BudKocka.cz logo

Jak si vybrat žehličku na vlasy a jak na žehlení vlasů?

Krása Vlasy Rady Šárka 23. října 2012
žehlička na vlasy

Dívky s rovnými vlasy touží po kudrlinách a ty s vlnitými vlasy naopak touží po rovných. Dříve byl docela problém s narovnáváním a děláním loken. Před několika lety se ale na trhu objevily žehličky na vlasy, se kterými si můžete vytvořit na hlavě vše, co vás napadne.

Žehličky na vlasy jsou opravdu šikovným pomocníkem pro dívky, které občas touží po změně vzhledu bez toho, aby navštívily kadeřníka. Bohužel, jedinou a velkou nevýhodou, kterou žehličky mají je jejich vliv na kvalitu vlasů. Prodává se již mnoho přípravků pro ochranu před žehlením vlasů, ale většinou z nich se zase ničí destičky a přístroj vám po pár měsících bude absolutně k ničemu. Jak se tedy vyhnou obojímu a mít přitom krásné a zdravé vlasy? Zde máte několik tipů na to, jak se vybrat žehličku a jak si vlasy nezničit.

Velikost plochy žehličky

Velikost plochy je také důležitá. Pro opravdu husté vlasy jsou vhodné žehličky s opravdu velkými plochami pro rychlejší narovnání vlasů. Naopak pro krátké vlasy nebo ofiny jsou vhodné žehličky s malými plochami. Nikdy ale neuškodí zlatá střední cesta.

Správný materiál

Existují tři druhy materiálů, z kterých se destičky na žehličkách vyrábějí – keramika, turmalín a teflon. Nejideálnější jsou teflonové žehličky a taky ty, které obsahují všechny tyto složky zároveň. Připravte se ale na to, že za kvalitní materiál si trochu připlatíte.

Kvalitní žehličky se vyplatí

Nejlepší je koupit si žehličky od ověřených značek, jako je například ETA. Jediné, co byste opravdu neměly dělat, je koupit si nekvalitní žehlički za pár set korun, která vám příliš dlouho nevydrží a navíc si s ní zničíte vlasy 2x tolik než s dražší žehličkou. Nakupte si ale nic předraženého. Zvolte žehličku, která se pohybuje přibližně v cenovém středu.

Při žehlení zvolte správnou teplotu

První, co byste měly před koupí žehličky zjistit, je stav vašich vlasů. Hodně záleží na tom, jestli máte vlasy husté, řídké, vlnité, kudrnaté, silné či slabé. Proč? U většiny žehliček máte množnost si pomocí digitálního displeje nastavit teplotu, která je pro vaše vlasy ta nejšetrnější. Pokud máte vlasy jen lehce zvlněné, stačí používat něco kolem 150°C. Speciálně u jemných a řídkých vlasů byste měly používat ty nejnižší teploty. Po použití vysokých teplot mají totiž vlasy větší tendenci vypadávat a lámat se.

žehlení vlasů

Jestliže máte ale kudrliny jako „prstýnky“ nebo husté kadeře nebojte se zvolit si teplotu kolem 200 – 220°C. Nebudete to sice to nejšetrnější, ale nenapáchá vám to takové škody jako slečnám s opačným typem vlasů.

Někdy pomáhá zbavit se vší, když jiné metody selhávají.

Nezapomeňte použít ochranný sprej

Hlavním problémem je, že vysoké teploty (je jedno jestli 150 nebo 220°C) při žehlení vlasy vysušují a tím je ničí. S tím se nedá nic dělat. Žehlička z jakéhokoliv materiálu vlasy ničí, a proto se musíte snažit své vlasy co nejvíce ochránit. I když je pravda, že ochranné spreje ničí destičky na žehličce, používat byste je čas od času měly. Před žehlením (alespoň 3x týdně pokud si je žehlíte pravidelně) použijte ochranný sprej, který by měl z větší části vlasy ochránit až před 220°C.

Jestliže si nechcete žehličku na vlasy rychle zničit, po vychladnutí sprej, který se na destičky dostane a trochu se připeče, vždy setřete.

Žehlit mokré či suché vlasy?

Je správné si žehlit vlasy za mokra nebo za sucha? Záleží na žehličce. Klasické žehličky jsou vyráběny pro žehlení za sucha, takže si musíte předtím vlasy dokonale vyfoukat a vysušit. Některé novější žehličky jsou už uzpůsobeny tak, že se s ním dají žehlit i mokré vlasy, které se žehlením zároveň vysuší. Některé jsou schopné jaksi vpouštět do vlasů kondicionér a tím je tak částečně ochránit před teplem.

Žehlíte si pravidelně vlasy nebo máte ráda spíše jejich přírodní vzhled?



Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte