BudKocka.cz logo

Jak se nalíčit a nepůsobit komicky?

Krása Líčení Pleť Markéta 9. října 2012
líčení

Téměř každá z nás se denně ráda líčí, aby zvýraznila své rysy, zkrášlila se a vypadala svůdně. Bohužel občas to nevyjde a špatně zvolené líčení může celou naši snahu zhatit. Projděme si společně pár nejčastějších chyb, které se vám při zkrášlování mohou stát, abyste se jich pro příště vyvarovaly a nevypadaly náhodou jako klaun, mýval nebo Marfuška. Zároveň si můžete přečíst, jak se můžete správně nalíčit.

Zvolte vhodný make-up

Základem je vhodný make-up, jehož odstín musí ladit s odstínem vaší pleti. Nanášejte jej až na podkladový krém a rovnoměrně rozetřete, ať to nevypadá, že máte na obličeji masku. Stejně tak dávejte pozor na tvářenku a pudr, i ty vybírejte v odstínech, které se hodí k vaší pleti a aplikujte je raději méně než více (pudr jen na T-zónu tedy čelo, nos, bradu).

Nepřehánějte to s řasenkou

Stačí jen dvě vrstvy řasenky. Příliš výrazná maskara je spíše komická než in. Dávejte pozor na slepení řas, hrudky a drolení. To může způsobit nejen nekvalitní, ale i stará řasenka, proto ji pravidelně měňte.

jak se nalíčit

Oční stíny v hodících se odstínech

Barvy očních stínů vybírejte tak, aby ladily s oblečením nebo očima (modrookým se doporučují odstíny zlaté a hnědé, zelenookým fialové, tmavookým modré nebo růžové). Neaplikujte jeden odstín na celé víčko a nemalujte víčka až k obočí.

Upravte si pěkně obočí

Úprava obočí je celkem složitá, takže jestli si nejste jisté, raději si zajděte do salónu, kde vám poradí s vhodným tvarem, odstínem (mělo by být o odstín tmavší než vlasy) a údržbou. Zapomeňte na tenké obočí, které působí dost lacině.

Rty jsou třešničkou na dortu

Před nanesením rtěnky použijte konturovací tužku ve stejném odstínu a obtáhněte ji kolem rtů (ne na koutky). Rtěnku pak naneste na štěteček a vymalujte rty při široce roztažených ústech.

U všeho (řasenky, rtěnky, lesku, make-upu,...) platí, že méně je více. Všechnu kosmetiku používejte decentně a nevrstvěte ji!

Líčíte se decentně nebo to někdy s líčidly přeháníte?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte