BudKocka.cz logo

Zdravá dieta je základem pro úspěšné stravování

Zdraví Hubnutí Dieta Lucie 21. března 2013
cvičení lehy sedy

Máte už po krk jednostranných diet, které jste zkoušela, ale po jejím skončení jste snědla všechno, co jste uviděla a opět přibrala? Tak se už do nich nepouštějte, začněte raději se zdravou dietou. Zapomeňte na diety typu mléčná nebo Dukanova, po kterých brzy nastává jo-jo efekt.

Změňte svůj dosavadní postup

Ráno se ani pořádně nenasnídáte, spěcháte do práce nebo školy, v kantýně si koupíte sušenky a na oběd vyberete nezdravý pokrm (pokud vůbec nějaký) a pak do večera už nic nejíte. Ouha, přijdete domů a přemýšlíte, co byste všechno snědla? Slova cvičení a pohyb vám také nic neříkají. Tak to je špatně. S takovým způsobem nikdy nezhubnete, musíte změnit dosavadní způsob vašeho stravování. Bez této změny nikdy nezhubnete.

Pravidelné stravování je nutností

Jak jste si určitě všimla, tak důležité je pravidelné stravování, na kterém stojí celá zdravá dieta. Musíte prostě jíst pravidelně, protože jinak to nepůjde. Každý den se nasnídejte, poté svačte, dejte si oběd, zase si dejte menší jídlo jako svačinu, následuje večeře a případná druhá večeře. Možná vám to připadá, že jíte téměř pořád. Vlastně máte pravdu, měla byste jíst co tři hodiny (případně co 2,5 - 3 hodiny). Díky pravidelnému stravování, organismus nebude strádat a nebude si ukládat přijatou potravu do zásob, jak se tomu děje u nepravidelné stravy nebo hladovění.

Samozřejmostí je, že nebudete jíst smažené, tučné a sladké pokrmy. Zapomeňte na pochutiny a to jak sladké, tak i slané. Stejně tak nebudete pít sladké limonády a naopak budete pít dostatek vody.

Bez sportu to také nepůjde

Hubnout se nedá ani bez sportu. Najděte si čas na pravidelný pohyb několikrát týdně. Měla byste se alespoň tři hodiny v týdnu věnovat cvičení. Vyberte si nejen aerobní pohyb (běh, rychlá chůze, rotoped, spinning), ale i anaerobní pohyb (posilování). Pokud vás nic nebaví, tak vyzkoušejte třeba něco nového - zumbu, tanec u tyče, pilates, kalanetiku, cvičení podle Jillian Michaels... Každý pohyb se počítá.

Pokud propojíte zdravé stravování s pravidelným pohybem, brzy můžete očekávat první výsledky. Netrapte se nezdravými dietami, ale jděte na to zdravým způsobem.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte