BudKocka.cz logo

Jak na krásné vlasy? Jak se o ně starat?

Krása Vlasy Rady Markéta 25. prosince 2012
vlasy

Vzhled vašich vlasů ovlivňuje mnoho faktorů jako je stres, vyčerpání, nebo absence vitamínů. Stav mysli odráží i tělo, třeba špatnou pletí, lámavými nehty nebo právě nekvalitními, matnými vlasy. A stejně jako celkové kondici i jim škodí nezdravá strava, cigarety, alkohol a nedodržování pitného režimu. Jak si tedy udržet krásné vlasy po celý rok?

Důležitý je hřeben

Co se týče pravidelné péče, zajímejte se o to, čím vlasy myjete a češete. Přípravky kupujte určené pro vaše konkrétní poškození.
Záleží i na hřebenu, některé mohou vlasům dokonce škodit. Kvalitní jsou hřebeny s pravými kančími štětinami a velmi oblíbený je Tangle Teezer. Lepší jsou dřevěné než kovové hřebeny.

Vlasy opatrně fénujte a žehlete

Přílišné fénování a žehlení vlasům také neprospívá stejně jako drhnutí ručníkem. Proto je úplně nejlepší, po mytí vodu jen jemně vytlačit a nechat schnout volně. Nemyjte si vlasy každý den, při velmi častém mytí se vlasy rychleji mastí. Ideální je 2x – 3x do týdne a česání 2x denně.

Vyzkoušejte unikátní vitamíny na vlasy pro vegany nebo posilující sérum na růst vlasů Blendea.

Pravidelně zkracujte

Roztřepeným konečkům se vyhnete pravidelným zkracováním co 6-8 týdnů.
Nebojte se, že všechny dobré přípravky na vlasy jsou drahé. Neublížíte jim bylinkami (bylinný šampon lze vyrobit i doma), jablečným octem, medem, banánem, hroznovou šťávou, mořskou solí nebo olivovým olejem. Můžete použít i vlasové masky.

HairBurst žvýkací balíček nabízí produkty pro rychlejší růst vlasů a zlepšení jejich kvality.

Stravujte se zdravě

Na kvalitu vlasů má svůj podíl i váš jídelníček. Kromě speciálních potravinových doplňků a vitamínů pro vlasy, které lze dostat v lékárně, jezte potraviny, které obsahují mastné kyseliny tvořící kreatin – hlavní složku vlasů. Jsou to např. kukuřice, oříšky, slunečnicová a lněná semínka, rybí tuk nebo avokádo. Vlasy dále potřebují vitamin A, E a betakaroten.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte