BudKocka.cz logo

Červené vlasy - vyzkoušejte tuto mánii!

Krása Vlasy Trendy Šárka 7. září 2012
červené vlasy

Není pochyb, že trend červených vlasů se mezi lidmi (hlavně mezi ženami) v poslední době poměrně dost rozšířil. Nejedná se pouze o červenou, ale o všechny možné odstíny mědi a oranžové. Nechalo se jím unést i mnoho celebrit jako je např. Hayley Williams (Paramore), Gerard Way (My Chemical Romance) nebo dokonce i samotná Rihanna. Když se rozhlédnete kolem sebe, přibližně každý desátý, kdo kolem vás projde, už podobně zaexperimentoval a pro některé to bylo víc než jednorázová záležitost.

Redheads jsou in!

Pokud se rozhodnete obarvit vlasy na červeno, měla byste si to pořádně váš krok rozmyslet. Nikdo vám nezaručí, že vám bude červená barva slušet. Na první nabarvení byste se měla objednat ke kadeřníkovi. Jak v případě světlých, tak tmavých vlasů.

Jakou byste měla zvolit barvu?

Pro blondýnky doporučuji ze začátku světlejší odstín měděné, který si pak můžete doma postupně přebarvovat na tmavší a sytější odstín, dokud nebudete spokojená.

Tmavovlásky si mohou zvolit jakoukoliv barvu, kterou chtějí, ale pokud chcete světlejší odstín vlasů, než máte, musíte si nechat vlasy trochu zesvětlit, aby vám na ně barva chytla a nevypadala jako tmavě hnědá s lehkým nádechem červené.

Červené vlasy sluší více dívkám se světlejší pletí. Nemusí to ale platit ve všech případech. Rihanna je důkazem, že červená může slušet i ženě s tmavou pletí. Tak či onak, musíte se o vlasy starat.

Nezapomeňte na pravidelné barvení vlasů

Počítejte s tím, že čím sytější barvu zvolíte, tím častěji si budete muset barvit. Všechny barvy na vlasy (kromě odstínů blond) se velmi rychle vymývají. U červených odstínů platí toto pravidlo dvojnásobně. Vyplatí si vám tedy pořídit si kvalitní bravu a ještě nějaký přípravek pro její zachování. Pak by se nemělo stát, že po 14 dnech bude červená barva skoro vymytá. Bude vám stačit, když si vlasy budete barvit přibližně jednou měsíčně.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte