BudKocka.cz logo

Nebojte se ofiny: Rovná ofina nebo ofina na patku?

Krása Vlasy Účesy Rady Šárka 22. srpna 2012
ofina

Mladé ženy se svým vzhledem neustále experimentují. Buď vymění kompletně celý šatník, nebo se objednají ke kadeřníkovi. Změna účesu je ale velmi radikální a ne vždy musí být všechno tak, jak jste si představovala. Jestliže jste se svým účesem spokojená a přesto toužíte po menším vylepšení, máme tu pro vás jeden typ. Zkuste ofinu!

Nemusíte se bát, že s ní budete vypadat špatně. Většině žen ofina sluší. Zvlášť když si ji umí hezky upravit. Hodí se snad ke všem účesům. Jak ke krátkým, tak k dlouhým. Navíc je to změna, která jde v případě nespokojenosti, velmi lehce zamaskovat. Stačí pár pinetek a za pár měsíců nebudete ani vědět, že jste ofinu měla.

Znáte časté chyby při mytí vlasů?

Ofina opravdu nemusí být dlouhodobou záležitostí. Když se zadíváte na hollywoodské hvězdy, které pomalu nevědí coby, můžete si povšimnout, že kromě střídání neskutečného počtu drahých hadříků, velmi často mění i svůj účes. Například taková Anne Hathaway, Jessica Alba, Ashlee Simpson nebo taková Rachel McAdams… střídají účesy s ofinou a bez ofiny neustále. Koneckonců můžete sami posoudit, které sluší a které ne a nechat se inspirovat.

Typy ofin

Ofinu si můžete nechat zastřihnout dvěma způsoby. Buď zvolíte tzv. střih na patku nebo rovnou ofinu. Obě vypadají moc hezky a jejich úprava vám zabere sotva 3 minuty.

Rady, jak nemít pořád mastné vlasy.

Patka

Klasická ofina, která dobře sedí ke krátkým i k dlouhým vlasům. Největší výhodou střihu na patku je, že se o ni nemusíte skoro starat. Stačí ji jen párkrát za čas zastřihnout, aby vám nelezla přes oči, ráno ji prohrábnout prsty s gelem a přestříkat lakem na vlasy.

Rovná ofina

O tento typ ofinky se musíte starat trochu pečlivěji. Není to ale nic komplikovaného. Stačí si ofinu ráno narovnat žehličkou na vlasy (nevypadá moc hezky, když se vlní) a opravdu pořádně ji přelakovat. Nejlépe vypadá v kombinaci s dlouhými nebo polodlouhými vlasy.
Ofina dorůstá poměrně rychle, a proto ji musíte poměrně často zastřihávat. Dejte si pozor, aby byla opravdu rovná. Sebemenší chybička je vidět. Její výhodou ale je, že na rozdíl od patky neleze tolik do očí, pokud je přiměřeně dlouhá.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte