BudKocka.cz logo

Mokrá nebo suchá pedikúra? Co si vybrat?

Krása Nehty Úprava Eliška 28. června 2017
pedikúra

Péče o nohy je velice důležitá, protože je namáháme každý den. Lodičky, boty na vysokých podpatcích, žabky i těsná obuv jim škodí. Kůže postupně tvrdne, vznikají mozoly, puchýře nebo otlaky, přitom při správné péči se tomu můžete vyhnout.

Pravidelná domácí péče o nohy by měla být samozřejmostí, ale pokud chcete občas zajít i do salónu, můžete si vybrat mezi dvěma způsoby. Můžete vsadit na klasickou mokrou pedikúru nebo na strojovou suchou pedikúru. To, co si vyberete, je jen na vás. My se podíváme na to, jaký je u nich postup, výhody a nevýhody.

Mokrá pedikúra - stará známá klasika

mokrá pedikúra

Jedná se o klasickou pedikúru, při které ošetření nohou probíhá po změkčení kůže na nohou v koupeli se změkčovacími přípravky. Samotná koupel trvá asi čtvrt hodiny, během které kůže dostatečně změkne. Následně pedikérka odstraní mozoly, přebytečnou kůži a nečistoty z nehtových lůžek. K tomu používá žiletku, skalpel nebo špachtli.

Dále se zaměří na nehty, které upraví, ošetří případné zarůstající nehty, zastřihne a nalakuje nehty. Následně ošetří nohy krémem a provede masáž nohou.

Na mokrou pedikúru nemohou přijít osoby, které trápí mykóza nehtů a kůže, bradavice a není vhodná pro diabetiky.

Mokrá pedikúra se řadí mezi osvědčenou klasiku, na kterou nemusíte chodit jen do salónu, ale také si ji provést doma. Efekt hebkých nohou vydrží delší dobu. Při proceduře může dojít ke zranění žiletkou a může být trošku bolestivá.

Suchá pedikúra - novinka šetrná ke kůži

suchá pedikúra

Suchá (medicinální, přístrojová, zdravotní) pedikúra probíhá bez předchozího změkčení kůže pomocí přístroje s bruskou. Tento typ je šetrnější, protože nehrozí říznutí. Po dezinfekci nehtů pedikérka upravuje nehty, které zkrátí a případně i nalakuje (to ale až nakonec), poté bruskou postupně obrušuje kůži, mozoly a kuří oka. Nakonec nohy ošetří krémem a provede masáž.

Při suché pedikúře se dobře ošetřují zdeformované nehty, zarůstající nehty, otlaky, mozoly, praskliny, zrohovatělá kůže a kuří oka.

Víte, co dělat s vbočeným palcem?

Suchá pedikúra je vhodná pro diabetiky, pro lidi s plísní na nehtech a kůži, dále pro lidi s neuropatií, lupénkou nebo nemocemi cév.

Na přístrojovou pedikúru se používají brusky, které disponují bodovým odsáváním a osvětlením. Přistroje se liší počtem otáček za minutu a velikostí. Frézka se pak čistí pomocí ultrazvuku, který ji dokonale vyčistí.

Při broušení vysokorychlostní bruskou se může vířit prach a velmi zhrublá kůže se odstraňuje dlouho, je ale šetrná a bezbolestná.

Co preferujete vy? Máte s některou zkušenosti?



Názory k článku
V salonu jsem nikdy nebyla, protože si pedikúru dělá sama doma. Nejvíce se mi osvědčilo namočit nohy do teplé vody+ odřezat suché části žiletkou k tomu speciálně určenou+ namazat krémem. Dobré je také mazat si nohy každý večer krémem+ použít gelové návleky na paty a nasadit ponožky (paty jsou pak krásně hebké). V průběhu dní, kdy dojde k vysušení kůže, je dobré nohy obrousit domácím pilníkem na chodidla.

Není to ani moc časově náročné, možná tak prvotní koupel a odřezání suché kůže, ale následné mazání nohou každý večer+ občasné obroušení kůže pilníkem trvá chviličku, pokud se do dělá pravidelně a nohy se nenechají úplně vysušit a je jim věnována pravidelná péče
Anonymní, 12. června 2018

Napište, co si o tom myslíte