citlivou pleť by měly obsahovat vitamin E, pro-vitamin B5, přírodní oleje a výtažky z rostlin.

Speciální produkty pro zimní období

Mrazivé počasí v zimě může velmi snadno citlivou pleť poškodit a podráždit. Mráz způsobuje, že pleť je nateklá, červená a přesušená. Časté přechody z vytopených místností do zimy mohou způsobit i popraskání drobných žilek v obličeji.

V současné době však na trhu existuje pleťová kosmetika určená zvlášť pro zimní období. Patří sem speciální krémy, jako například jedinečný produkt ABCDerm Cold Cream od Biodermy, který dokáže ochránit pokožku před nepříznivými okolními vlivy, jako je vítr, chlad nebo teplo. Další skvělé zimní krémy také naleznete v sortimentu kosmetiky La Roch-Posay.

ABCDerm Cold Cream

Čištění pleti

Pro velmi citlivou pokožku je důležité používání speciálních přípravků bez parfemace, parabenů nebo alkoholu. Vhodnou pleťovou vodou je například Bioderma Sensibio, která ochraňuje lipidovou vrstvu pleti. Dalším skvělým tipem je čistící gel pro citlivou pleť Physiologique od La Roche-Posay, který respektuje fyziologickou rovnováhu pokožky. K důkladnému vyčištění pleti patří také odstranění přebytečných buněk pomocí peelingu. Výborné hypoalergenní peelingy naleznete například v sortimentu kvalitní kosmetiky Vichy.

Bioderma Sensibio

Výživa pleti

Po hloubkovém vyčištění pokožky se skvěle hodí použít vyživující masku, která dodá pleti dostatečné množství vitamínů. Maska pro citlivou pleť Aqualia Thermal od Vichy obsahuje kyselinu hyaluronovou, která pleť dokonale zklidňuje. Další skvělou maskou je například La Roche-Posay Hydraphase, která se perfektně postará o pleť dehydrovanou a dokáže ji také dlouhodobě zklidnit.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte