BudKocka.cz logo

Zhubněte rychle a efektivně nadbytečná kila

Cvičení Hubnutí Markéta 23. dubna 2020
zena cvici a hubne

Plavková sezóna je skoro za dveřmi a mnoho z nás si zoufá z problémových partií, které trápí většinu dámského pokolení, hlavně břicho a stehna. A zbavit se tuku v těchto místech není jen o pěkné postavě. Když zmizí, sníží se i riziko kardiovaskulárních onemocnění a celkově se vám zlepší zdraví.

Klíčové je spálit více kalorií, než zkonzumujete. Raději však nezkoušejte extrémní nárazové diety, můžete si tak zadělat na zdravotní problémy a navíc se tu po jejich ukončení objevuje nepříjemný jo-jo efekt. Vyvážený jídelníček a pravidelné cvičení jsou mnohem lepším způsobem. Podívejte se, jak nejen na břišní a stehenní tuk vyzrát.

Silový (svalový) trénink na vytvarování postavy

Kardio cvičení nezapomeňte kombinovat i s tímto typem tréninku. Je zaměřen na posílení svalů a zpevnění postavy. Typické cviky jsou např. sedy-lehy, sklapovačky, výpady, dřepy s výskokem nebo činkami, bench-press, mrtvé tahy, shyby apod. Posilují nejen svaly břicha a stehen, ale i další svaly. Začátečníkům se však doporučuje začít se silovým tréninkem postupně a opatrně.

cvičení

Posilovat můžete i doma, třeba s míčem

Kardiovaskulární (aerobní) cvičení pomáhá spalovat tuky

Tento typ cvičení je na spalování tuků a kalorií nejvhodnější. Jeho ohromnou výhodou je, že k němu nepotřebujete žádné speciální pomůcky a zařízení. Patří sem i úplně jednoduché aktivity jako rychlá chůze, jízda na kole nebo kolečkových bruslích, běh, skákání přes švihadlo, dřepy, aerobic, zumba - prostě cokoli, co vám zvýší tep. Podívejte se, co přesně je to kardio cvičení.

Všechny tyto činnosti vám za hodinu spálí stovky kalorií, navíc vyplavují endorfiny (a ty zlepšují imunitu a působí proti stresu) a jak už název napovídá, prospívají všemu, co má něco společného s kardiovaskulárním systémem (podporují krevní oběh, snižují cholesterol a vysoký krevní tlak, působí proti zanášení cév a zvyšují i kapacitu plic).

Znáte rotanu? Rotana je malá pomůcka sloužící ke zpevnění těla.

Vyvážený jídelníček je zásadní

Ovoce, zelenina, bílkoviny z libového masa, polotučné mléko a mléčné výrobky, celozrnné obiloviny, ořechy, vejce, ryby, fazole - ty všechny mají nízké množství kalorií a tuků, ale zároveň vysoký obsah vlákniny, která vám pomůže cítit se rychleji a déle sytá a dalších látek nezbytných pro celkové zdraví a dobrou energetickou hladinu. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem trans tuků, nasycených tuků, cholesterolu, soli a cukrů.

moučník

Sladkosti při hubnutí raději vynechejte

Jen trošku přemýšlejte o kaloriích

Klíčem ke každému úbytku hmotnosti, včetně tuku v bříšku a stehnech, je spálit více kalorií, než spotřebujete. Zjistěte, co jsou kalorie. Tím se vytvoří energetický deficit a vaše tělo začne spalovat tuk jako náhradu za chybějící kalorie. Abyste věděla, kolik kalorií denně přijmout a popř. ubrat, je třeba dostat se na takové množství kalorií, kdy je vaše váha konstantní.

Naplánujte si výše uvedená cvičení i to, co budete jíst a začněte např. s 2000 kaloriemi denně. Po pár dnech se zvažte - pokud jste něco zhubla, zvyšte jejich příjem o 500, pokud přibrala, snižte. Až budete znát svůj kalorický příjem, kdy je vaše váha stabilní, záleží dále, kolik tuku potřebujete zhubnout. Pro shození půl kila za týden snižte příjem o 500 kalorií na den, pro kilo 1000. Nedoporučuje se však snažit shodit za týden více než 1 kg.

Podívejte se také na další články o hubnutí:Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte