BudKocka.cz logo

Podzimní líčení se musí hodit k oblečení

Krása Líčení Kosmetika Podzim Šárka 30. září 2012
Podzimní líčení

Společně s letním oblečením je na čase odložit zářivé oční stíny a vyměnit je za méně nápadné, které se více hodí pro toto roční období. Máte ale pocit, že by to chtělo letos nějakou změnu a nemáte žádnou inspiraci? Chcete vědět, jaké typy líčení vévodily módním přehlídkám v roce 2012? Co všechno se objevilo na fashion weeku? Zde máte přehled toho nejzajímavějšího, co se na něm objevilo.

Barvy v tónech podzimu

Věc, která asi nikoho nepřekvapí. Líčení v barvách spadaného listí se dokonale hodí k letošním podzimním kolekcím, které se nesou v úplně stejném duchu. Vizážisté to ovšem na módních přehlídkách většinou s líčením trochu přehánějí a vy byste měly raději trochu ubrat. Zkuste například hnědé kouřové stíny nebo si na víčka lehce naneste žluté nebo oranžové stíny. Volte spíše tlumenější než zářivé odstíny. Více se k tomuto období hodí.

Černé oční linky

Černá se letos objevovala velmi často. Stala se jedním z hlavních módních trendů tohoto podzimu. Na molech se objevovaly zajímavé a odvážné typy líčení jako uhlově černé rozdvojené linky nebo například úmyslně rozpité, které vyvolávají dojem, že jste strávily celou noc na párty. Klasickými rovnými linkami ale taky nic nezkazíte. Zkuste je jen trochu zvětšit.

Nenápadný make-up

Tzn. „nude“ líčení je v kurzu především v období léta, letos zůstalo až do podzimu. Neznamená to však, že nesmíte líčidla vůbec použít. Jen zvolte nenápadný make-up a korektor. Základ je totiž naprosto bezchybná pleť. Oči ani obočí si tedy vůbec neupravujte a zvýrazněte si rty jen slabým leskem.

Vše ve zlatě

Zlatá očividně nedá spát jak módním návrhářům, tak vizážistům. Na metalický trend jich vsadilo mnoho. Vypukla doslova zlatá horečka. Modelky měly především zvýrazněné koutky oka a nehty.

oční stíny

Tmavě nalíčené rty

Jak je vidět, některé trendy z loňského roku se přenesly i do tohoto. Důkazem jsou například vínové rty, které vévodí podzimním módním přehlídkám už dva roky. Především odstíny rtěnek jako je švestková, tmavě fialová a malinová. Odložte tedy růžové rtěnky na jaro a zkuste něco tmavějšího.

Kobaltově modré oči

Oči ozdobené kobaltovou modří také dominovaly na některých z letošních přehlídek. Vizážisté nanesli barvu na celé oční víčko a protáhli ji do linky, které vedla až za oko. Pokud chcete tedy zkusit v líčení očí něco nového, rozhodně se nebojte a trochu zaexperimentujte i touto barvou.

Rtěnka s nádechem oranžové

Červená rtěnka je jakási nadčasová klasika, která bude vypadat dobře vždy. Letos ale vizážisté zkusili poněkud něco jiného. Zvolili světlejší odstíny červené s příměsí oranžové. Výsledek vypadal mnohem jemněji než zářivá rudá. Tuto změnu v líčení zajisté uvítají dámy, které se s červenou příliš necítí.

Barevné kouřové stíny

Kouřové stíny jsou mezi módními návrháři velmi oblíbené, díky tomu, že jsou schopny zvýraznit oči jako nic jiného. Na módních přehlídkách v tomto roce, vizážisté trochu zaexperimentovali a zkusili kouřové stíny tak trochu jinak. Použili hned několik barev jako je zelená, šedá, fialová a zlatá a vytvořili z nich něco neobyčejného. Zkuste si tedy s očními stíny trochu víc pohrát.

Rozzářené oči

Ty, které mají rády spíše jemnější líčení, tuto novinky rozhodně uvítají. Vizážisté zkusili nanést na oční víčko tělové oční stíny a koutky oka lehce zvýraznili stříbrnou nebo zlatou barvou. Zkuste vytvořit v podzimním líčení něco takového. Je to opravdu jednoduché a zabere vám to jen pár minut.

Červené tváře

Líčka ošlehaná větrem, které na první pohled působí, že jste strávily pěkných pár hodin na mrazu, se objevovaly na letošních módních přehlídkách také velmi často. Pokud se vám tento vzhled líbí, stačí použít tekutou červen a rozetřít ji na tvářích do ztracena. Mějte však na paměti, že výrazný make-up se hodí spíš módní přehlídky a vy byste tedy měla s červení šetřit.

Zkusíte tedy něco nového nebo raději zůstanete u své každodenní klasiky?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte