BudKocka.cz logo

Nezapomínejte na pedikúru

Krása Úprava Rady Článek 28. ledna 2013
pedikúra

Nohy namáháme každý den, proto bychom jim měli věnovat dostatečnou péči. Ovšem často se na nohy spíše zapomíná, protože nejsou v uzavřených botách vidět. Někdy je tomu tak i kvůli lenosti, jindy kvůli ceně za danou službu.

Léto se ale blíží a s ním i žabky a sandále a neupravené nohy vypovídají leccos o majiteli... Co tak to letos trošku napravit?

Vybrat si můžete mezi tradiční mokrou pedikúrou a novější suchou péči o nohy. Při mokré pedikúře se nohy na chvíli namočí do koupele a následně se odstraní kuří oka a změkčí otlaky. Pracuje se se žiletkou, pemzou nebo škrabkou. Při suché pedikúře se po dezinfekci obrousí nohy speciální bruskou a následně se nanese krém. Tato metoda je bezpečnější, protože nehrozí poranění. Záleží však na vás, co si vyberete.

Vydejte se do salónu

Zručná pedikérka se dokonale postará o vaše nohy. Nejprve je naloží do lázně, následně odstraní různé neduhy, jako jsou kuří oka nebo zarostlé nehty. Poté vás zbaví ztvrdlé kůže, jemně opiluje patu a nohy dezinfikuje. Nechybí ani aplikace kvalitního krému, který udrží vaše nohy delší dobu bez problémů. Profesionální péče se určitě vyplatí. Za pedikúru zaplatíte několik stovek, navíc občas se někde objeví sleva na pedikúru a vy zaplatíte třeba o polovinu méně.

Někdy bývá součástí péče o nohy nebo za malý příplatek japonská péče o nohy, při které se zaleští do nehtů kompletní výživa, francouzská manikúra nebo lakování nehtů. Ze salónu pak vaše nožky vycházejí úplně jako nové.

Můžete si udělat pedikúru doma

Pokud si natolik věříte a máte doma pomůcky jako je pilník, škrabka nebo pinzeta, napusťte si do lavoru teplou vodu se solí a vonným přípravkem, vložte tam na chvíli nohy a po chvilce si šlapky jemně obruste a upravte. Následně zastřihněte nehty a nohy osušte. Poté si je pěkně nalakujte. Nohy dále nakrémujte. Domácí pedikúra je celkem náročná na čas, vybavení a trpělivost, kterou každý nemá.

Pokud si chcete nechat udělat pedikúru od profesionála, podívejte se na slevy na internetu, kde si určitě něco vyberete. Nezapomeňte, nejen ruce ale i nohy jsou vaší vizitkou.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte