BudKocka.cz logo

Domácí pedikúra - pečujte o své nohy

Krása Nehty Úprava Postupy Externí autorka 24. srpna 2012
domácí pedikúra

Je tady léto, které s sebou přináší možnost vyjít si pouze v sandálech či žabkách. Pokud jste opomněla dát chodila do pořádku, nezoufejte. S našimi tipy to zvládnete a ještě vás to bude bavit.

V případě, že jste v zimních měsících neměla na pedikúru čas, teď si jej opravdu najděte a pusťte se do boje proti nadbytečné a zhrublé kůži. Pokud ještě nemáte téměř letní údržbu za sebou, na žabky prozatím zapomeňte. Popraskané paty spolu s krásnými botami jsou tabu, dosáhnete pouze katastrofálního výsledku. A to určitě nemáte v plánu, proto vzhůru do toho!

Rozmazlujte nohy pravidelně, pečující pedikúře se věnujte alespoň dvakrát do měsíce. S výsledkem budete nadšené!

Připravte si lázeň

Do mísy vlijte teplou vodu a přidejte relaxační sůl. Tip: Zvolte vaši nejoblíbenější a na 15 minut relaxujte. Představujte si samé příjemné věci, které vám navodí optimistickou náladu. Zhrublá kůže se krásně změkčí a lépe se odstraní.

Nyní je ten správný čas vzít do rukou pemzu a začněte pracovat na hladké pokožce. Po pemzování aplikujte peeling, kterým si pojistíte lepší výsledek.

Po osušení nohou je hydratujte pečujícím krémem na chodidla. Skvělými pomocníky jsou značky Avon a Oriflame.

Zahalte se do barev

Pozornost při pedikúře také věnujte zkrášlením nehtů. Nehty zastřihněte do požadované délky, nevyhovující nerovnosti zapilujte. Vyberte si barevný odstín, který máte v oblibě a pusťte se do lakování nehtů.

Víte, co dělat, pokud máte vbočený palec?

Jak na potící nohy

V případě, že se vám často potí nohy, používejte sprej na chodidla. Také tu a tam choďte naboso, budete mít hladké nohy a také utužíte vaše zdraví.

Před spaní si nakrémujte nohy a vklouzněte do bavlněných ponožek. Ráno budete mít božsky hladkou a jemnou pokožku.Názory k článku


já mám nejlepší zkušenost s ponožkami od Purederm. jak uvádí výrobce, fakt je to zázrak!
Na 2-3 hoďky nasadíte ponožky a do 14 dnů se Vám oloupe všechna ztvrdlá kůže. Žádné mechanické zásahy, po kterých to pak ještě víc roste. Jen si ji udělejte včas, neboť když se budete loupat jak had a nosit sandálky, tak to není nic moc hezkého!
Kde sehnat? zatím jsem na ně narazila jen v jednom e-shopu
Mirka, 22. ledna 2013

ty ponožky jsou opravdu skvělé! díky za tip!
doris, 2. září 2013

Napište, co si o tom myslíte