BudKocka.cz logo

Co pít při dietě, ať se neblokuje hubnutí?

Hubnutí Zdraví Eliška 9. září 2016
pití vody

Je pravdou, že pitný režim je velice důležitý, ale ani u něj to není tak jednoduché. Co byste měla a naopak neměla při hubnutí pít, ať z nápojů zbytečně nepřibíráte? Podívejte se na tipy.

Sladké limonády úplně vyřaďte

Sladké limonády nejsou při hubnutí vůbec vhodné, protože obsahují velké množství cukru. Stačí se jen podívat na etikety, kolik cukru obsahuje Coca-Cola, Pepsi, Fanta nebo Tonic a to je obsah na jedno deci, u něhož nikdo nezůstane.

Řešením není ani varianta bez cukru - se sladidly. Sladidla jsou známá tím, že zvyšují chuť na sladké. Vy se tak napijete nízkokalorického nápoje, ale vzápětí toho sníte mnohem více. Takže tyto nápoje raději nepijte.

Ochucené minerálky pijte s rozmyslem

Ochucené minerální vody obsahují asi o polovinu méně cukru než klasické sladké limonády. Ovšem pořád se v nich cukr nachází, proto je pijte jen občas. Sklenice sladké minerálky za den určitě vadit nebude, ale celá láhev již ano.

Sladké čaje jen občas

Sladké čaje také vhodné moc nejsou, protože si do něj můžete přidat příliš hodně kostek cukru nebo medu. Čaje jsou chutné i samy o sobě bez zbytečného slazení, případně si do nich přidejte šťávu z citronu. Taktéž nejsou doporučovány různé ledové a ochucené čaje, které se prodávají v obchodech, jsou totiž také příliš sladké.

Džusy nejsou tak nevinné, jak vypadají

Myslíte si, že jsou džusy zdravé a proto je každý den pijete? Možná byste s tím měla přestat, protože v džusech je hodně cukru a jsou vyráběny z koncentrátů. Můžete si je ředit vodou, ať snížíte jejich obsah cukru. Čerstvě vymačkaný džus je něco jiného, protože ho nevypijete tolik, ale ty z obchodu jsou pasterizované, sladké a tolik vitamínů jako ty čerstvé neobsahují.

Káva může být i nemusí být problém

Pokud si dáváte kávu bez smetany, mléka nebo cukru, nemusíte se jí vůbec bát a štíhlou linii v žádném případě neohrozí. Pokud si tam ale dáte hodně cukru, smetany atd., tak nemůžete čekat, že se to na vaší váze neprojeví. Jednou za čas nějaká sladká káva neuškodí, ale každý den nebo dokonce několikrát denně, to je rovnou kalorická bomba.

Dávejte pozor na alkohol

Alkohol je také na kalorie velmi bohatý. A je jedno, zda se jedná o pivo, tvrdý alkohol, víno, likéry nebo koktejly. Obsahují hodně kalorií, které do těla dostanete raz dva, proto se ho snažte omezit.

Voda by měla být samozřejmostí

Vodu může pít naprosto bez problémů. Neobsahuje žádné kalorie a je vhodná při jakékoliv dietě. Ať už zvolíte vodu z kohoutku nebo minerální vodu, která je nejlépe neperlivá, vězte, že je pro tělo důležitá. Můžete si ji ochutit šťávou z citronu, který dokážete rozproudit metabolismus.

Čaje jsou také vhodné

I při hubnutí můžete pít bylinkové čaje, černý či zelený čaj. Samozřejmě čaje neslaďte, neboť by již vhodné nebyly a také byste je ve výsledku zničila. Dbejte na to, že byste to neměla přehánět se zeleným a černým čajem, který není moc vhodný před spaním.

Každý den je nutné vypít asi dva litry tekutin, přičemž je potřeba věnovat pozornost tomu, co pijete. Sladké nápoje a alkohol se v těle rychle ukládají, což se projeví na váze. Vždy raději sázejte na čistou vodu, která je pro tělo přirozená.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte