BudKocka.cz logo

Rozlučka se svobodou - nevěsta

Svatba Monika 25. prosince 2020
rozlučka se svobodou nevěsta

Rozlučka se svobodou je tradiční akce, kterou dřívější generace znaly jen z filmů a seriálů, pro současné generace je to oslava, na kterou jen tak nezapomenou. Jak vůbec rozlučka se svobodou probíhá, jak ji připravit a jak ji udělat pro nevěstu nezapomenutelnou?

Než se nevěsta stane vdanou paní má jednu z posledních možností, jak si pořádně užít svobodná léta v okruhu svých nejmilejších. Mužům bývá zpravidla vstup na loučení se svobodou nevěsty vstup zakázán, tak toho využijte.

Co je rozlučka se svobodou?

Rozlučka se svobodou je tradiční akce, na kterou se těší snad každá nevěsta před okroužkováním. V dnešní době to rozhodně není jen o tom, že si na ni pozvete na striptéra, který předvede žhavou show. Většinou tam striptér chybí, místo toho je pro nevěstu připravený originální program, který zahrnuje různá překvapení, hry, úkoly a nápady.

Nevěsta si může dokonale užít večer, víkend nebo den se svými kamarádkami, než ji začne nový život ve svazku manželském. Nemusí nic plánovat a chystat, jen se baví a užívá si toho, co pro ni připravily kamarádky nebo sestra/sestry.

Většinou má svou rozlučku se svobodou budoucí nevěsta i ženich zvlášť. Někdy se může uskutečnit i společné loučení se svobodou, ale to se moc často neděje. Dámská rozlučka bývá více o zábavě a hrách, zatímco pánská o dobré náladě a pití.

dekorace na dámskou rozlučku

Dekorace na tuto akci patří. Levně ji pořídíte v tomto e-shopu

Dekorace je nutností

Pokud to situace dovolí, nezapomeňte na dekoraci. Oblíbené jsou balónky, trička, šerpy, placky, konfety, doplňky, ubrousky, brýle, nápisy, květiny, odznaky a mnoho dalšího. Mnoho zajímavých doplňků získáte levně v tomto e-shopu.

Většinou jsou doplňky růžové nebo fialové, protože tyto barvy se skvěle hodí pro nevěstu a holky obecně. Důležité je, aby dekorace nepůsobila přepláceně. Některé ozdoby jsou samy o sobě výrazné a nemusíte to s nimi přehánět.

čelenka s kloboučkem rozlučková pro nevěstu

Dekorace na rozlučkovou párty. Levně ji pořídíte v tomto e-shopu

Když budete mít rozlučku na místech (například výlet), kde nemůžete vyzdobit okolí, tak je nejlepší vzít si ozdoby s sebou. Obléknout trička, přišpendlit placky nebo nasadit brýle. Stačí jen improvizovat a díky tomu mít impozantní atmosféru.

Co má mít na sobě nevěsta?

Ačkoliv každá na rozlučkové párty ví, kdo je přesně nevěsta, i přesto by měla mít něco na sobě něco, podle čeho ji každý pozná. Tak praví tradice.

čelenka se závojem pro nevěstu

Krásná dekorace pro nevěstu. Levně ji pořídíte v tomto e-shopu

Trička s nápisem Jsem nevěsta, Ona, Vdávám se, Bude se vdávat, Bride, Budoucí nevěsta... a dalšími doplňky pro nevěstu seženete v tomto e-shopu.

šerpa rozlučková pro nevěstu

Šerpa Bride To Be. Levně ji pořídíte v tomto e-shopu

Kdy má být rozlučka se svobodou?

Není přesně dáno, kdy by se mělo konat loučení se svobodou. Den před svatbou, jak se zobrazuje ve filmech, v praxi moc nefunguje. Nevěsta i ostatní si potřebují před velkým dnem odpočinout, rozlučka často končí pozdě v noci a přípravy na svatební den začínají zase ráno.

Nejlepší doba na konání je 2 - 4 týdny před svatbou. Vždy je nutné brát v potaz, kde se bude tato akce konat, jakou práci má nevěsta a co vše se musí zařídit.

Pár dní před svatbou nebo den před svatebním dnem je opravdu pozdě a rozlučka udělá víc neplechy než užitku. Nezapomeňte ji včas připravit a vybrat vhodné datum.

Kdo rozloučení organizuje?

Rozlučku často organizuje svědkyně, družička, sestra nebo nejlepší kamarádka nevěsty. Mnohdy svědkyní bývá právě nejlepší kamarádka nebo sestra, proto je to na organizování jednodušší. Rozhodně by se nemělo stát, že ji budou organizovat dvě osoby, které o sobě ani nebudou vědět.

Zorganizovat rozlučku je často složité. Je potřeba se předem domluvit, sehnat kontakty a nezapomenout na všechny, které nevěsta má ráda a které by na rozlučce chtěla.

tričko rozlučkové pro nevěstu

Tričko pro tým nevěsty. Levně ho pořídíte v tomto e-shopu

Co je úlohou organizátora?

Organizátorka rozlučkové párty má nelehký úkol. Musí vymyslet rozlučkový program, domluvit místo, zkontaktovat účastníky, vybrat peníze, sehnat dekoraci, zajistit dopravu a prostě všechno zařídit.

Je velice důležité si všechno pořádně promyslet, objednat a pak jen nevěstu překvapit. Někdy se vyplatí najmout si firmu, která celou akci za poplatek zorganizuje.

Placení může být někdy složité

V první řadě platí, že nevěsta nic nehradí. Rozlučka je oslava pro nevěstu, proto by ji ona neměla platit. Většinou je to tak, že se složí zúčastněné a platí celou akci. Vhodné je vybrat na tuto akci peníze předem, ať se pak některé kamarádky neztratí, aby nemusely platit.

Případně mohou tvrdit, že takovou akci nechtěly, tak proč by ji měly platit. Lidé se chovají různě, hlavně při placení. Organizátorka by na to měla myslet a případně mít na zaplacení více peněz.

Někdy platí celou akci nebo alespoň částečně nevěsta, to vždy záleží na domluvě. Rozhodně je doporučené finance vyřešit předem, ať pak nedojde k nepříjemným překvapením.

ozdoby rozlučka pro nevěstu

Ozdoby pro rozlučku. Levně je pořídíte v tomto e-shopu

Kde se má tato akce konat?

Tato rozlučková akce se může konat kdekoliv. Vyhledávaný je hotel, bar, diskotéka, doma, chata, zahrada nebo cokoliv. Nikde není nařízeno, kde se musí tato akce konat. Důležité je vymyslet něco originálního, co potěší nejen nevěstu, ale i ostatní.

Jaký zvolit program?

Na rozdíl od rozlučky se svobodou pro ženicha se ta pro nevěstu liší nejen zábavným programem, ale i dekorací. Nejprve se podíváme na tipy a nápady na akce, které jí můžete připravit.

čelenka rozlučková pro nevěstu

Rozlučkové dekorace levně pořídíte v tomto e-shopu

K tomu připojte i nějaké úkoly, které celý večer nebo odpoledne doplní. Záleží na daných okolnostech, které se zrovna hodí. Zpívání, tančení, ochutnávání jídla se zakrytýma očima, flaška, představení v pyžamu atd.

Rovněž berte v potaz, že pro těhotnou nevěstu se hodí jiné akce než pro netěhotnou. Pokud nemá ráda přírodu nebo vodu, asi ji zklamete túrou nebo rafty.Foto: mojeparty.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte