BudKocka.cz logo

Domácí manikúra - snadno a rychle

Krása Nehty Postupy Úprava Martina 31. srpna 2012
domácí manikúra

Není třeba utrácet peníze za služby v nehtovém studiu. Ušetřete peníze i čas a naučte se pečovat o své nehty v pohodlí domova. Domácí manikúra není nijak zvlášť náročná, nepotřebujete k ní žádné neobvyklé potřeby a zvládnete ji klidně i za 20 minut, to záleží jen na vašich požadavcích a šikovnosti.

Nehty jsou vizitkou každého člověka stejně jako boty. Neupravené nehty jsou krokem k neúspěchu. Je nám však jasné, že v důsledku pracovního vytížení se vám ne vždy podaří na manikúru zajít. Ale pozor! Stačí vám pár šikovných pomůcek a vaše nehty budou vzápětí jako ze škatulky.

Co k domácí manikúře potřebujete?

Ušetřete si v týdnu na manikúru čas alespoň jednou. Vytáhněte si podložku (postačí vám i starý ručník), zaoblené manikúrní nůžky, pemzu, pilníky s různou hrubostí a leštičku na nehty. Pro změkčení kůžičky si připravte misku na vodní lázeň nebo speciální změkčovač. K úpravě kůžičky pak budete potřebovat tyčinku, nejlépe z růžového dřeva. Pokud si nehty lakujete, použijte také odlakovač a vatové tampóny nebo vatu, nezapomeňte ani na podlak, lak a olejíček. Na konci manikúry ruce změkčete krémem na ruce.

Jak správně postupovat?

Než začnete se samotným pilováním, odstraňte starý lak. Nejvhodnější jsou odlakovače bez obsahu acetonu, které nehty tolik nevysušují. K odlakování použijte vatu či vatové tampónky. Dalším krokem je pilování. Zapomeňte na kovové pilníky! Pořiďte si papírové nebo skleněné, které k vašim nehtům budou mnohem šetrnější. Pilujte od krajů ke středu, každý nehet pilujte jen z jedné strany, aby nedocházelo k jeho třepení.

Nezapomeňte na lázeň

Dopřejte svým nehtům vodní lázeň. Stačí vám miska s vlažnou vodou, kterou doplníte o tekuté mýdlo a kapku esenciálního či olivového oleje. Na olej nezapomeňte, jinak se vám ruce mýdlem příliš vysuší. Ruce luhujte v lázni asi deset minut, poté je osušte ručníkem. Přichází na řadu kůžička – ke kořeni každého nehtu kápněte kapku oleje, promasírujte kůžičku a zatlačte ji pomocí tyčinky.

Pokožku rukou vyhladíte pomocí klasického peelingu na tělo. Pokud vám však zrovna došel, použijte domácí variantu ze soli a olivového oleje. Ruce důkladně umyjte a pak upravte povrch nehtů pomocí leštičky. Potřebujete-li povrch důkladně zarovnat, použijte pilník s malou hrubostí a opatrně jím několika tahy přejeďte po nehtu, poté však stejně použijte na vyhlazení leštičku.

Pokud chcete nehty nechat bez laku, naneste na ruce krém s obsahem vitamínu E a promasírujte jím dlaně, celé ruce až po lokty a hlavně nehtovou kůžičku. Chcete-li přece jen nehty lakem ozdobit, odstraňte z nich mastnotu pomocí vatové tyčinky namočené v odlakovači, aby lak lépe držel a pokračujte.

Místo klasického bezbarvého laku použijte jako podklad zpevňovač nehtů. Tento krok nikdy při lakování nevynechávejte, předejdete tak nevzhledným trvalým skvrnám z barevného laku. A teď zapojte fantazii! Nehty nazdobte, nebo je jen tak přetřete lakem v trendy barvě (letos letí neon a pastel) a máte ruce jako ze škatulky. Po dokonalém zaschnutí ještě ruce promasírujte krémem a vše je hotovo!Názory k článku


super=)
karel, 6. prosince 2013

Napište, co si o tom myslíte