BudKocka.cz logo

Nenápadná rotana dokáže zázraky

Zdraví Cvičení Soňa 8. prosince 2023
rotana

Pokud nemáte doma dostatek místa, určitě doma uvítáte malou cvičební pomůcku pod jménem rotana. Rotana neboli rotační disk se řadí mezi oblíbené cvičební pomůcky, na níž můžete velice jednoduše cvičit. Toto cvičení zvládne každý a na výsledky své snahy se budete moct opravdu brzy podívat. Zjistěte, jak přesně funguje.☑️ Co je rotana?

Rotana, rotační disk, rotační deska nebo také twister je malá kulatá pomůcka, jež je určená k posilování břicha a dalších partií pomocí malých a vytrvalých kmitů. Při pravidelném kmitání posílíte problematické partie, tím zeštíhlíte postavu za krátkou dobu, což vás zajisté potěší. Můžete ji koupit levně v tomto e-shopu.

Některé rotany jsou opatřeny masážními body na chodidla, prostřednictvím nichž masírují a prokrvují chodidla. Další zajímavou vychytávkou je i malý displej, na němž najdete různé funkce jako měření času, kalorií či kmitů. Toto však najdete jen u některých rotan. Nejlepší je zaměřit se pořádně na její výběr.

Co všechno na ní posílíte?

Na rotaně můžete posílit problematické partie, mezi něž se řadí:

☑️ Proč si ji pořídit?

Rotana se může pochlubit mnohými výhodami, díky nimž byste si ji měla pořídit. Tato domácí pomůcka se u vás rozhodně neztratí, tak pokud stále váháte, z následujících důvodů již nemusíte.

☑️ Tipy na rotany v akci

Rotana inSPORTline Magnetic

rotana magnetic

Rotana inSPORTline Twist Digital s posilovačem rukou

twist digital s posilovačem

Rotana inSPORTline Digital

twister digital

Rotana inSPORTline Magnetic Evo s posilovačem rukou

rotační deska

☑️ Zajímavé funkce u rotan

Digitální počítadlo

Malým digitální displejem jsou ozdobeny některé rotany i za pár korun. Na nich pak najdete různé funkce, mezi ty nejoblíbenější patří počítač kalorií, času nebo počítání cviků. Jedná se o užitečnou funkci, díky níž budete mít přehled o svém cvičení a posilování bříška.

Držadla

Některé rotany jsou opatřeny držadly (expandéry), jež lépe posilují horní část těla. Většinou se jedná o gumová táhla, jakýsi posilovač rukou. Výhodou je, že pokud zrovna nebudete chtít posilovací gumu používat, jednoduše ji necháte na zemi a můžete kmitat bez nich.

Magnetické body

Na povrchu disku bývají umístěny masážní magnetické body, které zlepší efektivitu cvičení. Lépe prokrví chodidla, což se může projevit ve zbavení se otoků a bolestivosti.

Před výběrem

Malou nevýhodou fitness rotan je, že jejich nosnost je často pouze 100 kg, proto je to nutné zohlednit, ať se vám plastová rotana po několika cvičeních nerozbije. Také průměr disku je zhruba 25 - 40 centimetrů. Lepší je samozřejmě větší průměr, ať se vám na něm dobře pohybuje. Zajímavou nabídku nyní mají v akci v tomto e-shopu.

Zkušenosti a recenze s disky jsou většinou pozitivní. Můžete sledovat oblíbený film a přitom cvičit. Při pravidelném cvičení si prvních změn všimnete celkem brzy.

☑️ Jak se na rotaně cvičí?

Cvik se na ní provádí velmi jednoduše. Postavíte se na disk a pohybujete tělem ze strany na stranu. Jedná jen o takové malé kmitání. Pokud na ní máte držadla, chytněte je a opět kmitejte. Jako dobrá variace kmitů je mít pokrčené nohy, jež tak lépe posílíte.

Tak jako u každého jiného cvičení, tak byste i na rotaně měla cvičit pravidelně. Kmitejte třeba večer u oblíbeného pořadu nebo hudby. Můžete rovněž prvně cvičit nějaké kardio cvičení, které zakončíte tímto posilováním a cviky.

Jak dlouho cvičit?

Ze začátku cvičte jen chvilku, první týden vám bude stačit 5 - 10 minut a poté tuto dobu postupně prodlužujte. Efektivní je kmitat 20 - 30 minut třikrát týdně. Zpevnění těla na sobě poznáte již po pár týdnech a hubnutí vám půjde o to lépe.

Máte s rotanou zkušenosti? Napište do diskuze své rady, tipy a recenze.

☑️ Kde je koupit levně?

Cena za rotační disk není vůbec vysoká. Pořídíte jej za několik stovek a vydrží vám dlouho. Záleží na materiálu, způsobu využívání i provedení. Levně je koupíte od české značky inSPORTline v oficiálním e-shopu. Nabízejí zajímavé akce a slevy. Nyní jsou skladem.

Názory k článku


Tento disk je naprosto skvělý. Cvičím na něm u televize a na břiše to jde dost vidět.
Romana, 9. února 2020

Kdysi jsem Rotanu měla a každé ráno před odjezdem do práce jsem na ní cvičila u hudby a to velmi ráda. Měla jsem alespoň nějaký pas. Když jsem odešla od rodičů, zůstala tam a někdo mi ji zničil. Myslela jsem, že už nic takového neexistuje. Nyní po těžkém úrazu stehenní kosti není každé cvičení vhodné, tak jsem si na ni vzpomněla a jsem opravdu ráda, že se vyrábějí a hned objednávám a těším se.
1Mikina, 13. listopadu 2020

Napište, co si o tom myslíte