BudKocka.cz logo

Šperky na letošní sezónu

Krása Šperky Markéta 20. dubna 2013
šperky

Šperky patří k nejstarším ženským ozdobám, ale stejně jako u oblečení, obuvi a dalších módních doplňků i zde můžeme sledovat různé trendy. Jaké to budou letos? V krátkosti, do módy se dostávají cvočky, náramky a kamínky. Zaručeně si vyberete i vy!

Smaragdy jsou letos in

Smaragdová zeleň je podle institutu Pantone Color Institute, který každou sezónu vyhlašuje barevné trendy, barvou letošního roku. Zelená je barvou přírody, harmonie, míru a naděje. Napomáhá nalezení vnitřního klidu, regeneraci a načerpání nových sil. Smaragd jako šperk byl oblíbený už ve starém Egyptě a je považován za kámen moudrosti, prosperity a vnitřní rovnováhy.
Můžete jej nosit jako fasetovaný (broušený) náhrdelník, přívěšek, náušnice nebo na prstýnku.

Znáte šperky pro milovníky psů a koček? Podívejte se na stříbrné šperky s motivem tlapek.

Cvočky jsou letos nepostradatelné

Pokud jste trochu „drsnější” typ, určitě se k vám budou hodit nestárnoucí cvočky. Nejčastější jsou pyramidy, ostny nebo hroty, avšak existují i různé jiné tvary. Nosí se nejen na pásku, ale i na oblečení - od bundy, halenek, kalhot přes kabelku až po boty.

cvočky

Foto: hm.com

Více o botách se cvočky najdete na modniweb.cz. Poprvé je začali nosit punkeři, metalisté a další příznivci tvrdé hudby, dnes je běžně uvidíte i na přehlídkových molech významných návrhářů a jsou doplňkem každoročních kolekcí.

Jak zmenšit prstýnek snadno doma?

Shamballa náramky

Jedná se o jeden z nejnovějších hitů v oblasti šperků. Původně mají duchovní význam – Shamballa je podle tibetských legend ztracený pozemský ráj a náramky prý příznivě působí na srdeční čakru a přinášejí tak svému nositeli štěstí, mír a pohodu. Nosí je i celebrity jako Beyoncé, Heidi Klum, Michael Jordan nebo Rytmus.
Tyto náramky jsou obvykle zhotoveny z bavlněných nebo nylonových šňůrek a doplněné korálky a kamínky (nejlépe by to měl být nějaký z léčivých polodrahokamů, doporučuje se hlavně hematit).

Co říkáte na luxusní stříbrné mechové šperky?

Nezapomeňte na stříbro, které je stále trendy. Podívejte se na stříbrné šperky Praqia, které vás nadchnou.

Podívejte se, jak vyčistit zlaté a stříbrné šperky.

Pokud máte ráda LOTRa, pořiďte si Prsten moci.

Nezapomeňte na kamínky

Kamínky mají také široké použití a jsou stále v módě. Působí roztomile, vesele a vyrábějí se ve všech možných barvách. Rozzáří každé náušnice, náhrdelníky, prstýnky a další šperky. Kamínky si můžete také našít nebo nalepit na oděv či kabelku. Oblíbené je i oblečení s kamínky.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte