BudKocka.cz logo

Víte, jak se zbavit akné?

Krása Pleť Líčení Rady Martina 4. září 2012
Jak se zbavit akné

Nemyslete si, že uhry a vyrážky jsou záležitostí pouze teenagerů, a s vámi, pokud je máte, je něco v nepořádku. S akné se potýká mnoho žen a mužů nad 20 i nad 30 let. Jaká je prevence a jak jej léčit či redukovat?

Předejděte vzniku akné

Ačkoli tomu někdy opravdu nejde zabránit, někdy stačí nasadit správnou stravu, omezit tu nezdravou, psychicky se uvolnit a na vaší tváři se neobjeví ani pupínek. Vzniku akné předejdete samozřejmě dodržováním správné hygieny. Přítomnost bakterií a nečistot tvorbu vřídků značně urychlí, proto s nimi zatočte. Pokožku ošetřujte alespoň dvakrát denně – ráno a večer. Pomozte si čistícími ubrousky a zvláčňujícími krémy.

Nejste favoritkou zdravé stravy? Pokud nechcete oplývat uhříky, zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, salátů, luštěnin, ryb a naopak omezte chleba, pečivo a cukr. Výbornou prevencí jsou potraviny s vyšším obsahem zinku, jako třeba vejce, česnek, cibule, sýry, nebo třeba oříšky.

Akné je jedním z mnoha problémů, které stres způsobuje. Ať už vás trápí nespavost, nechuť k jídlu nebo právě pupínky, v tom všem může být stres. Snažte se vyrovnat se se svými emocemi, nestyďte se zajít si k terapeutovi, nebo si jednou měsíčně dopřejte uklidňující masáž. Dobrá nálada je nejlepší lék!

Vyzkoušejte jednoduché triky nebo se obraťte na lékaře

Pokud už se u vás akné projevilo, a nemůžete se jej zbavit, obraťte se na kožního lékaře či dermatologa. Nemusíte mít strach, dnešní doba nabízí nespočet účinných řešení. Akutní případy akné se řeší pomocí laserových ošetření. Léčba laserem se provádí na specializovaných klinikách, kdy vám ovlivní funkci masových žláz a ošetří jak čerstvé projevy, tak starší jizvy po akné.

Lehčí projevy aknózního typu můžete snadno zredukovat pomocí přípravků. Na trhu najdete široký sortiment gelů a masek, které jsou opravdu účinné. Nebojte si připlatit za kvalitu. Vyhledejte si na internetu recenze zákazníků a vyberte si funkční kosmetiku. A co se týče kosmetiky dekorační, i tu je lepší zvolit v antibakteriální formě. A hlavně, nikdy si pupínky nevymačkávejte!

A co třeba antikoncepce?

Častým řešením také bývá hormonální antikoncepce. Jedná se ale o nepříliš dobrou metodu, jak potlačit akné. Když budete antikoncepci užívat, akné se zredukuje, ale jakmile přestanete, akné se opět vrátí.Názory k článku


S tou antikoncepcí to opravdu funguje?:-o
Radanka, 31. srpna 2015

Napište, co si o tom myslíte