BudKocka.cz logo

Jak se vyrovnat se stresem ve škole?

Životní styl Volný čas Rady Zábava Šárka 23. září 2012
stres ve škole

Škola pro většinu středoškolských a vysokoškolských studentů představuje mnoho stresu z blížících se testů, zkoušek, seminárních prací apod. Proto je dobré najít si nějakou aktivitu, u které se odreagujete a uvolníte. Zde máte několik tipů a rad, jak na to!

Sport

I když zrovna nepatříte mezi ty, kteří považují sport doslova za drogu, měli byste si podobnou aktivitu najít. Jde jen o to si vyzkoušet několik druhů sportů a vybrat si mezi nimi ten pravý, který vám vyhovuje. Nemusíte se tomu aktivně věnovat jako sportovci, stačí, když si někam zajdete 2x týdně. Nehledejte nic náročného, u čeho byste se příliš unavili a nemohli se potom věnovat ničemu jinému. Zkuste něco, co vám „dá do těla“ a přitom si při tom odpočinete a přijdete na jiné myšlenky. Zkuste například plavání, badminton, aerobik nebo běžte do posilovny.

Tanec

Po této činnosti budete sice lehce vyčerpaní, ale za to si jí na 100 % užijete a zapomenete při tom na všechny starosti. Zaplaťte si například kurzy tanečních a jednou za týden si běžte s partnerem zaskotačit na parket. Nebo existují kurzy latinsko-amerických tanců, kam můžete jít zcela sami. Někoho k vám zajisté přiřadí.

Čtení

čtení

Občas není od věci sednout si do pohodlného křesla a vzít si do ruky knihu, do které se můžete pořádně začíst. Nemusíte číst zrovna bichle, stačí časopisy nebo tenké knížečky se zábavnými historkami. Vždy si můžete přečíst něco zajímavého a pobavit se při tom. Zajděte si někdy do knihovny nebo do antikvariátu. Nic vám to neudělá a třeba nakonec najdete ve čtení zálibu.

Samozřejmě existuje mnoho dalších aktivit, u kterých se můžete uvolnit. Zde je výčet jen několika z nich. Záleží také na tom, co vaše okolí nabízí a na vašich známých, kteří pro vás mohou být inspirací.

Co děláte vy, abyste se zbavili stresu?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte