BudKocka.cz logo

Jak opticky zeštíhlit postavu? Rady, co vám pomohou!

Hubnutí Rady Monika 23. května 2018
jak na štíhlou postavu

Víte, že zrovna vaše hmotnost není ideální, ale to nic nemění na situaci, že vás nikdo nepožene na váhu a vy můžete vypadat štíhleji, než ve skutečnosti jste. Správnými triky můžete vypadat o několik kilogramů lehčí a štíhlejší. Jak na to? Co byste mohla pro to udělat?

Určitě na to, abyste vypadala štíhleji, by pomohlo hubnutí a cvičení, ale to je často záležitost na dlouhé měsíce, ne-li roky. Pomozte si jinak. Správnou volbou oblečení, líčení, účesem nebo doplňky můžete vypadat, že jste několik kilogramů zhubla, přitom pravda bude úplně jinde.

Tmavá zeštíhluje

Všechny známe, že základním pravidlem, ať vypadáme štíhle, je nosit tmavé barvy. Přesně tak, černá, tmavě hnědá, tmavě fialová nebo tmavě modrá krásně zeštíhlí. Ale pozor, ať černé není příliš. Světlé barvy přidají kilogramy navíc, což určitě nechcete.

Vyberte si stejnobarevné oblečení

Možná vám připadne, že když si obléknete oblečení ve stejné barvě, bude váš outfit nudný. To tak vůbec nebude. Šaty, sukně s halenkou či kalhotami ve stejné barvě vás opticky nejen zeštíhlí, ale budete vypadat i vyšší. Ať se v něm necítíte nudně, vyberte si zajímavý doplněk (například kabelku či šperk).

Tmavší pokožka vypadá štíhleji

Toto je stará známá pravda. Opálená pokožka opticky vypadá štíhleji. Pokud se nechcete válet někde na pláži, u koupaliště nebo chodit do solárka, použijte samoopalovací sprej či krém. Zakryjete tím drobné vady a hlavně budete vypadat štíhleji, což se hodí, když si obléknete šaty nebo sukni.

tmavá dokáže zeštíhlit

Podpatky jsou sázka na jistotu

Každá z nás ví, že když si obujete boty na podpatku, budete vypadat vyšší, ale málo se ví, že i štíhlejší. Vyberte si boty na vysokém a tenkém podpatku s kulatou špičkou a k nim kromě šatů a sukně třeba i kalhoty. Budete vypadat perfektně.

Boty v tělové barvě

Mezi další fígle patří boty v tělové barvě. Když si je obléknete, prodloužíte si nohy a opět budete vypadat štíhleji. Nemusíte mít ani vysoký podpatek, klidně to mohou být i sandály. Když se na vás někdo podívá, bude zmaten, kde končí nohy.

Padnoucí prádlo je nutností

Nevzhlednými špíčky se projeví špatná velikost spodního prádlo i podprsenky, která přednosti více svěsí nebo se zařezává do těla. Vsaďte na správnou velikost, můžete si obléknout stahovací prádlo nebo zmenšovací podprsenky, které zmenší prsa až o 1 číslo.

Výstřih do véčka

Výstřih do véčka má tendenci zeštíhlit, naopak kulatý nebo čtvercový výstřih přidává kilogramy. Výstřih může být menší nebo větší, záleží na tom, jak moc chcete upozornit na své přednosti.

výstřih do véčka vás zeštíhlí

Raději vybírejte svislé pruhy

I když někteří tvrdí, že u pruhů je to jedno, protože stejně vytvářejí oční klam, tak svislé pruhy zeštíhlují. Pozor, nejlepší je zvolit jen jeden kousek oblečení s pruhy, ať nevypadáte směšně. Pokud to jsou šaty, doplňte je vhodným doplňkem.

Drdol nebo vysoký culík

Rovněž i vlasy si žádají svou úpravu. Koňský ohon nebo drdol vás o něco málo prodlouží a vy budete vypadat štíhlejší. Zeštíhlit vás mohou také rovné vlasy, které budou postupně prostříhané.

Pozor na šperky

Velké kruhové náušnice, masivní náhrdelníky, krátké řetízky nebo choker vám přidá kilogramy, hodí se jen na štíhlé ženy. Pokud chcete vypadat štíhleji, zvolte visací delší náušnice, jednoduché řetízky, které splývají a řetízky s přívěsky.

Materiál dokáže zvýraznit i zeštíhlit

Zcela se vyhýbejte látkám jako samet, kůže, manšestr, satén, taft či semiš, které zbytečně zvětšují. Chybu neuděláte žerzejem, kašmírem nebo elastickou látkou. Džínovina, bavlna nebo hedvábí vypadají vždy neutrálně.

Nehrbte se a narovnejte

Příliš často kolem sebe vidíme ženy, které se neumějí narovnat a místo toho se hrbí či mají kulatá záda. Narovnejte se, zatáhněte břicho, stáhněte ramena dozadu a zadek držte v rovině. Pokud si nejste jistá, jak na to, zajděte si za terapeutkou.

Znáte další rady, jak můžete opticky zhubnout?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte