BudKocka.cz logo

Osvědčené tipy proti stárnutí pokožky

Krása Pleť Soňa 29. ledna 2019
pokožka

Pokožka postupně stárne, tvoří se jemné vrásky, které se proměňují v hluboké. To vše můžeme oddálit pomocí estetických zákroků a nebo můžeme využít triky a tipy bez zbytečných zásahů. Co pro to můžete udělat?

Někdo má štěstí na dobré geny, jeho pokožka stárne pomaleji. Pokud ale toto štěstí nemáte, brzy se může na pokožce projevit nedostatek kolagenu. Kolagen se tvoří asi do 25. roku života, pak je nutné doplňovat jej jídlem, přípravky či krémy.

Dále můžete stárnutí oddálit několika přírodními tipy. Je ale nutné začít s přírodní péčí co nejdříve. Když už budete mít hluboké vrásky, stravou nebo cviky se jich nezbavíte.

Co dělat proti stárnutí pokožky?

Masáže hlavy a obličeje

Nejen masáže těla mají pozitivní vliv na zdraví, ale také masáž hlavy a obličeje prospívá. Podpoří prokrvení, navrátí barvu, zredukuje stres a únavu, zmenší bolesti hlavy a dodává relaxaci. Najděte si pár minut na masáž, kterou provedete pomocí prstů a jejich krouživými pohyby na hlavě, obličeji a krku.

Domácí masky

Můžete sáhnout po krémech a maskách na pleť z drogerie, ale také můžete vyzkoušet různé domácí masky. Obličej dostatečně hydratují olejové masky (olivový, rakytníkový, avokádový olej) či maska z avokáda. V drogeriích rovněž najdete různé masky z ovoce a zeleniny, které jistě stojí za vyzkoušení.

avokádo

Maska z avokáda má blahodárné účinky na pleť

Dostatečně spěte

Dostatek spánku je důležitý pro regeneraci organismu. Stačí si jen vzpomenout, jak vypadáte, když se vůbec nevyspíte a když jste se vyspala dorůžova. Rozdíl poznáte nejen v kruzích po očima, ale i v barvě pleti. Spěte vždy nejméně šest hodin, pokud můžete tak i osm, organismus vám za to poděkuje.

Směs látek pro krásu - to je Blendea SuperBeauty.

Příroda a čerstvý vzduch

Uzavřené místnosti, klimatizace nebo jen neustálé sezení u televize nebo počítače nám moc neprospívá. Zapomínáme na přírodu a čerstvý vzduch. Zkuste to změnit. Choďte pravidelně ven na procházky, na hory nebo kamkoliv do přírody. Zlepší se vám nálada a získáte čerstvý vzduch, který pomáhá omlazovat tělo. Doma nezapomeňte na časté větrání.

Dávejte si pozor na slunce

Pokud se ráda opalujete, mějte se na pozoru, neboť slunce podporuje rychlejší tvorbu vrásek. Omezuje tvorbu kolagenu, pleť ztrácí pružnost a vznikají dříve vrásky i pigmentové skvrny. Pokud se chcete opalovat, vždy používejte krém s vysokým ochranným faktorem. Nezapomínejte na krémování, i když jdete někam ven.

Vyzkoušejte Skinexpert BY DR.MAX Collagen Beauty Shots. Vypadá velice zajímavě.

Zdravě se stravujte

Zdravá strava je velice důležitá, neboť tělo vyživuje zevnitř. Do jídelníčku byste měla zařadit dostatek ovoce a zeleniny, celozrnných potravin, kysaných mléčných výrobků, semínek, ořechů, ryb, masa, olejů, bylinek atd. Naopak zcela nevhodná jsou smažená, tučná a sladká jídla.

Na pleť pozitivně působí olivový olej a olivy, jablka, avokádo, okurka či bylinky. To byste měla nejen ve velkém jíst, ale také využívat při různých pleťových maskách.

avokádo

Cenné nenasycené kyseliny prospějí tělu i pleti

Nezapomínejte pít

Pití pleti prospívá, ale pokud zvolíte nevhodné tekutiny, můžete si uškodit. Vhodná je voda z kohoutku, minerální voda, bylinkové čaje nebo zelený čaj. Nevhodný je alkohol, sladké limonády, sladké šťávy či energetické nápoje. Červené víno v rozumném množství (2 deci na den) prospívá nejen pleti, ale i tělu.

Obličejová cvičení

Cvičení nefunguje jen na zpevnění těla, ale také na obličej. Obličejová cvičení neboli obličejová gymnastika či jóga pomáhá díky cvikům zpomalit stárnutí a tvorbu vrásek v okolí očí. Pravidelně cvičte necelou čtvrt hodinku nejlépe každý den. Více informací k tomu najdete zde.

Nechte pleť odpočinout

Pravidelně se líčíte a to i v případě, že se vůbec nikam nechystáte? Dejte si vždy pár dní od líčidel, ať může pleť dýchat. To může být třeba o víkendu, kdy budete doma a nikam se nevydáte. Opravdu popelnice neocení perfektní make-up, ale vaše pleť bude ráda za den volna.

Čemu byste se měla vyhnout?

Stárnutí urychluje plno dalších věcí, mezi které patří:

Máte nějaké rady, jak oddálit stárnutí pleti a pokožky?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte