Nejčastější chyby, kterými si ničíme vlasy
Krása Vlasy Rady Martina 27. března 2013Krátké, dlouhé, barvené či přírodní vlasy, vždy by však měly být zdravé a krásné. Ženy si obecně na kvalitě a celkovém vzhledu svých vlasů mimořádně zakládají a jsou pro ně schopny snad čehokoliv. Toužíte i vy po krásných a zdravých vlasech a máte pocit, že pro to děláte opravdu vše? Možná právě vaše “přehnaná” péče stojí za jejich lámavostí a poškozenou strukturou. Dejte ruku na srdce a přiznejte si, kolik z následujících chyb děláte i vy.
Každodenním mytím vlasům jen škodíme
Hygiena, a to i ta vlasová, je samozřejmě nezbytná. Ale pokud ji přeháníte a vlasy si myjete každý den, nevěstí to nic dobrého. Čerstvě umyté, voňavé a vyfoukané vlasy sice opravdu skvěle vypadají, ale časté šamponování je vysušuje a ubírá jim přirozenou ochranu. Pokud se ale každodenního mytí vlasů vzdát nemůžete třeba kvůli problémům s vysokou produkcí mazu, snažte se nepoužívat stále stejné přípravky. Nakupte si zásobu různých šampónů, kondicionérů a vlasových olejíčků a pravidelně je střídejte.
Vlasy potřebují vitamíny. Vyzkoušejte Hair Vitality od Blendea.
Šampón nenanášejte na konečky vlasů
Jak už bylo řečeno, šampón vlasy příliš vysušuje, což je právě u konečků velice riskantní. Pokud jej tedy na koncích vlasů pěníte, vytváříte ideální podmínky k přesušení a třepení. Na konečky patří kondicionér, který je vyživí a zaobalí dohladka. Šampónem naopak myjte vlasy u kořínků, kde jsou mazové žlázy.
S fénem zacházejte opatrně
Máte fén na dva a více teplotní stupně? Horký vzduch však vašim vlasům v žádném případě nedělá dobře, narušuje je a celkově ničí. Pokud se rozhodnete fén použít, vyhněte se vyšším teplotám a trpělivě vlasy vysušte vlažným vzduchem. Výsledný efekt je hladší, přirozenější a vlasy jsou lesklejší. To za pár minut navíc přece stojí, nebo ne?
Znáte unikátní HairBurst žvýkací balíček s produkty pro rychlejší růst vlasů?
Pravidelná návštěva kadeřníka je pro zdravé vlasy nutností
Sice opět ztratíte pár centimetrů, ale rozhodně nemusíte litovat. Roztřepené konečky působí neupraveně a velice nevzhledně, naopak dohladka zastřižené vlasy vám bude kdekdo závidět. Pokud účes nenecháte pravidelně zastřihávat, pomalu ale jistě ztratí svůj tvar. Doporučená doba pro navštívení vašeho kadeřníka je minimálně jednou za 6 měsíců, pokud ale vlasy pravidelně barvíte, nenechte je příliš odrůst a zaběhněte si pro trendy účes už dřív.
Barvení vlasů po celé délce je tabu
Proč si celé vlasy zbytečně vysušovat barvou, když to vlastně není potřeba? Pokud si jen dobarvujete odrostlé vlasy u kořínků, nenanášejte barvu po celé délce. Zbytečně tak rozhodíte odstíny, vytvoříte fleky, vlasy enormně zatížíte a konečky pobídnete ke třepení.
Vyzkoušejte barvu na vlasy Color & Soin, která je velice šetrná.
Před stylizací nechte vlasy uschnout
Spousta z nás se ihned po vysušení ručníkem rozčesává. Je pravda, že je především po nanesení kondicionéru snazší vlasy rozčesat za mokra, ale výrazně tak podporujete jejich lámavost. Počkejte tedy, až budete mít svou hřívu alespoň ze 70% suchou a pak se teprve pusťte do česání či zaplétání. Nemáte-li příliš času, vyfénujte si před stylizací vlasy vlažným vzduchem ze všech stran.
S vlasovými produkty šetřete
Pokud vlasy umyjete šampónem, ošetříte kondicionér, následně nanesete vlasový olejíček, poté použijete pěnové tužidlo a účes zafixujete lakem a voskem, extrémně své kadeře zatěžujete. Jestliže takto postupujete ob den nebo dokonce denně, vlasy začnou být doslova napuštěné všemi používanými produkty, ztěžknou, čímž ztratí objem i lesk. Vyškrtněte proto ty, které nejsou nezbytné, a zůstaňte jen u základu. Doplňky, jako je vlasová kúra, maska či tužidlo, použijte jen ve výjimečných případech.
Dopřejte vlasům výživu. Revoluční nápoj Hair Vitamins jim dodává cenné látky, které potřebují.
Žehlička a kulma se s lakem nepřátelí
To varovné zasyčení, které slyšíte, jakmile si žehlíte nebo teplem natáčíte nalakované vlasy, by vás mělo ihned upozornit, že se vaše vlasy pálí. Sprej totiž při kontaktu s teplem hoří. Přestaňte si ničit celkovou strukturu vlasů a účes lakujte až ve finální fázi, kdy jsou vlasy natočené či vyžehlené a vychladlé.
Nechte vlasy dýchat bez zbytečné chemie a elektrických vymožeností, uvidíte, že se vlasům uleví.