BudKocka.cz logo

Jak na zmenšení prstenu doma?

Šperky Doplňky Eliška 9. září 2023
zmenšení prstenu domácí metoda

Dostala jste od přítele, rodičů nebo prarodičů prsten, který je velký a potřebujete ho zmenšit? Podívejte se, jak ho můžete snadno doma zmenšit.

Zmenšení prstenu je problematické

Většinou platí, že zvětšení prstenu je snadnější než jeho zmenšení. Někdy je to technicky náročné, někdy dokonce nemožné. Ovlivňuje to požadovaná velikost, vzor, způsob vsazení kamenů, rytina, šířka, materiál atd.

Vždy o tom, zda prsten lze nebo nelze zmenšit, rozhoduje klenotník, který má s tím zkušenosti. Každý prsten je výjimečný a je jinak vyrobený, proto nikdy nemůže být zaručen dobrý výsledek.

☑️ Jak zmenšit prsten doma?

Pokud ale nechcete jít do klenotnictví nebo zlatnictví, nebo si na zmenšování váš klenotník netroufá, vyzkoušejte chytré pomůcky na zmenšení. Domácí pomůcky vyjdou levněji než samotný zmenšovací proces a nejsou vůbec viditelné.

☑️ Chytrá vychytávka na zmenšení

Našla jsem dvě vychytávky, které pomohou prstýnek zmenšit doma rychle a bez námahy. Podívejte se na ně.

⭐️ Vložka na zmenšení velikosti prstenu

vložka na zmenšení velikosti prstenu

Tato pomůcka vyrobená z TPU je transparentní a prsten hned po nasazení zmenší. Stačí ho jen nasadit na vnitřní stranu prstenu směřující k dlani. Materiál je měkký a neviditelný. V balíčku dostanete rovnou 8 ks, které jsou určeny pro různé velikosti obrouček.⭐️ Spirálová pomůcka pro zmenšení šperku

spirálky na zmenšení velikosti prstenu

Další nástroj ke zmenšení jsou drobné plastové spirálky, které na obroučku prstenu jednoduše obmotejte a ustřihněte zbytek. V balení získáte 4 nastavovače s různými průměry. Materiál je průhledný a při nasazení na vnitřní stranu obroučky nikdo neuvidí tento malý doplněk.Jakmile na prstýnek nasadíte tento zmenšovací předmět, již vám nebude padat z prstu, nebudete ho ztrácet a nebude se točit jak na kolotoči. Hodí se na zlaté, stříbrné i ocelové šperky.

pomůcka na zmenšení velikosti prstenu

Chytrá vložka na zmenšení prstenu. Levně ji získáte v tomto e-shopu

Toto zajímavé náčiní vás vyjde levně a můžete ho použít i na další prstýnky. Zmenšení prstenu ve šperkařství stojí zhruba 400 Kč. Profesionální zmenšení se nevyplatí u levných prstenů a u složitých kroužků je takřka nemožné.

jak zmenšit prsten

Spirálky, které pomohou zmenšit prsten. Levně je získáte v tomto shopu

Prsty se věkem zvětšují, tloustnou nebo jsou oteklé. V tomto případě se vám bude hodit, že je prsten větší, ale je nesmyslné na tento stav čekat mnoho let.

Zmenšete si prsteny s tlapkou nebo zeleným mechem, ať je někde nevytratíte.

Uvedené metody nejsou skoro poznat. Pravděpodobně se nikdo nebude dívat tak podrobně na prstýnek z vnitřní strany, aby si toho všiml. Možná tak chirurg při operaci ruky, ale u této operace stejně nesmíte mít žádné šperky.

☑️ Kde můžete tyto pomůcky koupit?

Vložku na zmenšení koupíte levně v tomto e-shopu a spirálku zase v tomto e-shopu. E-shop nabízí rychlou a spolehlivou dopravu. Aktuálně je mají skladem.

Foto: olivie.czNázory k článku


Napište, co si o tom myslíte