BudKocka.cz logo

Jak na štíhlé břicho snadno a rychle

Zdraví Hubnutí Rady Veronika 4. března 2013
cviky na břicho

Větší bříško trápí mnoho dívek a žen. Snaží se pomocí nejrůznějších diet a každodenního cvičení jej zhubnout, ale ono to vůbec nefunguje. Důležité je, abyste zjistila, kde děláte chybu. Podívejte se, jak můžete mít štíhlé břicho celkem snadno a rychle. Nezapomeňte, že nesmíte ve svém snažení polevovat, protože za týden ani za dva týdny břicho nezhubnete.

Máte na břiše tuk nebo potřebujete ho zpevnit?

Hned ze začátku se podívejte na vaše břicho a zhodnoťte, zda tam máte tuk nebo je nutné jej jen zpevnit. Pokud tam máte tuk, pneumatiku nebo škopek :-), tak musíte zhubnout. Zhubnout můžete pouze vyváženou stravou a pravidelným pohybem. Pokud jste štíhlá a hubnout nepotřebujete, zpevněte si postavu posilováním. Nezaměřujte se ale jen na břicho, ale na celou postavu. Vhodným cvičením pro vás je posilování v posilovně, pilates nebo kalanetika.

Zdravě se stravujte

Pokud vás trápí škopek, tak je důležité správně a pravidelně se stravovat, ať můžete zdravým způsobem hubnout. Pokud budete mít nadváhu nebo pár kilogramů navíc je jasné, že nemůžete mít ploché břicho. Správná strava je základem zdravého a účinného hubnutí. Stravujte se pravidelně, jezte rozumné porce a vyhněte se některým nevhodným pokrmům (smažené, tučné a sladké pokrmy) a stejně tak i nevhodným potravinám.

Pravidelně cvičte

Dále na hubnutí je účinný pohyb. Ovšem musíte si vybrat aerobní cvičení, kdy se jedná o rychlou chůzi, běh, jogging, spinning,... Při téhle pohybové aktivitě musíte mít správnou tepovou frekvenci, aby se spalovaly tuky. Nezapomeňte, že bez sportování to vůbec nepůjde.

Posilujte nejen břicho, ale i celé tělo

Kromě aerobního pohybu choďte i do posilovny. Posilujte celé tělo, hlavně záda, hýždě, nohy, ruce a břicho. Břicho vůbec nemusíte posilovat každý den, naopak je vhodnější jej posilovat třikrát nebo dvakrát týdně, ať si svaly stihnout dostatečně odpočinout a zregenerovat se. Cviky na břicho také jednou za čas obměňte, ať si tělo nezvyká na stejný pohyb.

Omezte sladkosti, limonády i chipsy

I když se to zmiňovalo i před chvíli, tak je nutné připomenout, že sladkosti, čokolády, sladké limonády nebo chipsy či tyčinky mají velký podíl na ukládání tukových zásob právě v oblasti břicha. Nezapomeňte, že tyto potraviny nejsou vůbec zdravé, proto se jim vyhýbejte.

Choďte narovnaná

Častým problémem u dívek a žen je ten, že přestože jsou štíhlé, mají vypouklé, vystrčené břicho. Špatné držení těla vzniká nejen kvůli nošení vysokých podpatků, sedavému způsobu života, ale také kvůli nedostatečnému pohybu.

Pokud se chcete zbavit nepříjemné pneumatiky na břiše, tak nezapomeňte dostatečně sportovat a pravidelně jíst zdravá jídla.Názory k článku


Napište, co si o tom myslíte