BudKocka.cz logo

Konopná kosmetika se stává oblíbenou

Krása Kosmetika Pleť Šárka 18. ledna 2013
Konopná kosmetika

Každá z nás používá nespočet krémů, peelingů a pleťových masek pro to, aby si zlepšila pleť. Napadlo vás ale zkusit konopnou kosmetiku? Nejenom, že má konopná kosmetika na pokožku pozitivní vliv, ale mohou vám pomoci od nejrůznějších kožních chorob.
Bavíme se o kosmetice, která se prodává v obchodech, ne kterou si můžete doma vyrobit.

Konopí...

Když se řekne slovo „konopí“ nebo „marihuana“, vybaví se vám okamžitě spíše její zneužívání jako omamné látky než využívání jako léku. Konopí je z důvodu obsahu látky THC, která má halucinogenní účinky, v ČR zatím zakázáno. Málokdo ale ví, že konopí mimo jiné obsahuje velké množství nenasycených kyselin a minerálů. Díky svým antibakteriálním vlastnostem a regeneračním účinkům je dobrým lékem proti kožním chorobám, jako jsou ekzémy, akné nebo třeba lupenka. Zklidní i alergické reakce a šampony, které obsahují konopí, dodají vlasům jejich původní lesk a zdravý vzhled.

I když vás žádný z těchto problémů netrápí, nemáte důvod, proč byste konopnou kosmetiku neměli nepoužívat. Konopné krémy a tělová mléka jsou totiž velmi dobrými preventivními přípravky proti těmto nepříjemnostem.

konopná kosmetika

Největší výhodou konopné kosmetiky je, že je oproti ostatní kosmetickým přípravkům levná a ve většině případů účinnější než přípravky, které stojí 3x tolik. Udržují pokožku vláčnou a pevnou.

Co vše můžete pořídit?

Můžete si koupit téměř cokoliv, ale musíte hledat. Konopnou kosmetiku najdete v bio obchodech, drogeriích i některých supermarketech. Můžete si ji objednat i na internetu.
Koupit si můžete různé balzámy (na rty, ruce, tělo, akné,...), mycí pěny, intimní hygienu, šampóny, vlasová séra, odličovací krémy, krémy na oči, tělo, opalování, nohy,...

A je to legální?

S touto otázkou se asi zaobírá většina z vás. Samozřejmě, že kosmetika s konopím legální je. Na internetu najdete mnoho obchodů, které se na prodej konopné kosmetiky přímo zaměřují. Najdete zde vysvětlení, že konopí, které je do těchto přípravků přidáváno, je konopí technické – je tedy upraveno a pěstováno tak, aby obsahovalo co nejméně (téměř nulové procento) THC. Není tedy možné mít po užívání přípravků halucinace a podobné stavy.

Nevěříte? Vyzkoušejte a napište nám sem své postřehy a zkušenosti. Zaručuji vám, že nebudete litovat.Názory k článku


Doporučuji na akné konopný krém CutisHelp. Mám s ním skvělé zkušenosti a opravdu pomáhá. Nevýhodou však je,že moc nevoní , ale v porovnání s tím , že zabírá je toto maličkost. :))
Prue, 30. července 2013

Napište, co si o tom myslíte