BudKocka.cz logo

Jak na vlnité vlasy? Jak o ně pečovat?

Krása Vlasy Účesy Markéta 1. října 2012
vlnité vlasy

Ačkoli vlnité nebo kudrnaté vlasy jsou na pohled krásné, jejich nositelky mají často starosti s péči o ně a úpravou, čím vlnitější, tím také bohužel nepoddajnější. Někdy je ale hlavní problém v tom, že ženy neví, jak se o své vlnky a kadeře správně starat, co jim škodí a co naopak vlasům prospívá.

Důležitá je péče o vlasy

Kudrnaté či vlnité vlasy jsou bohužel citlivější a choulostivější než rovné. Používejte šampony a kondicionéry s regeneračními proteiny a hydratačními či olejovými složkami, po kterých budou vlasy lesklejší a zdravější. Hlavně kondicionér je nutnost, protože napomáhá lepšímu rozčesávání a účes pak lépe drží.

Tomuto typu vlasů naopak nesvědčí sušení horkým vzduchem ani drhnutí ručníkem. Z mokrých vlasů je lepší jemně vymačkat vodu, nechat schnout volně a mezitím je upravovat prsty.

kudrnaté vlasy

Velice nepříjemné je zbavovat se zacuchaných uzlíků. I na ty však opatrně, nejlépe kartáčem s přírodními (kančími) štětinami nebo tzv. Tangle Teezerem, ten je sice dražší než obyčejné hřebeny, ale velmi účinný.

Nezapomínejte na hydrataci

Vlnité vlasy je nutné často hydratovat. Na velmi kudrnaté a suché vlasy lze používat séra, oleje a zábaly. Dát vláhu vlasům můžete olivovým olejem, šťávou z aloe vera, vývarem z kopřiv, lžíci medu rozmíchanou v litru teplejší vody či banánem rozmačkaném v mléce.

V létě kvůli chlorované nebo mořské vodě a horkému slunci nezapomínejte na speciální spreje s UV ochranným složením. Buďte opatrné i při barvení vlasů. Melíry nebo silné zesvětlování vlasy vysušuje, přesušené konečky nasávají barvu, takže výsledný odstín pak může být nejednotný.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte