BudKocka.cz logo

Náušnice, piercing nebo roztahováky? Co máte raději?

Životní styl Doplňky Trendy Šárka 10. října 2012
náušnice

Náušnice jsou doplněk, která k ženám neodmyslitelně patří. Snad každé malé holčičce jsou již ve velmi raném věku propichovány uši a nikomu na tom nepřijde nic zvláštního. Některé dívky mají dírek v uších hned několik. Klenotnictví na tom vždy prosperovaly a je tomu tak dodnes. Chcete se zbavit stereotypních zlatých kruhů a stříbrných pecek? Není problém!

Obchody s oblečením mají vystaveny nespočet stojanů s náušnicemi a různými jinými drobnůstkami. Většinou se ale jedná o nekvalitní plastové výrobky, které vám mohou způsobit alergickou reakci. Než si jich tedy pár nakoupíte, zkuste si nejdříve koupit jedny a pár dní počkat, jestli vám uši nenatečou.

Náušnice v obchodních domech jsou ale většinou bez nápadu. Najdete zde jen kruhy ozdobené korálky, zlaté náušnice, náušnice Swarovski nebo stříbrné spirály s kamínkem uprostřed. Pokud se nebojíte zaexperimentovat, zkuste stránku fler.cz. Můžete si zde vybrat z tisíců těch nejrůznějších barev a tvarů náušnic.

Nejextravagantnější jsou pravděpodobně kousky vyrobené z fima. Materiál se totiž dobře tvaruje, a proto není problém z něj vyrobit vše, co si zamanete. Například náušnice ve tvaru mrkve. Najdete zde ale i velmi elegantní kousky.

Nestárnoucí piercing

Jestliže chcete ještě něco víc, můžete zkusit piercing nebo roztahováky. K piercingům není nutno skoro nic dodávat. Můžete si dát propíchnout jakoukoliv část těla, která vás napadne (jazyk, nos, genitálie, obočí, pupík,...).

roztahováky

Musíte se ale o piercing dobře starat. Zkušenosti jsou většinou takové, že piercing v obočí je velmi choulostivý a musíte si tedy dávat pozor, aby se vám obočí neroztrhlo. Piercing v puse a pupíku je zase náchylný na záněty a různé infekce. Hygiena musí být tedy velmi důkladná. Rána by se měla každý den čistit lihem nebo framykoinem.

Roztahováky

Co se týče roztahováků platí u nich stejná pravidla jako u piercingů. Roztahování proschlých uší je poměrně dlouhodobá záležitost a vy musíte být velmi trpěliví. Pro ty, kteří nevědí, o co jde - roztahovák je věc, která svým vzhledem připomíná tyčinku, která je na začátku velmi úzká a postupně se rozšiřuje. Pomocí něho si můžete roztáhnout ušní dírku i o několik centimetrů.

V Africe je to považováno za krásu. U nás se ale do takových extrému nezachází. Samozřejmě, že si do ucha nemůžete nacpat hned roztahovák velikosti 5. Musíte postupovat od nejmenšího čísla a velmi pomalu roztahovák posouvat. Než se dostanete z velikosti 1 na velikost 6, může to trvat klidně i 3 roky.

Záleží na tom, jak moc na to spěcháte a jak dobře se vám rána hojí. Musíte si ji opravdu důkladně čistit a nikdy byste neměli mít roztahovák vytažený z ucha moc dlouho. Jelikož se roztahovák neustále uchem posouvá, chvíli to trvá, než se rána zacelí a když si ho vytáhnete například na noc, ráno se vám může bez problému stát, že roztahovák už do ucha nedáte a budete muset znovu sáhnout po menším číslu, které jste používali před 2 měsíci.

Jestliže chcete roztahováky, nedoporučuji zacházet do extrémů jako ženy a muži v Africe. Maximálně zůstaňte na velikosti 6-7. Je to stejné jako s tetováním. Ve stáří už to cool nebude a navíc by vám to pak mohlo překážet při hledání práce.

Alternativou pro tuto bolestivou proceduru jsou rozdělovací náušnice, falešný roztahovák a falešné tunely. Na první pohled vypadají jako pravé, ale když se na ně podíváte pořádně zblízka, tak zjistíte, že se dají v polovině rozdělit na dvě části, uvnitř kterých je úzký drát, který bez problém projde úzkou ušní dírkou.

Jaké máte zkušenosti s náušnicemi vy? Jsou spíše pozitivní nebo negativní? Kolik párů doma máte?Názory k článku


Nechápu, jak se někomu můžou líbit roztahováky! Vždyť to je hrozný a asi se lidi chcou přiblížit Africe. No nic, proti gustu...
Pavla, 11. října 2012

Jsem u 2:) Už roztahuju 2 měsíce:) jsem ráda že se mi rána rychle hojí a nic mi nehnisá:)
Limie, 14. června 2013

20 mm, stáhnuto zpět z 25... :)
Karinia, 20. září 2014

Napište, co si o tom myslíte