BudKocka.cz logo

Zabraňte lámání vlasů a nehtů

Krása Vlasy Nehty Martina 7. února 2013
krásné vlasy a nehty

Toužíte po krásných vlasech, používáte všemožné přípravky pro regeneraci vlasů, ale stále nejste s jejich kvalitou spokojená? Poradíme vám, čemu se vyhnout a po čem naopak sáhnout, abyste snížila riziko lámání vlasů a nehtů.

Nejdříve je dobré si uvědomit, co všechno škodlivého pro své vlasy děláte. Jste kuřačka? Pak nemůžete očekávat bujnou kštici. Kouření způsobuje zúžení drobných cévek na perifériích těla a vlasy i nehty jsou pak méně vyživovány. Bylo také dokázáno, že těm, kteří si nedokážou představit svůj den bez cigarety, vypadávají vlasy mnohem více. O žloutnutí, lámání a celkovém oslabení nehtů nemluvě.

Chodíte často na bazén? Chválíme, pohyb tělu prospívá, to se ovšem nedá říci o chlorované vodě, do které namáčíte své vlasy. Plavání se ovšem vzdávat nemusíte, stačí si pořídit plovací čepici.

A v neposlední řadě se zamyslete, jestli zbytečně často nenamáháte své vlasy pomocí tepelných přístrojů. Každodenní žehlení, fénování a kulmování má enormní dopad na strukturu vašich vlasů.

Jak podpořit kvalitu vlasů?

Začněte od samotného umývání. Opět se nedoporučuje umývat vlasy každý den. Ačkoli se to může jevit jako paradoxní, vlasy myté dennodenně mají větší sklony k vysušování. Používejte kvalitní šampóny, občas typ šampónu obměňte a jednou za týden použijte po umytí kondicionér či vlasovou kúru.

Vlasy jemně vysušte, v žádném případě je nedrhněte ručníkem, jen z nich lehce vysajte vodu. Rozčesávejte je až ve chvíli, kdy jsou zcela suché.

Dodejte vlasům vlasové vitamíny Hair Vitality.

Před tepelnou úpravou byste měla vždy používat speciální přípravky, které na vašich vlasech vytvoří tenkou ochrannou fólii, která chrání vlasy před šokem z obrovské změny teploty. Nikdy vlasy nežehlete ani nekulmujte za mokra! Celkově však používání tepelných přístrojů omezte.

Doplňte do těla kolagen prostřednictvím doplňku stravy SkinCare, působí nejen na vlasy pozitivně.

Zdravé vlasy si vyžadují péči. A to nejen pomocí kosmetiky, nezbytné je dodávat jim také potřebné živiny. Pokud vám výše uvedená péče nepomáhá s nadměrným lámáním či vypadáváním vlasů, zaveďte do svého jídelníčku více vitamínů a minerálů.

Vyzkoušejte posilující vlasové sérum Blendea. Je zcela přírodní.

Mezi ty nejdůležitější patří zinek, vápník a vitamíny A, B a C. Zvyšte příjem potravin s vyšším obsahem právě těchto látek, nebo se v lékárně poraďte o vhodných doplňcích stravy. Velice oblíbeným je například Biosil Plus, který má blahodárné účinky na vlasy i nehty a v lékárně za něj zaplatíte okolo pouhých 60 korun. Nezbytné však je pravidelné užívání a současná správná péče uvedená výše.

Dodejte organismu látky jako růžový kolagen MyKETO nebo Blendea SuperBeauty.

Krásné a zdravé nehty

Nekvalitní laky, již zmíněné cigarety, nehtová modeláž, časté máčení rukou v mýdlové či saponátové vodě – to vše a spousty dalšího nepříznivě ovlivňuje kvalitu vašich nehtů. Při lakování nehtů vždy používejte podkladový lak, který zabraňuje trvalejšímu zabarvení nehtu od barevných laků. Nehty pravidelně ošetřujte speciálními zpevňujícími a vyživujícími přípravky a to jak v zimě, tak i v létě.

Kosmetický výrobce Avon má ve své nabídce řadu účinných a zároveň levných olejíčků, které s vašimi nehty udělají doslova zázraky. Pokud nemůžete jinak a často umýváte nádobí ručně nebo uklízíte a mácháte si tak ruce ve vodě, používejte gumové rukavice. Nezapomeňte ani na pravidelnou manikúru.

Umělé nehty již dávno vyšly z módy. Pečujte o své přirozené a vypěstujete si delší pevnější a levnější alternativu. Pokud ale nemáte trpělivost nebo vám okolnosti nepřejí a vy musíte stejně zvolit umělé nehty, vyhněte se asijským studiím.

Asiaté lákají na nízké ceny, pevnost a trvanlivost nehtů (to je skutečně pravda), ale jak již se mnohokrát stalo, levné materiály, které na vaše nehty použijí, mohou velice vážně poškodit nejen samotný nehet, ale také nehtové lůžko, okolní kůžičku a dokonce i celou pokožku rukou. Připlaťte si za kvalitní služby. Čas od času nehte také své přirozené nehty od umělých materiálů odpočinout a vydýchat.

Také pro podporu růstu a zdraví nehtů naleznete řadu doplňků stravy. O dostupnosti se poraďte v lékárně.

Máte svůj tip na krásné vlasy a nehty?Názory k článku


Proti lámání nehtů je dobrý čaj z přesličky rolní, kopřivy, pýru, měsíčku lékařského, všechno 1:1, 1 lžíci přelít 3 dcl vroucí vody a pít dvakrát denně. K tomu je občas potírám konopným olejem, sem tam nějaké vitamíny a vápník - používám Lady Calci cube.
Karolína, 19. dubna 2015

Napište, co si o tom myslíte