BudKocka.cz logo

Šperky - nové trendy jsou již tady

Krása Šperky Trendy Markéta 17. března 2014
šperky

V módě tento rok letí maximalismus a to i u šperků. Lesklé metalické barvy, výrazné vzory, masivní kousky, míchání různých stylů a barev, vše je dovoleno. V tomto článku vám přinášíme tipy, jaké šperky jsou letos trendy a jak je nosit.

Nebojte se kombinovat

Mixování materiálů a stylů je letos velkým trendem. Na jednom náhrdelníku tak klidně můžete najít dřevo, kov, smalt a několik řetízků. Oblíbené jsou šperky, na kterých najdete kameje, kamínky, zlaté odlesky nebo flitry. Tuto sezónu rovněž neplatí, že styl oblečení a doplňků k sobě musí sedět.

K retro šatům si klidně můžete vzít rockerské doplňky, k drsnějšímu outfitu třeba výrazné perly. Pochopitelně záleží na příležitosti, pro kterou se oblékáte a alespoň jedna barva šperku by měla být sladěna s jednou z barev vašeho oblečení, ale i to můžete porušit, pokud chcete zajímavě kontrastovat.

Čím větší a výraznější tím lepší

V roce 2024 zapomeňte na drobné šperky s jedním kamínkem. I u náušnic, náhrdelníků a prstenů vládne maximalismus s velkými výraznými kameny a mísením materiálů a barev.

Mohutné vrstevnaté náhrdelníky připomínají límce, kameny jsou vsazeny do filigránových rámečků nebo propleteny s řetízky, nosí se i na sametových mašlích. Výrazné koktejlové prsteny na vaší ruce nikdo nepřehlédne.

Prsten moci zná každý, ale máte ho už i vy?

Barvy a vzory

Povoleno je všechno, takže si můžete vybrat šperky přímo podle svého gusta. Oblíbené jsou lesklé, neonové a další výrazné barvy, i retro detaily jako puntíky nebo psychedelické vzory minulého století.

Klasikou jsou zvířecí motivy – hadi, sloni, ptáčci, psí tlapky a orientální prvky jako květiny, penízky a kouřové barvy. Nic nezkazíte ani s typickými geometrickými nebo naopak asymetrickými vzory, prvky art-deco a černo-bílými kontrasty.

Stříbrné šperky nikdy nevyjdou z módy. Podívejte se na stříbrné šperky Praqia, které si určitě oblíbíte.

Šperky z drahých kamenů

Drahé kameny a minerály jsou nestárnoucí klasikou, kterou můžete nosit vždy. Ani zde letos nezapomeňte na masivnost a výraznost. Navíc mají tyto materiály léčivé účinky.

Uveďme si například příjemně zelenkavý peridot, který působí antistresově, zvyšuje sebevědomí a schopnost asertivity a motivuje k osobnímu růstu, vysoce elegantní kovově černý hematit nastolující klid, mír a harmonii, zvyšující sebevědomí a zlepšující paměť.

Co říkáte na krásné mechové stříbrné šperky s achátem?

Nebesky modrý akvamarín, který symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl nebo fialový ametyst, zvaný také kámen klidu s velkou ochrannou silou, který mysl povzbuzuje i uklidňuje, mírní obavy a smutek a umožňuje lepší soustředění.

Živé šperky s květem

Tento vskutku originální trend se už nosí v Paříži nebo Moskvě a prosazuje se i jinde. Jsou to vlastně čelenky, brože, řetízky nebo náramky s opravdovým květem. Cena se pohybuje cca od 50 do 250 Kč. Je však důležité se o ně pečlivě starat, opatrně s nimi manipulovat a po každém nošení nechat v mělké nádobě s vodou. Při správné péči a jemném zacházení vydrží asi dva týdny.

Víte, jak na zmenšení prstenu pomocí pomůcek?

Jaké šperky letos zaujaly vás? Máte nějaké své další tipy?Názory k článku


Teď jsem si kupovala tyto náušnice. Myslím, že na nich jdou krásně vypozorovat trendy, které popisujete v článku. Jsem jimi nadšená.
Nella, 25. března 2014

Napište, co si o tom myslíte