BudKocka.cz logo

Zaručené rady pro lepší ranní vstávání

Zdraví Rady Spánek Eliška 28. listopadu 2015
vstávání

Ranní vstávání je pro mnoho lidí celkem problematické, protože by chtěli ještě chvíli spát nebo se necítí zrovna probraně. Pomocí několika rad se může ale stát vaše vstávání mnohem snesitelnější a vy se tak budete cítit určitě lépe. Víte, co by vám mohlo pomoct?

Vstaňte o něco dříve

I když to zní asi celkem divně, tak vstávání o čtvrt hodinku vám může dost pomoct. Budete mít dobrý pocit z toho, že jste vstali včas a dokonce ještě o něco dříve. Stihnete udělat více věcí a nebudete muset spěchat, jak je tomu v případě, když vstáváte na poslední chvíli.

Hlavně vám pomůže ten pocit, že jste vstali dřív, než bylo v plánu. Pokud tomu nevěříte, vyzkoušejte to. Zapomeňte na neustálé pospávání typu ještě pět minut a přemluvte k velkému kroku z postele, který vám zaručeně prospěje.

Není nad kvalitní spánek a postel

V posteli trávíme až třetinu života, proto bychom měli věnovat dostatek času na přípravu, aby se nám dobře spalo. Nerozviklaná postel, kvalitní matrace, polštář, dostatečně silná přikrývka a nejlépe bavlněné povlečení udělají své. Vám se pak bude mnohem lépe spát a nebudete potřebovat tolik spánku, jak by tomu bylo v opačném případě.

Pořiďte si krásné 3D povlečení nebo povlečení s motivem hvězdy.

K tomu ale nezapomeňte dostatečně vyvětrat ložnici nebo místnost na spaní, zatáhněte žaluzie, závěsy nebo rolety, ať se vám co nejlépe spí. Před spaním si nedávejte kávu, zelený čaj, alkohol a samozřejmě těžká jídla. Také není nejlepší, když těsně před spaním vypijete mnoho tekutin, ať vás pak v noci stále nebudí malá potřeba. Měli byste se cítit lehce unavení a tím pádem se vám bude i dobře usínat.

Ráno se napijte a vyvětrejte

Jakmile ráno vstanete, vyvětrejte a napijte se. Zvolte raději vlažnou vodu, horkou ani ledovou nevyhledávejte. Potřebujete dostat co nejdříve tekutiny do těla a nechcete, aby je tělo začalo ochlazovat nebo ohřívat, což je pro něj trošku náročnější.

Nemůžete večer usnout? Zkuste Dreamly.

Pusťte si na pozadí příjemnou hudbu

Pro dobrou náladu si pusťte oblíbenou hudbu, která vám dodá dobrou náladu. Zní to až neuvěřitelně, ale hezká hudba dokáže zázraky. Raději se ale vyhněte puštění televize, protože byste mohli mít tendence si sednout a dívat se, čímž vám uteče mnoho času.

Dejte si dobrou snídani

Mnoho lidí může nalákat, aby vstali z postele dřív pomyšlení na dobrou snídani. Rozhodně se nenuťte do něčeho, co nemáte rádi, ale vždy si připravte něco, co vám chutná. Může to být pečivo či chléb s máslem, sýrem, pomazánkou, medem, marmeládou atd., nebo kaše, vajíčka, párky, müsli nebo i nějaký moučník. Záleží na tom, co rádi jíte nebo co zrovna máte doma.

Jednou za čas dospěte

Pokud spíte velmi krátkou dobu, dejte si šlofíka odpoledne nebo k večeru po příchodu z práce nebo se snažte spát déle o víkendu. Spánek je pro regeneraci těla velmi důležitý, pokud ale spíte málo a vadí vám to, snažte se alespoň někdy si přispat nebo si na chvíli zdřímnout odpoledne. Zkuste také chodit dřív spát, i hodina či půl hodina pomůže víc, než si myslíte.

Jaká je vaše rada pro lepší probouzení?Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte