BudKocka.cz logo

Nejčastější problémy s vlasy a jejich řešení

Krása Vlasy Monika 27. listopadu 2017
vlasy

Každá žena by se chtěla pyšnit krásnou hřívou, ale ne vždy je to tak jednoduché. Občas se objeví různé problémy, které jí toto přání zkomplikují. Mohou jí začít vlasy padat, třepit se, mastit se, objevit lupy atd. Víte, co patří k nejčastějším problémům?

☑️ Padání vlasů

Padání vlasů je nepříjemný problém, který vzniká z mnoha příčin. Mezi nejčastější příčiny patří nedostatek cenných látek (vitamíny, minerální látky), hormonální změny, léky, stres, problémy s psychikou, stahování vlasů do gumičky, nošení pokrývek hlavy, nevhodné šampóny i nevhodná péče atd.

Co na ně pomůže?

Jako nejlepší pomoc se jeví odstranit příčinu, pokud tušíte, která by mohla padání vlasů způsobovat. Samozřejmě, že to nejde ve všech případech, ale alespoň se o tu můžete pokusit. Dále existují šampóny proti padání vlasů, masky a pravidelné masáže. Někdy je potřeba i pomoc lékaře.

Dodejte vlasům živiny, které potřebují. Vyzkoušejte doplněk stravy Beauty Care VIANUTRA s vysokým obsahem důležitých látek.

☑️ Vlasy se často mastí

Vlasy se mastí kvůli vyšší produkci mazu v mazových žlázách. Pokud si vlasy myjete každý den, vlasy se vám budou mastit o to častěji, protože se produkuje maz jako ochrana pokožky. Časté maštění může vzniknout i kvůli nevhodným přípravkům, stravě plné tuků, stresování nebo za něj mohou rovněž hormonální změny (puberta, klimakterium, těhotenství).

vlasy se často mastí

Co na ně pomůže?

Pokud se vám vlasy často mastí, změňte vlasové přípravky za ty, které jsou určeny pro mastné vlasy. Nezapomeňte si je při mytí pořádně opláchnout, ať v nich nezůstanou zbytky šampónu. Můžete si je umýt také dvakrát. Klidně používejte kondicionér a omezte oplachování příliš horkou vodou.

Podívejte se na posilující sérum na růst vlasů Blendea a na recenzi.

☑️ Lupy ve vlasech

Lupy nevypadají ve vlasech vůbec dobře a svědčí o tom, že máte problém hlavně s pokožkou na hlavě. Lupy jsou šupinky, které vznikají z odumřelé kůže. Nezaměňte je za vši. Mohou být suché (ty padají třeba na ramena) nebo mastné (zůstávají na pokožce, svědí a mohou zapáchat). Vznikají kvůli stresu, špatným přípravkům, nevhodné stravě i nemocem.

Znáte revoluční nápoj Hair Vitamins? Dodává vlasům potřebnou výživu.

Co na ně pomůže?

Šampóny pomohou jen na chvíli, důležité je vyřešit tento problém celkově. Můžete jít za dermatologem, protože kvasinky, díky kterým lupy vznikají, musejí být odstraněny. Dále, stravujte se zdravě, jezte více potravin, které obsahují vitamíny skupiny B, selen a zinek.

☑️ Třepí se konečky

Roztřepené konečky patří k dalším častým problémům, které sužují vlasy. Vznikají kvůli vyšší teplotě a nesprávné péči. Vyšší teplota se vyskytuje díky fénování, žehlení, kulmování a rovněž slunci nebo nešetrným česáním či natáčením vlasů na natáčky.

žehlení vlasů vysušuje

Co na ně pomůže?

Roztřepených konečků se můžete zbavit pouze tak, že je odstřihnete. Můžete si je odstřihnout sama nebo jít za kadeřnicí. Dále si pak dávejte pozor, aby se neobjevovaly nové. Na roztřepené konečky preventivně pomáhají zábaly a vitamíny na vlasy.

☑️ Vlasy jsou suché

Ani suché vlasy nepůsobí dobře, protože většinou bývají bez lesku, jejich povrch je suchý, mohou mít roztřepené konečky i lupy. Mezi příčiny suchých vlasů patří suchý vzduch, barvení, pobyt na slunci, přípravky se sodou, žehlení vlasů atd.

Dodejte vlasům výživu HairBurst. Je určena pro zlepšení jejich kvality a rychlejší růst.

Co na ně pomůže?

Pomáhá používat vhodné přípravky, provádět pravidelné masáže pokožky, používat zábaly a masky na vlasy (např. z olivového či kokosového oleje). Vyzkoušet můžete i doplňky stravy: Revalid, Panthenol, Biosil Plus, které pozitivně ovlivňují vlasy. Taktéž je vhodné omezit barvení a žehlení vlasů.

Vyzkoušejte šetrnou barvu na vlasy Color & Soin.

Máte-li nějaké problémy s vlasy, neodkládejte řešení daného problému. Vyhledejte si informace, jděte za kadeřníkem nebo lékařem. Čím dříve začnete daný problém řešit, tím dříve budete mít hezčí vlasy.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte