BudKocka.cz logo

Šperky na letošní sezónu

Krása Šperky Markéta 20. dubna 2013
šperky

Šperky patří k nejstarším ženským ozdobám, ale stejně jako u oblečení, obuvi a dalších módních doplňků i zde můžeme sledovat různé trendy. Jaké to budou letos? V krátkosti, do módy se dostávají cvočky, náramky a kamínky. Zaručeně si vyberete i vy!

k b

Smaragdy jsou letos in

Smaragdová zeleň je podle institutu Pantone Color Institute, který každou sezónu vyhlašuje barevné trendy, barvou letošního roku. Zelená je barvou přírody, harmonie, míru a naděje. Napomáhá nalezení vnitřního klidu, regeneraci a načerpání nových sil. Smaragd jako šperk byl oblíbený už ve starém Egyptě a je považován za kámen moudrosti, prosperity a vnitřní rovnováhy.
Můžete jej nosit jako fasetovaný (broušený) náhrdelník, přívěšek, náušnice nebo na prstýnku.

Znáte šperky pro milovníky psů a koček? Podívejte se na stříbrné šperky s motivem tlapek.

Cvočky jsou letos nepostradatelné

Pokud jste trochu „drsnější” typ, určitě se k vám budou hodit nestárnoucí cvočky. Nejčastější jsou pyramidy, ostny nebo hroty, avšak existují i různé jiné tvary. Nosí se nejen na pásku, ale i na oblečení - od bundy, halenek, kalhot přes kabelku až po boty.

cvočky

Foto: hm.com

Více o botách se cvočky najdete na modniweb.cz. Poprvé je začali nosit punkeři, metalisté a další příznivci tvrdé hudby, dnes je běžně uvidíte i na přehlídkových molech významných návrhářů a jsou doplňkem každoročních kolekcí.

Shamballa náramky

Jedná se o jeden z nejnovějších hitů v oblasti šperků. Původně mají duchovní význam – Shamballa je podle tibetských legend ztracený pozemský ráj a náramky prý příznivě působí na srdeční čakru a přinášejí tak svému nositeli štěstí, mír a pohodu. Nosí je i celebrity jako Beyoncé, Heidi Klum, Michael Jordan nebo Rytmus.
Tyto náramky jsou obvykle zhotoveny z bavlněných nebo nylonových šňůrek a doplněné korálky a kamínky (nejlépe by to měl být nějaký z léčivých polodrahokamů, doporučuje se hlavně hematit).

Nezapomeňte na stříbro, které je stále trendy. Podívejte se na stříbrné šperky Praqia, které vás nadchnou.

Nezapomeňte na kamínky

Kamínky mají také široké použití a jsou stále v módě. Působí roztomile, vesele a vyrábějí se ve všech možných barvách. Rozzáří každé náušnice, náhrdelníky, prstýnky a další šperky. Kamínky si můžete také našít nebo nalepit na oděv či kabelku. Oblíbené je i oblečení s kamínky.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte